BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

co to znaczy glow up
Uroda

Co to znaczy glow up i jak go zrobić?

Lato to szczególny czas metamorfozy. Zimowe ubrania zostają upchane głęboko w szafie, a na ich miejscu pojawiają się letnie, bardziej kolorowe stroje. Czas wtedy na opaleniznę i odpoczynek na łonie natury. Okres wakacji to czas również na coraz popularniejszy glow up. Czym on jednak dokładnie jest? Z naszego artykułu dowiesz się, co to znaczy glow up!

Co to znaczy glow up?

Określenie „glow up” wywodzi się z języka angielskiego i tłumaczyć je można jako „wyładnienie”, czyli pozytywną zmianę w swoim wyglądzie. Taki glow up można dostrzec u drugiej osoby w większym stopniu, gdy mamy z nią kontakt po dłuższym czasie rozłąki. To właśnie czas pozwala spojrzeć na naszą koleżankę albo przyjaciółkę z pewnym dystansem i dostrzec zmiany w jej wyglądzie. Poprawa kondycji cery, modna fryzura, dopasowane ubranie albo zmiana sylwetki. Wszystko to wpływa na to, że druga osoba jest postrzegana jako bardziej atrakcyjna, niż przedtem. Trzeba jednak pamiętać, że glow up to nie jest tylko proces zewnętrzny, ale również i wewnętrzny, ponieważ zdrowe nawyki wpływają pozytywnie też na nasz umysł.

Glow up wewnętrzny!

Co to znaczy glow up wewnętrzny? Nikt z dnia na dzień nie staje się bardziej atrakcyjną wersją siebie. Na to potrzeba czasu oraz realnych działań. Łatwiej jest udać się do fryzjera i przefarbować włosy lub też je ściąć. Tak samo ma się kwestia ubioru albo nawet zadbania o swoją cerę, jednak co zrobić, żeby ta zmiana wpłynęła również na nasze wnętrze? Prawdziwy glow up można zaliczyć zmieniając swoje szkodliwe nawyki na te zdrowe i pracując nad sobą. Gazowane napoje lepiej jest zastąpić wodą, a siedzenie w domu uprawianiem sportu. Może być to najbardziej oczywista forma sportu jak bieganie albo jazda na rowerze. W domu za to można skupić się na jodze, uprawianiu roślin oraz czytaniu książek.

Sprawdź też: JAKIE ZNAKI ZODIAKU DO SIEBIE PASUJĄ?

Jak sprawić, by „wyładnieć”?

Warto przemyśleć aspekt tego, ile czasu spędza się przeglądając Internet. Różnego rodzaju aplikacje społecznościowe to miłe miejsce spotkań i inspiracji, ale mogą również zamienić się w bezlitosnych złodziei czasu. Dlatego warto jest kontrolować samego siebie i zadbać o to, by nie tak często zaglądać do telefonu. Pomocne mogą okazać się dostępne w wielu aplikacjach przypomnienia, które po ustawieniu dają sygnał użytkownikowi o tym, ile już czasu spędził w Internecie. Co to znaczy glow up? To między innymi dobra jakość snu!

Sen wpływa pozytywnie na wygląd fizyczny, ale i umysł, który ma szansę się wyciszyć i naładować baterię przed kolejnym dniem. Z tego powodu powinno się zrezygnować z wieczornego przeglądania mediów społecznościowych. Ten czas lepiej jest spędzić na relaks w postaci gorącej kąpieli z solą morską lub dobrą lekturą do poduszki. Sen powinien trwać około ośmiu godzin, by móc czuć się wypoczętym. Oznacza to również wczesne kładzenie się spać – najlepiej do godziny 23 leżeć już w łóżku i szykować się do snu.

Wszystkie te zmiany pozytywnie wpłyną na sposób myślenia. Człowiek staje się o wiele bardziej spokojny i częściej posiada lepszy humor. Ponadto zdrowe żywienie oraz dbałość o swoją kondycję sprawią, że wszystko to będzie widoczne w wyglądzie fizycznym. W końcu, kto nie marzy o czystej, nawilżonej cerze, zdrowych paznokciach oraz silnych włosach?

Czy każdy może przejść glow up?

Glow up to praca nad sobą, ale warta wszelkiego trudu ze względu na czekającą nagrodę. Decyzja o dokonaniu metamorfozy samego siebie powinna wychodzić z głębi nas. To jest najlepsza motywacja do utrzymania zdrowych nawyków. Warto pamiętać o tym, że glow up to również masa przyjemności, ponieważ dbamy o siebie i swoje ciało. Nie trzeba trzymać się wszystkich zasad bardzo twardo, a stosować te, które są w zgodzie z nami.

Pierwszym krokiem do dokonaniu glow up jest zmiana swojego stylu. Zakupy z przyjaciółką to nie tylko świetna frajda i czas relaksu, ale i sposób na odnalezienie swojego nowego stylu. Nie musi odbiegać od tego teraźniejszego, a być jego dopełnieniem. Warto jest odważyć się na pewne stroje, których wcześniej nieco się wstydziliśmy albo nie byliśmy ich pewni. To samo tyczy się z nową fryzurą. Inny kolor włosów i ich długość potrafią naprawdę wiele zdziałać. Odejmują lub dodają lat – w zależności od tego, na jakim efekcie nam zależy.

Sprawdź: HOROSKOP CHIŃSKI – CO PRZYNIESIE ROK 2021?

Każdy może to zrobić!

Jak widać niewiele trzeba by zmienić swoją powierzchowność. Teraz czas poczuć się pewnie z nową wersją siebie i pokochać ją. Praca nad sobą w procesie glow up jest ważna. Mowa tutaj o odcięciu się od toksycznego otoczenia, znalezieniu drugiej połówki, odkryciu w sobie nowej pasji oraz próbowania nowych rzeczy.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!