BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Wszystko o drenażu limfatycznym
Uroda

Wszystko o drenażu limfatycznym

Praca w stojącej pozycji, praca przez wiele godzin przed komputerem, a także procesy, które zachodzą po treningu, sprzyjają obrzękom ciała. Najczęściej opuchlizna ukazuje się na nogach. Nie tylko spada nam nastrój, stajemy się rozdrażnieni, a także znacznie bardziej zmęczeni. Gdy mamy tego rodzaju objawy, to możemy domyślić się, że mamy problem z układem żylnym oraz limfatycznym. Gdy diagnoza się potwierdzi, to warto poddać się drenażowi limfatycznemu. 

Cóż to za zabieg?

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który ma za zadanie usprawnić znacznie krążenie chłonki. Dzięki temu dochodzi do redukcji obrzęków. Na skutek drenażu limfatycznego zwiększa się czasowa objętość limfy. Limfa jest niezbędna do napełnienia naprzemiennego, a następnie opróżnienia naczyń limfatycznych. 

Drenaż limfatyczny jest masażem wykonywanym ręcznie przez masażystę, czy też przez fizjoterapeutę. Najważniejsza jest umiejętność stosowania specjalnych technik, jak i chwytów terapeutycznych. Ważna jest odpowiednia częstotliwość, a także siła. Nie jest to zwykły masaż. Raczej jest to kombinacja ruchów pompujących, okrężnych, a także obrotowych. Zawsze masaż ten jest wykonywany od góry do dołu. 

W niektórych miejscach drenaż limfatyczny jest przeprowadzany przy użyciu specjalnych maszyn. Maszyny składają się ze specjalnych mankietów, które to są podzielona na specjalne komory. Do mankietów wkłada się konkretne kończyny. Takowe urządzenie wtłacza wewnątrz komory powietrze, a później wytwarza podciśnienie, które to stymuluje limfatyczny układ. Zarówno drenaż limfatyczny ręczny, jak i przy użyciu aparatury jest tak samo skuteczny. 

Kto powinien zdecydować się na drenaż limfatyczny?

W zasadzie to masaż tego rodzaju jest przeznaczony dla większości z nas. Na pewno podstawową grupę odbiorców stanowią osoby, które mają tendencje do obrzęków, a także do zastojów limfatycznych. 

U niektórych osób do tego typu dolegliwości doszło dopiero po jakimś wypadku, czy też po operacji. Takie osoby także z drenażu powinny skorzystać. Z zabiegu mogą korzystać także osoby, które mają uczucie ciężkości nóg. Drenaż świetnie wpływa na oczyszczenie organizmu z toksyn, a także na redukcję cellulitu.

Musimy także zaznaczyć, że okaże się wielkim sprzymierzeńcem dla osób chcących schudnąć kilka kilogramów. Z drenażu limfatycznego powinny także korzystać osoby zmagające się z cukrzycą, czy też z wybranymi chorobami metabolicznymi. Warto na ten temat porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym.

Większość pacjentów zauważa, że drenaż limfatyczny jest naprawdę zabiegiem przynoszącym świetne efekty. Mowa tutaj nie tylko o szeroko pojętej uldze, ale także o lepszym samopoczuciu oraz wyglądzie. Skoro możemy mieć do czynienia z takimi świetnymi efektami, to koniecznie musimy tego spróbować. Co jak co, ale póki nie przekonamy się o działaniu tego zabiegu na własnej skórze, to nawet nie powinniśmy się wypowiadać na ten temat. Raczej jest to w pełni oczywiste. Gdy zapoznamy się z opiniami o tym zabiegu, to będziemy pod ogromnym wrażeniem. 

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!