BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Metody regeneracji słabych i zniszczonych włosów

Włosy osłabiają się z wiekiem, a także na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak rozwiązania, które pozwalają na przywrócenie im dawnego blasku i gładkości. W tym celu stosowane są różnego rodzaju technologie, narzędzia i produkty, pozwalające na przeprowadzenie rekonstrukcji zniszczonych struktur. Zabiegi regeneracyjne na włosy oferowane są zarówno przez salony fryzjerskie, jak i specjalistyczne kliniki urody.

Konsultacja trychologiczna

Podstawą w ocenie kondycji włosów jest konsultacja tychologiczna, podczas której badana jest skóra głowy oraz struktura cebulek. W ten sposób ustalić można przyczyny różnych zaburzeń, np. łupieżu, przetłuszczania, wypadania włosów czy utraty ich witalności. Trychologia opiera się zarówno na odpowiedniej diagnostyce, jak i doborze najlepszych zabiegów pielęgnacyjnych. W trakcie badania lekarz korzysta ze specjalistycznego wideosdermoskopu, co w połączeniu z badaniem podmiotowym oraz wywiadem klinicznym stanowi podstawową formę diagnostyki procesów chorobowych. Metoda ta pozwala na przeprowadzenie precyzyjnej oceny stanu włosów, bez konieczności ich pobierania.

Rekonstrukcja włosów

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na zniszczone włosy jest tzw. rekonstrukcja, pozwalająca na ich zregenerowanie oraz odbudowę od wewnątrz. Procedura ta opiera się na zastosowaniu specjalnych kosmetyków, które zawierają specjalną formułę odbudowującą. Wykorzystane w niej aminokwasy oddziałują na kreatynę, czyli naturalny budulec włosa. Ze względu na różną masę cząsteczkową, formuła ta jest w stanie skutecznie dotrzeć do warstw wewnętrznych oraz zewnętrznych. Regeneracja włosów u fryzjera polecana jest osobom, które zmagają się z ze zniszczeniami spowodowanymi farbowaniem, rozjaśnianiem czy niewłaściwie przeprowadzonymi zabiegami. Procedura ta sprawdza się np. w przypadku włosów suchych, matowych, puszących się czy zniszczonych przez słońce.

Keratynowe prostowanie włosów

Celem terapii keratynowej jest uzyskanie prostej i gładkiej tafli włosów. Zabieg ten pozwala na utrzymanie idealnej struktury przez wiele tygodni, bez konieczności używania szkodliwej prostownicy. Włosy poddane takiej terapii nie falują się i nie kręcą, nawet w przypadku całodniowego wiązania. W zabiegu prostowania keratynowego wykorzystuje się keratynę, będącej składnikiem naturalnie występującym w strukturze włosa. Budulec ten odpowiada za gładkość i dobry stan włosów, dzięki czemu przyczynia się do błyskawicznej regeneracji zniszczeń. Podczas zabiegu na głowę nakładane są specjalne preparaty, po czym stosuje się narzędzia wytwarzającego ciepło. W ten sposób keratyna wnika w otwarte łuki włosowe, po czym są one domykane chłodnym nawiewem podczas suszenia. Budulec pozostaje wewnątrz włosów, dzięki czemu nadaje im gładkości bez wywoływania żadnych uszkodzeń oraz zmieniania struktury.

Mezoterapia igłowa

Zabiegi na zniszczone włosy mogą być przeprowadzane także na drodze mezoterapii igłowej. Procedura ta na iniekcji w skórę głowy specjalnych koktajlów odżywiających, a także odpowiednich środków farmakologicznych. Nakłucia wykonuje się igłą i strzykawką. Powstałe w ten sposób mikrourazy przyczyniają się do zintensyfikowania procesów odbudowy, które poprawiają ukrwienie skóry. Tego rodzaju zabiegi regeneracyjne na włosy pobudzają również cebulki do wzrostu. Mezoterapia jest stosunkowo bolesna, ze względu na brak możliwości całkowitego znieczulenia owłosionej skóry. W zabiegu tym stosuje się najczęściej maści znieczulające miejscowo. W skórę aplikować można także osocze bogatopłytkowe, co jest szczególnie polecane w przypadku łysienia. Kosmetyczne zabiegi fryzjerskie posiada w swojej ofercie klinika Anlaya. Ich szczegółowy wykaz znajduje się na stronie: https://anlaya.pl/zabiegi-fryzjerstwo/. Do najciekawszych należy zagęszczanie i przedłużanie włosów, pozwalające na uzyskanie fryzury o pożądanej długości. Zabieg ten przeprowadzić można zarówno za pomocą włókien syntetycznych, jak i naturalnych pasm. Ich kolor jest optymalnie dostosowany, dzięki czemu po doczepieniu w żaden sposób się nie wyróżniają.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!