BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

jak zrobić fale na włosach
Lifestyle Uroda

Jak zrobić fale na włosach w prosty sposób?

Proste włosy, które do tej pory królowały, od kilku sezonów zaczynają mieć poważną konkurencję w postaci pięknych fal oraz loków. Piękne skręty na włosach są pożądane przez wiele kobiet. Jak zrobić je w taki sposób, aby efektownie wyglądały? Oto kilka prostych trików, które sprawią, że nawet całkowicie proste włosy uda się zakręcić! Wystarczy tylko spróbować naszych porad! Sprawdź, jak zrobić fale na włosach i cieszyć się piękną fryzurą.

Zanim zabierzemy się do tego, jak zrobić fale na włosach…

Przed rozpoczęciem skręcania włosów warto zastosować kosmetyki, które są do tego dedykowane. Nie tylko odpowiednio przygotują oraz zabezpieczą włosy przed niepożądanymi skutkami wysokiej temperatury z lokówki lub prostownicy. Dodatkowo pozwolą na utrzymanie efektywnych loków przez bardzo długi czas.

Do przygotowania loków potrzebne są odpowiednie do tego przybory, bez których wykonanie falowanych włosów, nie byłoby wręcz możliwe. Gdy mamy zamiar często kręcić włosy, warto zaopatrzyć się w lokówkę. Dzięki niej, w szybki sposób uzyskamy efekt kręconych włosów. Dysponując lokówką z kilkoma średnicami, jesteśmy w stanie wykonać od bardzo delikatnych fal, aż po te bardzo cienkie oraz mocno skręcone.

Jak prawidłowo określić porowatość włosów?

Prostownica, mimo że przeznaczona do zabiegu odwrotnego do kręcenia włosów, o dziwo znalazła w nim zastosowanie. Podobnie jak w przypadku lokówki, tutaj również na wygląd loków ma wpływ rodzaj prostownicy, jakiej do ich robienia użyjemy. Na rynku dostępne są prostownice, które przeznaczone są również do tworzenia fal.

jak zrobić fale na włosach

Tradycyjne wałki do kręcenia włosów


Sposób na skręcanie włosów znany naszym babciom. Kręcenie włosów w zaciszu domowym przy użyciu wałków i suszarki może zając kilka godzin, a efekty nie zawsze będą zadowalające.

Przed samym kręceniem włosów warto zaopatrzyć się również w grzebień oraz dużą spinkę typu żabka, która ułatwi oddzielenie już skręconych włosów, od tych, które dopiero będą poddane stylizacji.

Kręcenie fal przy użyciu lokówki

Na samym początku należy umyć włosy oraz zastosować odpowiednie kosmetyki, które zapewnią włosom odpowiednią ochronę przed wysokimi temperaturami. Następnym krokiem, jaki należy podjąć, jest podzielenie włosów na dwie partie: dolną oraz górną. Dolną cześć spinamy spinką, tak aby nie przeszkadzała w czasie pracy.

W zależności od tego, jaki efekt pragniemy uzyskać na głowie, taką średnicę wałka od lokówki oraz grubość pasm włosów należny dobrać. Jeśli zależny nam na delikatnych falach, należny zdecydować się na grubszą średnicę lokówki lub w przypadku gdy nie mamy możliwości takiego wyboru, na grubsze pasma włosów, które będą nawijane na lokówkę. Analogicznie, przy chęci uzyskania wyrazistych loków, wybieramy mniejszą średnicę lokówki lub cieńsze kosmyki włosów.

Teraz można rozpocząć kręcenie włosów. Dla ułatwienia można podzielić górną partię włosów na dwie części: tylną i przednią. Prace zacząć od włosów, które znajdują się z tyłu głowy, powoli przechodząc do przednich włosów. Poszczególne pasma włosów kręcimy na lokówce, rozpoczynając nawijanie ich od nasady głowy.

Po skończeniu skręcania dolnej części włosów, przechodzimy do pozostałych upiętych włosów. Podobnie jak w przypadku dolnych włosów, tutaj również dla ułatwienia warto podzielić je na przednią oraz tylną część. Przednią upinamy spinką i zaczynamy kręcenie w taki sam sposób jak w przypadku poprzedniej części.

Na zakończenie używamy odpowiednich kosmetyków, które pomogą utrwalić cały efekt.

fale na włosach

Kręcenie włosów przy użyciu prostownicy

Niewiele kobiet wie, jak zrobić fale na włosach przy użyciu prostownicy. Aby uzyskać jak najbardziej pożądany efekt, warto zastosować się do kilku wskazówek.

Na samym początku, podobnie jak w przypadku kręcenia włosów z użyciem lokówki, myjemy włosy oraz stosujemy kosmetyki mające zapewnić włosom odpowiednią ochronę przed temperaturą prostownicy.

Kolejnym krokiem jest podzielenie włosów, na górną oraz dolną część. Prace nad kręceniem rozpoczynamy od partii dolnej, drugą część włosów upinamy więc w taki sposób, aby nie przeszkadzała w pracy. Włosy, które będziemy skręcać, dla ułatwienia można podzielić na kolejne dwie części: prawą i lewą.

Na tym etapie zaczynają pojawiać się największe różnice między kręceniem włosów lokówką a kręceniem prostownicą. Poszczególne pasma włosów wkładamy u nasady pomiędzy płytki prostownicy. Następnie ją zamykamy i zaczynamy przesuwać prostownicę ku dołowi przy jednoczesnym zawijaniu ich na zewnątrz. Podczas kręcenia przy użyciu prostownicy, bardzo często końcówki włosów pozostają proste. Aby temu zapobiec, wystarczy nieco dłużej przytrzymać prostownicę na końcówkach włosów. W taki sam sposób wykonujemy fale na pozostałych włosach.

Na koniec wystarczy całość spryskać sprayem utrwalającym i loki gotowe.

Już wiesz, jak zrobić fale na włosach!

To już wszystko, co musisz wiedzieć o kręceniu włosów. Rodzajów loków jest wiele, dlatego każdy może dobrać odpowiednie dla siebie. Spróbuj różnych rodzajów skrętu i baw się różnymi stylizacjami! Kolejnym etapem może być to, jak samemu obciąć włosy!

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!