BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

łuk kupidyna
Makijaż

Twoja najsilniejsza broń – Łuk Kupidyna – czerwień ust

Łuk kupidyna jest linią górnej wargi z ewidentnym wcięciem na środku. Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej mają świadomość, co sprawi odpowiednio podkreślony łuk kupidyna. Jest on w stanie sprawić, że usta staną się zdecydowanie bardziej pełne, z kolei ich kontur się wyostrzy. Odpowiednie wymodelowanie tego miejsca na kobiecej twarzy będzie zatem w stanie zarówno podkreślić kształt warg, jak i dodać ustom blasku.

Na czym dokładnie polega podkreślenie łuku kupidyna w makijażu ust?

Jak wiadomo pełne, duże, a także podkreślone usta stanowią bardzo istotną część całego makijażu. Trzeba mieć zatem świadomość, że należy używać właściwie napigmentowanych szminek. Będą one bowiem w stanie znacznie lepiej pokryć usta w porównaniu do błyszczyka. Szminki są obecnie wzbogacone dodatkowymi składnikami, do których należy zaliczyć pielęgnujące masło. Warto wiedzieć, że składniki odżywcze, które znajdują się w szmince nie tylko nawilżają. Są one w stanie także optycznie powiększyć usta.

Nie wszyscy wiedzą, że makijaż ust zdecydowanie najlepiej jest wykonać w szminkach w kolorach beżu, jasnego różu czy subtelnego brązu. Trzeba koniecznie zaznaczyć, ze znacznie trudniejszym zadaniem będzie wykonanie precyzyjnego makijażu ust szminką w bardziej intensywnym kolorze.

Dodatkowo, dla lepszego podkreślenia kształtu warg, warto pamiętać o nałożeniu rozświetlacza albo jaśniejszej szminki na łuk kupidyna. W ten sposób możliwe będzie uwypuklenie górnej części warg, całe usta staną się także bardziej pełne. Inne urodowe triki: https://blogmakijaz.pl/jak-zrobic-fale-na-wlosach-w-prosty-sposob/.

łuk kupidyna

Jakimi kosmetykami najlepiej podkreślić łuk kupidyna?

Do podkreślenia łuku kupidyna jest nam potrzebny w szczególności jeden kosmetyk – rozświetlacz. Jest on niezbędny! Oprócz niech przyda nam się konturówka do ust i szminka. Warto postawić także na błyszczyk oraz korektor. Jednak najprostsza metoda podkreślenia łuku kupidyna to wykorzystanie samego rozświetlacza. Jaki kosmetyk sprawdzi się tu najlepiej? Rozświetlacz powinien dawać efekt tafli i mieć masełkową konsystencję. Wtedy da nam najlepsze rezultaty i dłużej się utrzyma.

Jeśli chodzi o metodę z konturówką i szminką, to powinny być one w tym samym kolorze. Konturówka pozwoli na dokładne wyrysowanie ust, a łuk kupidyna będzie tym samym bardziej uwydatniony. Jeśli nie lubisz mocnego blasku, to spróbuj wykorzystać korektor zamiast rozświetlacza. Powinien być on w jasnym kolorze. Połóż odrobinę na łuk kupidyna i wklep – gotowe!

Więcej o urodzie i dbaniu o siebie: https://blogmakijaz.pl/co-to-znaczy-glow-up-i-jak-go-zrobic/.

Jak powinno się malować usta, by podkreślić łuk kupidyna?

Właściwie wykonany makijaż ust umożliwi uzyskać zarówno trwały, jak i dopracowany efekt. Jest to również doskonałe rozwiązanie na powiększenie naturalnego kształtu ust. Kobiecy makijaż będzie w ten sposób wyglądał niesamowicie przez bardzo dużą liczbę godzin.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że przed nałożeniem kosmetyku w usta koniecznie jest wklepanie korektora lub kryjącego podkładu.

W kolejnym kroku należy obrysować konturówką kontur ust. Rozpoczynamy od obrysowywania łuku kupidyna. Trzeba pamiętać, aby obrys wychodził jeden albo dwa milimetry poza naturalną linię warg. Następnie trzeba nałożyć szminkę o kolorze zbliżonym do koloru konturówki.

Na łuk kupidyna trzeba nałożyć tylko odrobinę rozświetlacza albo szminki w jasnym kolorze. Ponadto po nałożeniu pierwszej warstwy szminki należy odcisnąć usta w chusteczkę higieniczną. W ten sposób utrwalimy kosmetyk na ustach, ale również usuniemy ewentualny nadmiar tłuszczu znajdującego się w szmince.

Najprostszym rozwiązaniem na trwałe podkreślenie łuku kupidyna będzie makijaż permanentny.

łuk kupidyna

Łuk kupidyna – nie tylko upiększa!

Tak właściwie, to czemu tuż nad naszymi ustami znajduje się właśnie łuk kupidyna? Okazuje się, że nie służy on tylko jako ozdoba! Wytłumaczeń na temat łuku kupidyna jest wiele. Legendy głoszą, że jest to odcisk po palcu anioła stróża. Jednak są też naukowe wytłumaczenia, które są nieco bardziej realne. Mówią one, że łuk kupidyna ma ważne zadanie na naszej twarzy!

Naukowo to wgłębienie nad ustami nazywa się rynienką podnosową. Jaki jest cel powstania tego miejsca na naszych buziach? Istotną rolę odgrywa ono w procesie kształtowania twarzy człowieka. Łuk kupidyna, a właściwie rynienka podnosowa, to połączenie wyrostka szczękowego razem z wyrostkiem środkowym. Jest to ostateczny moment, w którym mały człowiek otrzymuje swoje rysy twarzy. Proces ten zachodzi jeszcze w łonie matki.

Ciekawym wątkiem na temat łuku kupidyna jest także jego tajemnicze działanie. Następnym razem, gdy będzie chciało Ci się kichać, spróbuj nacisnąć dołeczek nad ustami. Podobno natychmiast przestanie kręcić nas w nosie! Jednak tutaj nie ma już badań, które mogą potwierdzić tę teorię. Mimo wszystko – warto spróbować!

Teraz wiesz już wystarczająco dużo o łuku kupidyna. Poszerzyłeś swoją wiedzę makijażową, ale nie tylko! Niepozorny, mały łuk kupidyna okazuje się ciekawszy, niż można by się spodziewać! Teraz nie pozostaje nic innego jak szlifować swoje umiejętności w makijażu.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!