BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Lifestyle Moda

Pierścionki zaręczynowe – co warto wiedzieć?

Tematyka pierścionków zaręczynowych wiąże się z ogromną ilością pytań. Każdy mężczyzna przed kupnem pierścionka zaręczynowego zastanawia się, ile ten powinien kosztować, czy też, z czego powinien być wykonany. Dlatego przed ostatecznym zakupem warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat pierścionków zaręczynowych. Z czego powinny być wykonane? Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Na te i inne pytania odpowiedzi poniżej!

Wyjątkowe chwile

Nie ulega wątpliwości, że oświadczyny to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Z pewnością oświadczyny nie są też mniej istotne niż sam ślub czy też powiększenie się rodziny! W końcu jest to jeden z najszczęśliwszych dni każdej kochającej się pary. Tak więc pierścionek zaręczynowy to wyjątkowy symbol, którego przyjęcie oznacza związanie się i założenie rodziny.

Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni pierścionek. Symbol, który stanie się najpiękniejszym elementem biżuterii panny młodej. Ostatecznie to właśnie ten pierścionek przez kolejne lata będzie przypominał tą szczęśliwą chwilę w życiu zakochanych.

Pierścionek zaręczynowy – na który palec należy go nałożyć?

Zanim obdarujemy wybraną osobą pierścionkiem należy dowiedzieć się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy. W rzeczywistości wszystko zależy od kraju, w którym mieszkamy. W przypadku Polski pierścionek zaręczynowy powinien być założony na palec serdeczny u prawej dłoni. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że skandynawski narzeczony zakłada obrączkę zaręczynową na lewą dłoń, a w dniu ślubu nakłada on identyczną obrączkę na prawą dłoń.

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Jest to podstawowe pytanie, przed którym stoi każda osoba z zamiarem zakupu pierścionka zaręczynowego dla ukochanej osoby. Niestety wybór odpowiedniego modelu dla zwykłego mężczyzny jest nie tylko trudny, ale również bardzo stresujący.

Sytuacja wygląda całkiem inaczej, gdy mężczyzna zdecyduje się zrezygnować z niespodzianki. W takiej sytuacji pierścionek zostanie wybrany wspólnie z przyszłą narzeczoną. Niestety, chociaż tego rodzaju rozwiązanie jest praktyczne, to niszczy ono romantyzm i odrobinę tajemniczości w związku.

Jeżeli więc mężczyzna zdecydował się na samodzielny wybór pierścionka zaręczynowego dla przyszłej narzeczonej, powinien on zastanowić się, jak uniknąć błędów w czasie zakupów. Jednym ze sposobów na uniknięcie błędnego zakupu jest skorzystanie z pomocy kobiety, która jest bardzo blisko związana z przyszłą narzeczoną.

W zależności od sytuacji może to być zarówno siostra, najlepsza przyjaciółka, jak i jej mama. Właśnie te kobiety w znakomitej większości przypadków będą doskonale znały gust oraz upodobania naszej ukochanej. Również od tych osób będzie można się dowiedzieć, na jaki rozmiar pierścionka należy się zdecydować.

Jeżeli nie ma możliwości skorzystania z pomocy przyjaciółki czy też siostry lub mamy przyszłej narzeczonej, konieczne będzie zdobycie tej informacji na własną rękę. Aby poznać rozmiar palca przyszłej narzeczonej Istnieją dwa podstawowe sposoby. Najprostsze jest poproszenie o pomoc znajomych lub osoby z rodziny. W skrócie chodzi o to, aby pomogły osoby, które kiedyś już kupowały pierścionki.

Tego rodzaju poradę uzyskać będzie można również u jubilera. Natomiast dużo skuteczniejszym sposobem na poznanie prawidłowego rozmiaru jest zabranie jednego z pierścionków ukochanej osoby do jubilera. Jeżeli nie będzie możliwości zabrania pierścionka bez spostrzeżenia przyszłej narzeczonej, konieczne będzie wymyślenie dobrej wymówki.

Równocześnie warto mieć na uwadze, że jeżeli zakupiony pierścionek będzie w nieodpowiednim rozmiarze, to zawsze istnieje możliwość jego dostosowania. W większości przypadków pierścionek będzie można dostosować zarówno, gdy będzie za duży, jak i w sytuacji, gdy będzie za mały. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pierścionków wykonanych z tytanu oraz modeli wysadzanych dookoła kamieniami nie ma również możliwości ich powiększenia lub pomniejszenia.

Pierścionek zaręczynowy – ile kosztuje?

Głównym czynnikiem, wypływającym na cenę pierścionków zaręczynowych jest osadzony na nich kamień. Ponadto niebagatelny wpływ na cenę ma sam kruszec, z którego został wykonany pierścionek zaręczynowy. Aktualnie do najtańszych pierścionków zaliczyć można te, które wysadzane są klasycznymi cyrkoniami.

W tym przypadku można kupić pierścionek już od 200 zł. Z drugiej strony nie ma możliwości określenia górnej granicy cenowej. Niemniej jednak nigdy nie warto kupować pierścionka, na który nas nie stać. Zaciąganie jakiegokolwiek kredytu, w sytuacji, w której będzie trzeba przygotować się do ślubu i wesela nie jest roztropnym pomysłem.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!