BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Zioła na piękną cerę: na co warto postawić?

Czy piękna cera musi być marzeniem? Czy osoby, które chcą się cieszyć pięknym wyglądem do późnej starości muszą wydawać majątek na profesjonalne kosmetyki oraz wizyty w salonach urody? Nie! Wystarczy w porę zdobyć wiedzę na temat kosmetycznych właściwości niektórych ziół, a następnie umiejętnie z nich korzystać.

Jakie zioła na cerę będą dla nas najcenniejszym wsparciem?

Nie brak roślin leczniczych, dzięki którym utrzymanie skóry w dobrym stanie będzie dla nas o wiele łatwiejszym zadaniem. W gronie tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością, ważne miejsce zajmuje skrzyp polny. Napar z tej rośliny pomaga nam oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn, dzięki czemu cera staje się zdrowsza i piękniejsza, a spora zawartość krzemu korzystnie wpływa zarówno na stan naszej skóry, jak i włosów czy paznokci. Skrzyp polny pomaga też utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, a jednocześnie chroni ją przed szkodliwą działalnością wolnych rodników. Herbata z tej rośliny pomoże każdemu, kto ma problemy z odwodnioną skórą oraz z jej niezdrowym, szarawym odcieniem, często będącym skutkiem zmęczenia.

Fiołek trójbarwny

Kolejna roślina lecznicza, z mocy której skorzystać, to fiołek trójbarwny – popularny bratek, dzięki któremu możemy się uporać z trądzikiem oraz stanami zapalnymi skóry. Bratek jest jednocześnie bardzo dobrym źródłem witaminy C i rutyny, dzięki czemu skutecznie wspiera naczynie krwionośne i chroni nas przed tak uciążliwym problemem, jakim są szpecące cerę pajączki. Miłośnicy naturalnego piękna powinni też docenić kosmetyczne właściwości rumianku, dzięki któremu można chronić skórę przed stanami zapalnymi, przebarwieniami oraz szkodliwą działalnością wolnych rodników. W walce o piękną cerę warto też wykorzystać pokrzywę – kolejne dobre źródło krzemu oraz cenne wsparcie w walce ze stanami zapalnymi i negatywnie wpływającymi na nasz wygląd toksynami.

Zobacz więcej podobnych artykułów na eluno.pl

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!