BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Jakie zabiegi skutecznie usuną rozstępy?

Rozstępy to zmartwienie każdej kobiety. Nieestetyczne bruzdy często wywołują kompleksy i uniemożliwiają ekspozycję ciała. Warto zdecydować się na zabiegi usuwające rozstępy, które zdecydowanie odmienią wygląd kobiecej sylwetki. Jakie zabiegi są najskuteczniejsze w redukowaniu bruzd? Czy istnieją przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu?

Jak powstają rozstępy?

Geneza opisywanych zmian skórnych tkwi przede wszystkim w upośledzeniu funkcjonowania fibroplastów. Komórki skóry właściwej są bezpośrednio odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu. Skutkiem nieodpowiedniego działania fibroplastów jest znaczna utrata jędrności oraz sprężystości. Skóra zaczyna wyglądać nieestetycznie, jest wiotka i nie może powrócić do pierwotnego stanu poddana rozciąganiu. Rozstępy dokuczają głównie kobietom po porodzie oraz są skutkiem tzw. „efektu jojo”. Po przybraniu na wadze, nagle następuje ogromny spadek masy ciała. Rozciągnięta skóra spowodowana rozrastaniem się tkanki, nie powraca do naturalnego stanu po utracie kilogramów.

Zabiegi niwelujące rozstępy 

Istnieje wiele zabiegów pozwalających na pozbycie się nieestetycznych bruzd. Wśród najskuteczniejszych wymienia się:

1). Laseroterapię, która, przy użyciu laserów: DISCOVERY PICO (https://www.elite.waw.pl/usuwanie-rozstepow-discoverypico/),  MEDLITE C6 ORAZ  FRAXEL, aplikuje wiązki promieniowania na skórę w wybiórczy i fragmentaryczny sposób. Dzięki temu, na skórze rysują się wzory stref mikrouszkodzeń. Wiązki lasera wnikają wgłąb tkanki podskórnej, docierając do skóry właściwej.

2). Mezoterapię igłową, dostarczającą pod skórę wiązki, które pobudzają włókna kolagenu do produkcji większej ilości białka odpowiedzialnego za budulcowe funkcje skóry i natychmiast poprawiając jej sprężystość. 

3). Karboksyterapię wymagającą zastosowania dwutlenku węgla wstrzykiwanego pod powierzchnię skóry. Dzięki temu umożliwiona jest poprawa mikrokrążenia, regenerująca skutecznie bruzdy. 

4). Mesoline Roller za pomocą której aplikuje się preparaty odpowiedzialne za walkę z rozstępami. Jednym z najpopularniejszych specyfików o udowodnionej skuteczności jest Mesoline Tight, który stymulując produkcję kolagenu, zapobiega wiotczeniu skóry. 

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu

Laserowe usuwanie rozstępów nie może być przeprowadzone u kobiet, które są w ciąży, bądź karmią piersią. Lekarze wykluczają wykonanie zabiegu także w przypadku występowania epilepsji, cukrzycy lub  niektórych chorób skóry, m.in. łuszczycy oraz trądziku. Dyskwalifikować może także podskórnie wszczepiony rozrusznik serca. 

Podsumowując 

Usuwanie rozstępów za pomocą zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii to zdecydowanie najskuteczniejszy sposób na pozbycie się nieestetycznych bruzd z powierzchni skóry. Co ważne, okres rekonwalescencji po wykonaniu jednego z zabiegów jest bardzo krótki, co zdecydowanie wpływa na stan skóry. Wybierając klinikę, warto zapoznać się wcześniej z ofertą i cennikiem. Jedną z najbardziej profesjonalnych klinik wykonujących zabiegi redukcji rozstępów jest Elite – Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki, mieszcząca się w Warszawie.