BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

mocno zniszczone włosy
Uroda

Jak zadbać o mocno zniszczone włosy?

Mocno zniszczone włosy wymagają szczególnej troski i odpowiedniej pielęgnacji, aby odzyskały swoją kondycję i zdrowy wygląd. Najczęściej problem ten dotyka kobiet i mężczyzn, którzy na co dzień przebywają w trudnych warunkach – na przykład z uwagi na miejsce wykonywania swojej pracy. Wówczas należy podjąć specjalne działania w kierunku ich odżywienia. Poniżej wskazujemy na rozwiązania, które warto wprowadzić i zastosować, by włosy odzyskały swój oryginalny urok.

Włosy uszkodzone – oraz jak odnowić ich stan?

Używanie prostownicy, lokówki czy suszarki do włosów może powodować ich wysuszenie i uszkodzenie. Staraj się ograniczyć ich stosowanie i używaj jak najniższych temperatur.

Ponadto wybieraj produkty, które będą nawilżać Twoje włosy i przywracać im blask. W tym celu stosuj odżywki i maski, które będą zawierały składniki takie jak pantenol, proteiny, glicerynę czy oleje roślinne. Oferuje je niemal każda dobrej jakości hurtownia kosmetyczna.

Farbowanie włosów może jeszcze bardziej zniszczyć mocno uszkodzone włosy. Jeśli jest to możliwe, unikaj stosowania farb i wybielaczy, a jeśli musisz farbować swoje włosy, wybieraj produkty bez amoniaku i z jak najmniejszą ilością chemikaliów.

Również zbyt częste mycie włosów może prowadzić do ich wysuszenia i uszkodzenia. Stosuj delikatne szampony bez takich składników jak SLS i SLES oraz myj włosy raz na 2-3 dni, jeśli zbyt częste ich mycie ma na nie zły wpływ.

Warto też pomyśleć o regularnym stosowaniu olejków odżywczych. Oleje roślinne takie jak olej arganowy, jojoba czy kokosowy, będą odżywiać i nawilżać Twoje włosy, przywracając im blask i elastyczność.

Mocno zniszczone włosy często kończą się rozdwojonymi końcówkami. Przycięcie końcówek może pomóc w przywróceniu im zdrowego pięknego wyglądu.

Warto pamiętać, że zadbanie o mocno zniszczone włosy może wymagać cierpliwości i wprowadzenia zmian w swoich nawykach higienicznych. Niemniej z pewnością przyniesie to pozytywne efekty, które zauważysz zarówno Ty, jak i osoby w Twoim otoczeniu.

Jaki typ odżywki wybrać do włosów mocno zniszczonych

Jeśli twoje włosy są mocno zniszczone, warto zwrócić uwagę na odżywki o działaniu regenerującym i odbudowującym. Najlepszym wyborem będą w tym przypadku odżywki białkowe, które pomogą wzmocnić włosy od wewnątrz. Możesz również szukać odżywek zawierających keratynę, kolagen, proteiny jedwabiu lub oleje roślinne, takie jak wspomniane wyżej olej arganowy, olej kokosowy lub olej jojoba.

Odżywki białkowe zawierające hydrolizowane proteiny keratyny, jedwabiu lub kolagenu pomagają odbudować uszkodzone włókna włosów, co poprawia ich wygląd i kondycję. Oleje roślinne natomiast pomagają nawilżyć i odżywić włosy, dzięki czemu stają się mniej kruche i bardziej elastyczne.

Ważne jest jednak, aby nie przesadzać z używaniem odżywek. Nadmiar białka może przesuszyć włosy i zrobić więcej szkody niż pożytku. Dlatego należy stosować je z umiarem, a w przypadku mocno zniszczonych włosów najlepiej skonsultować się z fryzjerem lub dermatologiem, którzy pomogą dobrać odpowiednią pielęgnację dla Twoich konkretnych potrzeb. Ponadto nie należy przesadzać z ilością stosowanych preparatów, których nadmierna ilość może niepotrzebnie obciążać włosy, pozbawiając je blasku.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!