Twoja najsilniejsza broń – Łuk Kupidyna – czerwień ust

0
829
Łuk Kupidyna - czerwień ust

Łuk kupidyna jest linią górnej wargi z ewidentnym wcięciem na środku. Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej jeszcze mają świadomość, że właściwie podkreślony łuk kupidyna będzie w stanie sprawić, że usta staną się zdecydowanie bardziej pełne, z kolei ich kontur się wyostrzy. Odpowiednie wymodelowanie tego miejsca na kobiecej twarzy będzie zatem w stanie zarówno podkreślić kształt warg, jak i dodać ustom blasku.

Na czym dokładnie polega podkreślenie łuku kupidyna w makijażu ust?

Jak wiadomo pełne, duże, a także podkreślone usta będą stanowiły bardzo istotną część całego makijażu. Przedstawicielki płci pięknej muszą mieć zatem świadomość, aby używać w makijażu ust właściwie napigmentowanych szminek, będą one bowiem w stanie znacznie lepiej pokryć usta w porównaniu do błyszczyka. Panie muszą zdawać sobie także sprawę, że szminki są również coraz częściej wzbogacane dodatkowymi składnikami, do których należy zaliczyć pielęgnujące masło. Warto wiedzieć, że składniki odżywcze, które znajdują się w szmince nie tylko nawilżają, ale również są w stanie optycznie powiększyć usta.

Nie wszystkie kobiety mają wiedzę, że makijaż ust zdecydowanie najlepiej jest wykonać w szminkach w kolorach beżu, jasnego różu czy subtelnego brązu. Trzeba koniecznie zaznaczyć, ze znacznie trudniejszym zadaniem będzie wykonanie precyzyjnego makijażu ust szminką w bardziej intensywnym kolorze.

Dodatkowo dla lepszego podkreślenia kształtu warg, a także wyostrzenia ich konturu warto pamiętać o nałożeniu rozświetlacza albo jaśniejszej szminki na łuk kupidyna. W ten sposób możliwe będzie uwypuklenie górnej części warg, całe usta staną się także bardziej pełne.

Jak powinno się malować usta, by podkreślić łuk kupidyna?

Właściwie wykonany makijaż ust umożliwi uzyskać zarówno trwały, jak i dopracowany efekt. Jest to również doskonałe rozwiązanie na powiększenie naturalnego kształtu ust. Kobiecy makijaż będzie w ten sposób wyglądał niesamowicie przez bardzo dużą liczbę godzin.

Trzeba zdawać sobie sprawę, że przed nałożeniem kosmetyku w usta koniecznie jest wklepanie korektora lub kryjącego podkładu.

W kolejnym kroku należy obrysować konturówką kontur ust. Rekomendowane jest rozpoczęcie od obrysowywania łuku kupidyna. Trzeba pamiętać, aby obrys wychodził jeden albo dwa milimetry poza naturalną linię warg. Następnie trzeba nałożyć szminkę o kolorze zbliżonym do koloru konturówki.

Na łuk kupidyna trzeba nałożyć tylko odrobinę rozświetlacza albo szminki w jasnym kolorze. Ponadto po nałożeniu pierwszej warstwy szminki należy odcisnąć usta w chusteczkę higieniczną. W ten sposób nie tylko kosmetyk będzie utrwalony na ustach, ale również z warg zostanie usunięty ewentualny nadmiar tłuszczu znajdującego się w szmince.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here