BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda Zdrowie

Zdrowa skóra: jak ją wspierać?

Piękna i zdrowa skóra nie musi być marzeniem. Im wcześniej zaczniemy o nią dbać, im wcześniej zapewnimy jej odpowiednią pielęgnację, tym dłużej będzie ona zachwycała swym wyglądem. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w drogie kremy oraz profesjonalne zabiegi kosmetyczne nic nie będzie znaczyć w chwili, gdy nie zadbamy o wzmacnianie swej skóry od wewnątrz. Zdrowa dieta sprawia, że skóra otrzymuje wsparcie w postaci witamin i minerałów, dzięki czemu dłużej zachwyca pięknym i zdrowym wyglądem. Jakie składniki musza się pojawić w diecie wspierającej skórę?

Odpowiednia dieta

Dieta na piękną skórę nie może się obejść bez warzyw. Wiadomo, że aby wspierać swe naturalne piękno, należy częściej sięgać po brokuły. Te warzywa są świetnym źródłem witamin C i E, dzięki czemu nasz organizm może produkować więcej kolagenu. W diecie wspierającej naturalne piękno powinna się też pojawiać marchew, znana i ceniona jako doskonałe źródło beta-karotenu. Dieta z takim dodatkiem pomaga zachować piękny koloryt skóry, zapewnia jej też skuteczną ochronę przed promieniowaniem oraz przed szkodliwą działalnością wolnych rodników.

Odpowiednie nawilżenie

By skóra była piękna i zdrowa, warto ją też wspierać za pomocą kwasów tłuszczowych omega-3. Można je znaleźć w wielu produktach spożywczych, przy czym do ich najlepszych źródeł zaliczają się orzechy oraz tłuste ryby morskie. Piękna zdrowa skóra wymaga też odpowiedniego nawilżenia. Warto zatem sięgać po kilka szklanek wody dziennie. Ma ona zbawienny wpływ na nasze zdrowie i sprawia, że nasza skóra może na dłużej utrzymać dobrą formę.

e-eurostyl.pl

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!