BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Lifestyle

Jak nawilżać skórę dziecka?

Wiele preparatów kosmetycznych dedykowanych dzieciom ma silne działanie nawilżające. Rodzice chętnie i często po nie sięgają. Niektórzy z nich nie wyobrażają sobie nawet sytuacji, by po kąpieli nie wmasować w skórę dziecka żadnego kremu, balsamu czy chociażby zwykłego olejku. Nawilżające kosmetyki dla dzieci naturalne czasami rzeczywiście potrafią pomóc, ale to nie znaczy, że trzeba ich używać na okrągło i bez przerwy. Współczesne metody pielęgnacji dziecięcej skóry ograniczają te produkty do absolutnego minimum. Oczywiście warto mieć je zawsze w łazience, by w razie czego móc z nich skorzystać, ale nie warto używać ich codziennie. Jest to zupełnie niepotrzebne, a może nawet i szkodliwe.

Skóra dziecka

Coraz częściej rodzice przyjmują więc postawę, że skórę dziecka trzeba nie tyle wspierać, co nie wolno jej przeszkadzać. Ona sama wie, co jest dla niej najlepsze. Samodzielnie potrafi się bronić i nawilżać, tworząc na swojej powierzchni tłustą warstwę lipidową. Niektóre kosmetyki dla dzieci mogą tę warstwę uszkadzać i zaburzać. Jeśli będą to kosmetyki silnie nawilżające czy natłuszczające, mogą one doprowadzić do momentu, w którym skóra dziecka tak bardzo do nich przywyknie, iż sama przestanie tworzyć swoją warstwę lipidową. Do takiej sytuacji absolutnie nie wolno doprowadzić. Błędem jest zatem przesadzanie z ilością tłustych i nawilżających kremów czy balsamów. Zobacz więcej na temat pielęgnacji skóry na bizimummy.pl.

Jak nawilżać skórę dziecka?

Po wykąpaniu maluszka można więc po prostu go wysuszyć i od razu założyć na niego śpioszki czy jakąś piżamkę. Nie trzeba wsmarowywać w jego ciało żadnych mleczek, kremów czy olejków. Skóra w nocy sama o siebie doskonale zadba i samoistnie się zregeneruje oraz odżywi. Po nawilżające kosmetyki dla dzieci naturalne warto jednak sięgnąć w pewnych konkretnych sytuacjach. Jeżeli np. maluch cały dzień biegał po dworze, najprawdopodobniej będzie mieć przesuszone i być może też podrażnione stópki, tak więc warto wmasować w nie jakiś produkt. Balsamy należy stosować miejscowo. Nie ma sensu za każdym razem pielęgnować nimi całego ciała.

mamaija.pl
Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!