BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Czy warto używać kremów na cerze trądzikowej?

Osoby, u których zdiagnozowano trądzik (np. trądzik pospolity), często z własnej woli totalnie rezygnują ze stosowania jakichkolwiek produktów kosmetycznych o działaniu nawilżającym. Wybierają wyłącznie te kosmetyki do cery trądzikowej, które oferują im oczyszczanie buzi i usuwanie zanieczyszczeń bądź bakterii. Takie preparaty są oczywiście niezbędnym elementem pielęgnacji cery trądzikowej, ale jednak nie należy ograniczać się wyłącznie do nich. Nawet buzia problematyczna musi być bowiem nawilżana. A nawilżyć mogą ją wyłącznie dobre kremy o bogatym składzie.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Gdy cera wygląda na zanieczyszczoną, ponieważ jej powierzchnia pokryta jest licznymi zaskórnikami i wypryskami, intuicyjnie człowiek chce bez przerwy ją oczyszczać. Zupełnie nieświadomie jeszcze bardziej sobie szkodzi. Bezustannie sięga po agresywne peelingi mechaniczne i nieraz korzysta jeszcze do tego ze szczoteczek sonicznych bądź mocnych żeli oczyszczających, by w ten sposób usunąć wszystkie niedoskonałości i raz na zawsze się ich pozbyć. Skutek jest oczywiście zupełnie odwrotny. Skóra zmęczona tą ciągłą i agresywną pielęgnacją ostatecznie zaczyna się buntować i produkuje tak wiele sebum, że już nawet kosmetyki przeciwtrądzikowe nie są w stanie zahamować tego procesu. Co wtedy zrobić? W takim wypadku należy przede wszystkim powrócić do regularnego nawilżania skóry twarzy. Poprzez ciągłe jej oczyszczanie i złuszczanie narusza się jej warstwę lipidową, która w naturalny sposób ją chroni. Nawilżające kremy oraz odżywcze sera pomogą ją odbudować i sprawią, że do głębokich warstw skóry dotrze spora ilość ważnych dla nich substancji odżywczych. Warto szukać informacji na blogach (https://www.urodaonline.pl/)i forach o tym jak prawidłowo dobrać krem do swojej cery.

Czy warto używać kremów na cerze trądzikowej?

Nie jest więc prawdą, że w pielęgnacji cery trądzikowej nawilżające bądź odżywiające kosmetyki przeciwtrądzikowe są zakazane czy chociażby niewskazane. Bywa wręcz odwrotnie. Warto po nie sięgać i tak naprawdę warto to robić zarówno wieczorem, jak i z samego rana. Lekki krem nawilżająco-matujący świetnie przygotuje buzię do makijażu i sprawi, że przez cały dzień będzie ona wyglądać świetnie.

i-modnie.pl
Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!