BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Moda na piękne ciało

Niewątpliwie medycyna estetyczna przeżywa prawdziwy rozkwit, a różnorodne zabiegi upiększające cieszą się powodzeniem u pań i panów w różnym wieku. Nic dziwnego, bo zadbane ciało staje się wizytówką, a także pozwala wpisać się w obowiązujące kanony i oczywiście poprawia nastrój. Jest często również przepustką do sukcesu, bo znacząco dodaje pewności siebie. Poza tym to oznaka zdrowia. Wśród szeregu różnych zabiegów niewątpliwie powodzeniem cieszą się te, które dają widoczne efekty.

  1. Nowoczesne sposoby doskonalenia ciała
  2. Na czym polega zabieg?
  3. Wyjątkowy zabieg

Nowoczesne sposoby doskonalenia ciała

Jednym z zabiegów, który są ostatnio na topie, stała się endermologia. Oczywiście nie jest to propozycja dla każdego, ale w wielu przypadkach pozwala osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty. Ten skuteczny nieinwazyjny masaż skutecznie nadaje kształt sylwetce i pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Specjaliści podkreślają, że seria zabiegów endermologiczny znacznie redukuje cellulit, minimalizuje zastoje limfatyczne, poprawia jędrność skóry i zmniejsza rozstępy. Poza tym ma działanie odprężające i relaksujące. A taki zestaw bardzo poprawia nastrój i samoocenę.

Na czym polega zabieg?

Jak każdy zabieg także endermologia poprzedzona jest konsultacjami, podczas których lekarz ocenia takie wskaźniki jak typ morfologiczny, stopień cellulitu oraz jędrność skóry. Będziemy potrzebować również specjalnego elastycznego kostiumu, który ułatwia oddziaływanie rolek urządzenia na skórę. Sam zabieg to rodzaj masażu próżniowego. Fałd skóry jest zasysany przez rolki urządzenia, które się obracają. Podciśnieniem steruje komputer. Rolowanie sprawia, że pobudza się krążenie oraz przyspiesza metabolizm w komórkach skóry, a tym samym uruchamia się intensywne procesy regeneracyjne. Poza tym usuwa się uwolniony tłuszcz i toksyny, a skóra intensywnie produkuje kolagen i elastyny.

Wyjątkowy zabieg

Jeden zabieg trwa około 35 minut. Aby osiągnąć efekty, należy przeprowadzić ich serię. Na przykład – po 5, 10 lub 15 powtórzeń. Pomiędzy kolejnymi endermologiami trzeba zachować przynajmniej jednodniowy odstęp. Rezultaty będą dostrzegane po kilku tygodniach, skóra odzyska jędrność, znikną dodatkowe centymetry, a cellulit bardzo się zmniejszy. Przeciwwskazaniami do tego typu zabiegów jest choroba nowotworowa, ciąża – także okres po urodzeniu dziecka, stosowanie antykoagulantów, zapalenie żył. Poza tym lekarz może zalecić ograniczenie stosowania endermologii w wybranych miejscach. To fragmenty, na których są żylaki, naczyniaki, tłuszczaki lub nawet przepukliny brzuszne.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!