BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Jak dobierać właściwą maseczkę do twarzy do danej cery? Rodzaje, właściwości i zastosowanie

Każda kobieta powinna dbać o swoją cerę. Twarz przez cały czas narażona jest bowiem na niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, zimno, mróz, słońce, deszcz, suche powietrze. Brak lub niewłaściwa pielęgnacja skóry twarzy odbija się niekorzystnie na jej wyglądzie i prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry.

Rodzaje cery twarzy

W kosmetologii wyróżnia się 4 podstawowe rodzaje skóry twarzy: normalną, suchą, tłustą oraz mieszaną. Każdy z nich wymaga odmiennej pielęgnacji. Kondycję skóry ocenia się na podstawie dwóch zmiennych – wody, wydzielanej przez gruczoły potowe oraz ilości tłuszczów wydzielanych przez gruczoły łojowe.

Zdrowa skóra powinna być elastyczna, dobrze nawilżona, bez przebarwień i gładka. Na kondycję naszej skóry (nie tylko twarzy) wpływa niekorzystnie dym papierosowy, brak snu, niewłaściwa dieta i słaby układ immunologiczny. Odporność organizmu można wzmocnić, stosując np. witaminy i suplementy z grupy naturell.

Wśród podstawowych rodzajów cery wyróżnia się dodatkowo podtypy – m.in. cerę trądzikową, wrażliwą, naczynkową i alergiczną. Znajomość rodzaju cery ułatwia jej pielęgnację.

Właściwości maseczek do twarzy

Maseczki na twarz wpływają korzystnie na kondycję skóry twarzy. Oczyszczają ją z toksyn, usuwają zaskórniki, dogłębnie nawilżają, odświeżają i regenerują naskórek, a ponadto wyrównują kolorystykę. Ich działanie jest skuteczniejsze, jeśli zabieg stosujemy regularnie, a nakładanie maseczki połączymy z delikatnym masażem twarzy.

Rodzaje maseczek

Rynek kosmetyczny oferuje wiele maseczek o bardzo szerokim spektrum działania. Mają one różny skład i konsystencję. Maseczki miękkie są elastyczne i nie zastygają na twarzy. Mają one postać emulsji, żelu lub kremu. Maseczki zastygające, po nałożeniu twardnieją, tworząc skorupę. Wśród nich spotkamy maseczki parafinowe, glinkowe oraz peel-off. Jeśli chodzi o działanie, to wyróżniamy maseczki: odżywcze, łagodzące, regenerujące, oczyszczające, peelingujące, na przebarwienia, rozświetlające, zwężające pory.

Jak dobierać maseczkę?

Przy doborze maseczki ważna jest jej zgodność z rodzajem cery. Niedopasowanie może spowodować efekt odwrotny od zamierzonego. Osoby o cerze wrażliwej i skłonnej do alergii powinny wcześniej wykonać test skórny. Warto wiedzieć, że maseczki nawilżające nadają się do każdej cery, a oczyszczające stosuje się do skóry tłustej i mieszanej. Ważne jest, aby nie eksperymentować na naszej twarzy – należy wybierać produkty znanych, renomowanych firm. Kosmetyki te są droższe, jednak dają gwarancję, że maseczka nie podrażni skóry, tylko poprawi jej kondycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *