BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

kwasy na twarz w domu
Uroda Zdrowie

Kwasy na twarz w domu – co wybrać?

Kwasy na twarz są coraz bardziej popularnym rodzajem zabiegu, który można stosować zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu. Kwasy na twarz w domu przynoszą bardzo korzystne i skuteczne efekty. Jednakże kosmetyki przeznaczone do stosowania w domu są dużo bardziej łagodne niż te, które stosuje się w gabinetach kosmetycznych. Dlatego na ich działanie należy poczekać nieco dłużej. Pierwsze efekty mogą pojawić się już po miesięcznej kuracji, natomiast większe efekty po stosowaniu kwasów od trzech do sześciu miesięcy.

Kwasy na twarz w domu

W przemyśle kosmetycznym wykorzystuje się różne kwasy na twarz, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim sposobem działania. Tego rodzaju produkty posiadają w swoim składzie związki eksfoliacyjne, które mają działanie złuszczające na skórę. Wśród kwasów można między innymi wymienić następujące:

  • AHA (alfa-hydroksylowe), takie jak na przykład kwas migdałowy lub kwas jabłkowy,
  • BHA (beta-hydroksylowe), takie jak kwas salicylowy,
  • PHA (poli-hydroksylowe), takie jak kwas laktobionowy.

Więcej o domowej pielęgnacji: https://blogmakijaz.pl/na-czym-polega-metoda-omo/

Kwas migdałowy

Wśród najbardziej popularnych kwasów stosowanych na twarz można w szczególności wyróżnić kwas migdałowy, który posiada przede wszystkim działanie przeciwzmarszczkowe. Ma także właściwości odkażające i antybakteryjne oraz w bardzo dobry sposób wpływa na rozszerzone pory. Dlatego poleca się go przede wszystkim osobom ze skłonnościami do trądziku oraz przetłuszczania się cery. Sprawia on dodatkowo, że w skórze zostaje zwiększona produkcja kolagenu.

kwasy na twarz w domu

Kwas glikolowy

Kolejnym rodzajem kwasu stosowanego na twarz jest kwas glikolowy. Działa on na bardzo głębokie warstwy skóry, dzięki czemu jest dość skuteczny oraz efektywny. Sprawia to także, że w fantastyczny sposób likwiduje on różnego rodzaju przebarwienia oraz blizny, które powstały na skórze. Kwas glikolowy wykorzystywany do użytku domowego w bardzo dobry sposób nawilża skórę, a także spowalnia jej procesy starzenia się.

Kwas salicylowy

Do stosowania na twarz polecamy także taki rodzaj kwasu jak kwas salicylowy. Powinny go stosować przede wszystkim osoby, które zmagają się z cerą tłustą oraz cerą trądzikową. Podobnie jak aspiryna, posiada on fantastyczne właściwości przeciwzapalne, które minimalizują stan zapalny toczący się w skórze. Dzięki jego działaniu możliwe jest zminimalizowanie występowania zaskórników, a także odblokowanie zatkanych porów. Kwasy na twarz w domu tego rodzaju polecamy w przypadku problematycznej cery.

Zobacz także, jak podkreślić łuk kupidyna.

Kwas azelainowy

Kolejnym rodzajem kwasu, który stosuje się na twarz jest kwas azelainowy. Posiada on dużo łagodniejsze działanie niż kwas salicylowy. Dlatego można go stosować także u osób, które mają delikatną i skłonną do podrażnień skórę. Podobnie jak kwas salicylowy, kwas azelainowy może być stosowany głównie do niwelowania przebarwień potrądzikowych, a także zmniejsza pory znajdujące się na skórze oraz widoczne niedoskonałości.

Kwas laktobionowy

Fantastyczne działanie posiada także kwas laktobionowy, który z powodzeniem może być stosowany na twarz. W bardzo dobry sposób pobudza on komórki na skórze twarzy do działania. Ma także działanie przeciwzapalne oraz skutecznie i efektywnie minimalizuje przebarwienia znajdujące się na skórze. To jeden z najbardziej delikatnych rodzajów kwasów, dlatego z powodzeniem stosują go osoby zmagające się z trądzikiem różowatym.

kwasy na twarz w domu

Kwas ferulowy

Kolejnym rodzajem kwasu, który stosuje się bezpośrednio na skórę twarzy jest kwas ferulowy. Przede wszystkim posiada on fantastyczne działanie przeciwzmarszczkowe, dlatego polecamy go osobom w średnim wieku. Dzięki jego stosowaniu możliwe jest uzyskanie jędrności oraz elastyczności skóry twarzy. Jego regularne używanie może sprawić, że poprawi się owal twarzy, co jest bardzo pozytywnym skutkiem jego używania.

Kwasy na twarz w domu – efekty

Używanie kwasów na twarz w domu posiada bardzo skuteczne i efektywne działanie. Przede wszystkim umożliwiają one znaczną poprawę stanu skóry na twarzy oraz jej ogólnej kondycji. Skóra po ich stosowaniu nabiera zdrowego kolorytu. To także świetny sposób na uzyskanie głębokiego nawilżenia. Kwasy na twarz sprawiają, że zmarszczki w znacznym stopniu zanikają. Z kolei przebarwienia i blizny po trądziku rozjaśniają się. Zminimalizowane zostaje również powstawanie różnego rodzaju wyprysków i zaskórników. W bardzo dobry sposób rozszerzone pory wracają do swojego pierwotnego stanu.

Sprawdź też: https://blogmakijaz.pl/jak-zrobic-fale-na-wlosach-w-prosty-sposob/