BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Coraz więcej kobiet i mężczyzn w różnym wieku odwiedza gabinety medycyny estetycznej. Jednym z popularniejszych zabiegów, którym można się poddać jest mezoterapia igłowa dermapen na twarz. Dzięki niemu skóra szybko zmienia swój wygląd. Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Mezoterapia igłowa – co warto o niej wiedzieć?

Mezoterapia igłowa dermapen na twarz polega na dostarczeniu skórze twarzy odpowiednich substancji, które wpływają na jej natychmiastowe nawilżenie, odżywienie i regenerację. Czym ten zabieg różni się od standardowych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych?

Przede wszystkim tym, iż dermapen na twarz wnika we wszystkie warstwy skórne, co szybko przejawia się tym, iż twarz wygląda o wiele lepiej. Klientki, które już od dłuższego czasu poddają się temu zabiegowi, zgodnie twierdzą, iż ich twarz jest zregenerowana, ujędrniona a występujące na niej zmarszczki są mniej widoczne. Chętnie korzystają z mezoterapii również panie, które posiadają różne niedoskonałości skórne – już po pierwszym zabiegu widać efekty, gdyż w większości przypadków problemy znikają lub są mniej widoczne.

Zabieg tylko na twarz?

Mezoterapia igłowa najczęściej wykonywana jest na twarzy klientów, jednak w wielu salonach coraz częściej oferuje się ją również na inne części ciała takie jak choćby: szyję, dekolt, na dłonie czy na skórę głowy. Udowodniona nawet, że ma ona wpływ na zapobieganie wypadaniu włosów, na walkę z cellulitem oraz redukowanie tkanki tłuszczowej. Panie chętnie próbują więc stosować ją także na problematyczne partie ciała typu brzuch, uda i pośladki.

Gdzie najlepiej się udać na taki zabieg?

Coraz więcej miejsc oferuje mezoterapię igłową, jednak warto wybierać gabinety sprawdzone, profesjonalne z najlepszymi i doświadczonymi fachowcami. W takich miejscach można bowiem liczyć nie tylko na dobrze wykonany zabieg, ale i na fachową opiekę osób, które dokładnie znają się na tym co robią. Ważne jest, by każdy klient przed zabiegiem przeszedł przez precyzyjny wywiad, na którym zostaną omówione jego problemy skórne oraz oczekiwania, jakie chciałby uzyskać po skończonej kuracji. Obowiązkowo trzeba także poinformować klienta o wszelkich przeciwskazaniach, które powodują, iż dana osoba nie może zostać zakwalifikowana do tego zabiegu. Dodatkowo, ważna jest również cena zabiegu. W zależności od miejsca, osób, które je wykonują – ceny są bardzo zróżnicowane. W związku z tym, iż zabieg trzeba powtarzać co kilka tygodni, a pakiety zazwyczaj mają od 3 do 6 zabiegów – lepiej opłaca się wykupić jednorazowo taki „zestaw” niż pojedyncze kuracje.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!