BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Jak dobierać właściwą maseczkę do twarzy do danej cery? Rodzaje, właściwości i zastosowanie

Każda kobieta powinna dbać o swoją cerę. Twarz przez cały czas narażona jest bowiem na niekorzystne warunki atmosferyczne – wiatr, zimno, mróz, słońce, deszcz, suche powietrze. Brak lub niewłaściwa pielęgnacja skóry twarzy odbija się niekorzystnie na jej wyglądzie i prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry.

Rodzaje cery twarzy

W kosmetologii wyróżnia się 4 podstawowe rodzaje skóry twarzy: normalną, suchą, tłustą oraz mieszaną. Każdy z nich wymaga odmiennej pielęgnacji. Kondycję skóry ocenia się na podstawie dwóch zmiennych – wody, wydzielanej przez gruczoły potowe oraz ilości tłuszczów wydzielanych przez gruczoły łojowe.

Zdrowa skóra powinna być elastyczna, dobrze nawilżona, bez przebarwień i gładka. Na kondycję naszej skóry (nie tylko twarzy) wpływa niekorzystnie dym papierosowy, brak snu, niewłaściwa dieta i słaby układ immunologiczny. Odporność organizmu można wzmocnić, stosując np. witaminy i suplementy z grupy naturell.

Wśród podstawowych rodzajów cery wyróżnia się dodatkowo podtypy – m.in. cerę trądzikową, wrażliwą, naczynkową i alergiczną. Znajomość rodzaju cery ułatwia jej pielęgnację.

Właściwości maseczek do twarzy

Maseczki na twarz wpływają korzystnie na kondycję skóry twarzy. Oczyszczają ją z toksyn, usuwają zaskórniki, dogłębnie nawilżają, odświeżają i regenerują naskórek, a ponadto wyrównują kolorystykę. Ich działanie jest skuteczniejsze, jeśli zabieg stosujemy regularnie, a nakładanie maseczki połączymy z delikatnym masażem twarzy.

Rodzaje maseczek

Rynek kosmetyczny oferuje wiele maseczek o bardzo szerokim spektrum działania. Mają one różny skład i konsystencję. Maseczki miękkie są elastyczne i nie zastygają na twarzy. Mają one postać emulsji, żelu lub kremu. Maseczki zastygające, po nałożeniu twardnieją, tworząc skorupę. Wśród nich spotkamy maseczki parafinowe, glinkowe oraz peel-off. Jeśli chodzi o działanie, to wyróżniamy maseczki: odżywcze, łagodzące, regenerujące, oczyszczające, peelingujące, na przebarwienia, rozświetlające, zwężające pory.

Jak dobierać maseczkę?

Przy doborze maseczki ważna jest jej zgodność z rodzajem cery. Niedopasowanie może spowodować efekt odwrotny od zamierzonego. Osoby o cerze wrażliwej i skłonnej do alergii powinny wcześniej wykonać test skórny. Warto wiedzieć, że maseczki nawilżające nadają się do każdej cery, a oczyszczające stosuje się do skóry tłustej i mieszanej. Ważne jest, aby nie eksperymentować na naszej twarzy – należy wybierać produkty znanych, renomowanych firm. Kosmetyki te są droższe, jednak dają gwarancję, że maseczka nie podrażni skóry, tylko poprawi jej kondycję.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!