BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

brwi permanentne
Uroda

Makijaż permanentny brwi – czy warto go wykonać?

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem kosmetycznym, który pozwala na uzyskanie długotrwałego efektu podkreślenia i zagęszczenia włosków. Wykonywany jest z wykorzystaniem kilku metod, dzięki czemu możesz dopasować wygląd brwi do swojej urody, jak również potrzeb. Co warto o nim wiedzieć i czy warto go wykonać? Sprawdź!

Makijaż permanentny brwi – co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny brwi jest to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, który polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych pigmentów. To, jaki rodzaj sprzętu pojawi się na Twoim łuku brwiowym zależy od metody wykonania. W praktyce mowa o igle lub różnego rodzaju niewielkich ostrzach. 

Skupiając się makijażu permanentnym pod względem jego trwałości, zwykle powinien się on utrzymywać przez około 2 lata. Następnie stopniowo traci na intensywności – kolor pigmentu wytrąca się o około 20-30 procent rocznie. Ma na to jednak wpływ szereg czynników: od jakości wykonania makijażu i zastosowaniu wysokiej jakości sprzętu i materiałów, po Twój wiek. Ponadto przebyte zabiegi, przygotowanie skóry, szybkość złuszczania naskórka czy też styl życia i regularność odpowiedniej pielęgnacji. 

Permanentne brwi – dla kogo? Poznaj ich największe zalety

Oddając się w ręce specjalistów możesz liczyć na wykonanie zabiegu z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji. W praktyce oznacza to, że intensywność pigmentu i jego odcień, kształt, jak również zagęszczenie włosków zostaną dobrane do Twojej urody. Ponadto jest to bardzo skuteczny sposób na wymodelowanie łuku brwiowego.

Makijaż permanentny brwi to idealne rozwiązanie dla osób, które nie są zadowolone z wyglądu swoich naturalnych włosków. Zabieg pozwala je zagęścić, jak również zarysować ich kontur i poprawić intensywność koloru. Dzięki temu Twoje rysy twarzy będą jeszcze lepiej podkreślone.

Z makijażu permanentnego nierzadko korzystają osoby, które w wyniku choroby utraciły naturalne brwi. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ich obecność mocno wpływa na wygląd całej twarzy – odpowiedni kształt brwi potrafi całkowicie go odmienić i nadać odpowiednich proporcji.

Ponadto Wiele kobiet decyduje się na poddanie się zabiegowi ze względu na trwałość makijażu. Codzienne nakładanie cieni, pomady czy żelu do brwi potrafi mocno uprzykrzyć życie, zwłaszcza że nie dają one gwarancji tego, że włoski będą wyglądać idealnie po całym dniu. Stawiając na makijaż permanentny możesz mieć pewność, że nawet przez ok. 2 od wykonania zabiegu Twoje brwi będą prezentować się nienagannie tuż po przebudzeniu.

Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnego makijażu brwi, brwi permanentne są idealne dla osób aktywnych. Możesz pływać, biegać czy ćwiczyć na siłowni bez obaw, że włoski stracą na swojej atrakcyjności. Będą wyglądać tak samo dobrze niezależnie od okoliczności.

Rodzaje makijażu permanentnego brwi: metoda włoskowa , piórkowa i cieniowanie

Wśród najbardziej popularnych metod makijażu permanentnego brwi wymienia się takie jak m.in.

  • Microblading (metoda piórkowa) – nazywany również metodą włoskową. Jest polecana szczególnie wtedy, kiedy w grę wchodzi wyrysowanie pojedynczych włosków w celu uzupełnienia ubytków. To metoda, która pozwala osiągnąć efekt naturalnych brwi. Zabieg wykonuje się przy wykorzystaniu tzw. pena, co w praktyce oznacza docisk piórka do skóry. Na jego końcówce umocowany jest nożyk (igła) z pomocą którego podczas rysowania włosków nanoszony jest barwnik, który zostaje wtłoczony w głąb naskórka. 
  • Metoda cienia, co oznacza cieniowanie brwi. Tutaj znów możesz liczyć na naturalny look przywodzący na myśl efekt niczym po pierwszym zabiegu henny pudrowej. W praktyce mowa o stopniowaniu koloru, który znakomicie prezentuje się zwłaszcza u posiadaczy gęstych brwi. Metoda cieniowania nadaje im trójwymiarowego wyrazu.
  • Metoda włoskowa – pigment wtłaczany jest przy pomocy igły w formie pojedynczych włosków. O ile uzyskasz naturalny look, o tyle często jest nieco przerysowany. Z jej pomocą możliwe jest jednak precyzyjne opracowanie brwi. Makijaż blednie po około 1-2 latach.


 Jeśli chcesz oddać się w ręce profesjonalistów, którzy mają za sobą lata doświadczeń, postaw na makijaż permanentny brwi w Łodzi w Klinice Velvet Clinic.

Materiał zewnętrzny

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!