BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Zakupy

Uroda Zdrowie

Rodzaje kwasów wykorzystywanych na twarz w domu

Kwasy na twarz są coraz bardziej popularnym rodzajem zabiegu, który można stosować zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i samodzielnie w domu. Kwasy na twarz w domu przynoszą bardzo korzystne i skuteczne efekty. Jednakże kosmetyki przeznaczone do stosowania w domu są dużo bardziej łagodne niż te, które stosuje się w gabinetach kosmetycznych. Dlatego na ich działanie należy poczekać nieco dłużej. Pierwsze efekty mogą pojawić się już po miesięcznej kuracji, natomiast większe efekty po stosowaniu kwasów od trzech do sześciu miesięcy.

Kwasy stosowane na twarz

W przemyśle kosmetycznym wykorzystuje się różne kwasy na twarz, które różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim sposobem działania. Tego rodzaju produkty posiadają w swoim składzie związki eksfoliacyjne, które mają działanie złuszczające na skórę. Wśród kwasów można między innymi wymienić następujące:

  • kwasy AHA (alfa-hydroksylowe), takie jak na przykład kwas migdałowy lub kwas jabłkowy,
  • kwasy BHA (beta-hydroksylowe), takie jak kwas salicylowy,
  • kwasy PHA (poli-hydroksylowe), takie jak kwas laktobionowy.

Kwas migdałowy

Wśród najbardziej popularnych kwasów stosowanych na twarz można w szczególności wyróżnić kwas migdałowy, który posiada przede wszystkim działanie przeciwzmarszczkowe. Ma także właściwości odkażające i antybakteryjne oraz w bardzo dobry sposób wpływa na rozszerzone pory. Dlatego polecany jest przede wszystkim osobom ze skłonnościami do trądziku oraz przetłuszczania się cery. Sprawia on dodatkowo, że w skórze zostaje zwiększona produkcja kolagenu.

Kwas glikolowy

Kolejnym rodzajem kwasu stosowanego na twarz jest kwas glikolowy. Działa on na bardzo głębokie warstwy skóry, dzięki czemu jest dość skuteczny oraz efektywny. Sprawia to także, że w fantastyczny sposób likwiduje on różnego rodzaju przebarwienia oraz blizny, które powstały na skórze. Kwas glikolowy wykorzystywany do użytku domowego w bardzo dobry sposób nawilża skórę, a także spowalnia jej procesy starzenia się.

Kwas salicylowy

Do stosowania na twarz przeznaczony jest także taki rodzaj kwasu jak kwas salicylowy. Powinien być on stosowany przede wszystkim przez wszystkie osoby, które zmagają się z cerą tłustą oraz cerą trądzikową. Podobnie jak aspiryna, posiada on fantastyczne właściwości przeciwzapalne, które minimalizują stan zapalny toczący się w skórze. Dzięki jego działaniu możliwe jest zminimalizowanie występowania zaskórników, a także odblokowanie zatkanych porów. Kwasy tego rodzaju stosowane na twarz są bardzo polecane w przypadku problematycznej cery.

Kwas azelainowy

Kolejnym rodzajem kwasu, który może być stosowany na twarz jest kwas azelainowy. Posiada on dużo łagodniejsze działanie niż kwas salicylowy. Dlatego może być stosowany przez wszystkie osoby, które mają delikatną i skłonną do podrażnień skórę. Podobnie jak kwas salicylowy, kwas azelainowy może być stosowany głównie do niwelowania przebarwień potrądzikowych, a także zmniejsza pory znajdujące się na skórze oraz widoczne niedoskonałości.

Kwas laktobionowy

Fantastyczne działanie posiada także kwas laktobionowy, który z powodzeniem może być stosowany na twarz. W bardzo dobry sposób pobudza on komórki na skórze twarzy do działania. Ma także działanie przeciwzapalne oraz skutecznie i efektywnie minimalizuje przebarwienia znajdujące się na skórze. Jest to jeden z najbardziej delikatnych rodzajów kwasów, dlatego z powodzeniem może być stosowany przez osoby zmagające się z trądzikiem różowatym.

Kwas ferulowy

Kolejnym rodzajem kwasu, który może być stosowany bezpośrednio na skórę twarzy jest kwas ferulowy. Przede wszystkim posiada on fantastyczne działanie przeciwzmarszczkowe, dlatego może być z powodzeniem stosowany przez osoby w średnim wieku. Dzięki jego stosowaniu możliwe jest uzyskanie jędrności oraz elastyczności skóry twarzy. Jego regularne używanie może sprawić, że poprawiony zostanie owal twarzy, co jest bardzo pozytywnym skutkiem jego używania.

Efekty wykorzystywania kwasów

Używanie kwasów na twarz w domu posiada bardzo skuteczne i efektywne działanie. Przede wszystkim umożliwiają one znaczną poprawę stanu skóry na twarzy oraz jej ogólnej kondycji. Skóra po ich stosowaniu nabiera zdrowego kolorytu oraz jest w odpowiedni sposób nawilżona. Kwasy na twarz sprawiają, że zmarszczki zostają w znaczącym stopniu zmniejszone, a przebarwienia i blizny po trądziku stają się jaśniejsze. Zminimalizowane zostaje również powstawanie różnego rodzaju wyprysków i zaskórników. W bardzo dobry sposób rozszerzone pory wracają do swojego pierwotnego stanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *