BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

baby hair
Uroda

Baby hair – co to jest i jak się tym zająć?

Baby hair to nowe włoski, które wyrastają nam na głowie. Są one na początku bardzo delikatne, cienkie, ale z czasem stają się mocne, gęste i grube. Wiele osób nawet nie zwraca na nie uwagi. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy nie narzekają na ilość włosów. Natomiast ci, którzy mają ich za mało na głowie, mogą zacząć się cieszyć na widok baby hair. Dzięki nim włosy zyskają naturalną objętość i będą lepiej wyglądać. Kucyk z czasem będzie grubszy i ładniejszy, a każda inna fryzura, też stanie się bardziej efektowna.

Jak szybko rosną włosy?

Tutaj nasuwa się jedna odpowiedź: zgodnie z naturalnym cyklem. Co to znaczy? Każdy włos rośnie przez pewien okres, a następnie obumiera. Trwa to zazwyczaj 7 lat, tyle bowiem trwa cały proces związany ze wzrostem włosów i ich wypadaniem. Taką mają naturalną żywotność zdrowe włosy. Natomiast te słabsze, mogą wypadać szybciej, łamać się i kruszyć. Zależy to od wielu różnych czynników. Nadmierna utrata włosów może wiązać się z osłabieniem całego organizmu, brakiem witamin z grupy B (B1, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12), a także witamin: A, C, E, D. Wszystko zależy zatem od naszej diety i tego, czy odżywiamy się zdrowo. Na ilość wypadających włosów ma również wpływ pora roku. Zimą negatywnie na włosy działa noszenie czapek, beretów. Latem natomiast źle odbije się na nich za duża ekspozycja na słońcu. Ważne jest to, żeby wiedzieć, że każdego dnia wypada nam pewna ilość włosów i jest to normalne. Średnia dzienna to około 100 włosów. Jeśli jednak zauważymy, że nagle na szczotce pojawia się znacznie więcej włosów, to w takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem trychologiem. Taka sytuacja może być spowodowana jakimiś chorobami, spadkiem odporności lub brakiem odpowiedniej ilości ważnych składników w organizmie.

Sprawdź: WCIERKA DO WŁOSÓW BANFI – SPRAWDZONY SPOSÓB!

Jak szybko rosną włosy typu baby hair?

jak szybko rosną włosy

Od momentu wypadnięcia starych włosów, do wyrośnięcia nowych może potrwać miesiąc. Tyle właśnie czasu potrzebują młodziutkie włosy do pokazania się na naszej głowie. Potem ich wzrost zależy od naszego organizmu, jego formy, kondycji. Średnio włosy rosną 0,35 cm w ciągu dnia, czyli na miesiąc wychodzi 1 cm (źródło: wikipedia.pl). Jak widać, nie jest to bardzo szybkie tempo. Dlatego też o te nowe, młodziutkie włosy należy prawidłowo dbać.

Zobacz: JAK PRAWIDŁOWO OKREŚLIĆ POROWATOŚĆ WŁOSÓW?

Jak odpowiednio zadbać o nowe włosy na głowie?

Warto pamiętać o tym, żeby ich za często nie dotykać, nie poddawać działaniom wysokiej temperatury, ponieważ baby hair mogą szybko się wycierać, kruszyć. Wynika to oczywiście z ich struktury, tego, że są bardzo cienkie i delikatne. Prawie tak samo, jak włosy małych dzieci. Dlatego też należy się z nimi obchodzić z wyczuciem. Do ich pielęgnacji można używać różnych kosmetyków, preparatów, które pobudzą ich wzrost, wzmocnią. Zazwyczaj tego typu wyciągi wciera się w skórę głowy, aby zawarte w nich związki wniknęły w cebulki baby hair. Dodatkowo podczas smarowania, łatwo wykonać masaż, który poprawi ukrwienie skóry. Oprócz typowych wcierek, do pielęgnacji można także używać specjalnych odżywek, olejków np. z keratyną, które pozwolą wygładzić niesforne kosmyki włosów i jednocześnie wzmocnią ich strukturę. Keratyna jest najważniejszym budulcem włosów, stąd jej pozytywne działanie.

baby hair

Jak ujarzmić baby hair?

Młode włosy, choć są dla wielu osób radością i dają nadzieję na zwiększenie objętości całej fryzury, to jednak potrafią na początku sprawiać problemy. Oprócz tego, że są krótkie, odstają od głowy, to bardzo często się puszą i trudno je ładnie ułożyć. Wiele kobiet nie wie jak sobie z nimi poradzić. Przede wszystkim trzeba je zdyscyplinować. Dobrym sposobem na ujarzmienie baby hair jest ich odpowiednie odżywianie, olejowanie. Tym sposobem troszkę je obciążymy, tym samym nie będą już one takie niesforne i napuszone. Kolejna rzecz, jaką możemy zrobić, aby młode włosy okiełznać to mycie ich w chłodnej wodzie i suszenie zimnym nadmuchem. Takie działanie sprawi, że łuska będzie domknięta, a włos gładki. To pozwoli nam na lepsze ich układanie. Należy pamiętać, że baby hair nie lubią wysokiej temperatury, prostowania, kręcenia. To na nie negatywnie wpływa, na ich wygląd oraz całą strukturę. Poza tym, żeby mogły one szybciej rosnąć na głowie, nie wolno ich podczas stylizacji uszkadzać. Najlepiej wstrzymać się wtedy od tego typu układania włosów. Jeśli jednak bardzo chcecie je wygładzić i przy tym ich nie zniszczyć, to warto delikatnie spryskać je lakierem lub pianką.

jak szybko rosną włosy

Baby hair to nowe, młode włosy, o które należy dbać w szczególny sposób. Jednak nasze starania zostaną nam później wynagrodzone piękną, bujną fryzurą.