BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

olejowanie włosów
Uroda

Naturalne sposoby na gęste i długie włosy

Nie da się ukryć, że każda kobieta marzy o pięknych włosach. Chęć posiadania lśniących, gęstych włosów nie dotyczy jednak tylko kobiet. Również mężczyźni chcą cieszyć się bujną czupryną. Jak jednak przyśpieszyć porost włosów i sprawić, by wyglądały one zdrowo?

Zaufaj ziołom

Ziołolecznictwo przeżywa obecnie swój prawdziwy renesans. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy wie jak stosować zioła. Nie wszyscy posiadamy również odpowiednio duże zasoby cierpliwości, by móc korzystać z zalet ziół. Wśród ziół przyśpieszających porost włosów wymienić należy z całą pewnością pokrzywę zwyczajną oraz skrzyp polny. Bardzo dobrze byłoby regularnie popijać herbatkę z pokrzywy i skrzypu polnego. Zioła można ze sobą wymieszać i zalać wrzątkiem. Po ostudzeniu, napar należy pić do dwóch razy dziennie. Najlepiej by taka kuracja trwała do kilku tygodni. Potem należy zrobić przerwę od ziół. Po jakimś czasie kurację można rzecz jasna powtórzyć. Należy jednak pamiętać o regularnych przerwach. Pokrzywę można również stosować zewnętrznie. Płukanka z pokrzywy wspaniale wzmocni osłabione cebulki naszych włosów. Przyczyni się również do wysypu baby hair.

Daj szansę olejom

Olejowanie włosów to świetny sposób na odżywienie nawet najbardziej suchych włosów. Warto jednak pamiętać o tym, by olejować włosy w sposób przemyślany. Przede wszystkim należy dobrać rodzaj oleju do stopnia porowatości swoich włosów. Osoby o włosach niskoporowatych powinny korzystać z takich olejów jak mango czy olej kokosowy. Jeżeli chodzi zaś o olej dla włosów wysokoporowatych, najlepszym wyborem będzie olej lniany lub olej marakuja. Olejować można zarówno suche jak i mokre włosy. Bardzo dobrze sprawdza się również olejowanie włosów, na które wcześniej nałożono odżywkę. Aby oleje miały szansę pomóc naszym włosom, należy trzymać je na włosach około dwudziestu minut. Warto taki zabieg powtarzać około trzy razy w tygodniu.

Zabezpiecz końcówki

Ziołowe kuracje i olejowanie włosów to nie wszystko. Jeżeli marzą nam się nie tylko lśniące, ale i długie włosy, koniecznie musimy zadbać o końce włosów. Końcówki należy rzecz jasna regularnie podcinać. Nie możemy jednak ścinać ich zbyt dużo, bo wówczas nasze włosy stracą upragnioną długość. Aby końce włosów były w dobrej kondycji, należy odpowiednio je zabezpieczać. Po każdym umyciu warto wetrzeć w końce włosów olejek lub masełko. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzi się amazońskie masło murumuru. O włosy należy zadbać również przed każdym prostowaniem. Wetrzyjmy wówczas w końce włosów odrobinę jedwabiu.

Nie da się ukryć, że walka o długie i lśniące włosy jest walką długotrwałą. Z całą jednak pewnością walka ta może zakończyć się sukcesem. Przede wszystkim należy zadbać o regularność zabiegów. Zarówno terapie ziołowe jak i olejowanie włosów wymagają systematyczności.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!