BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Moda Uroda

Perfumy damskie, które długo pachną – jak je wybrać?

Wybór pięknego, kobiecego zapachu, który będzie harmonizował z wizerunkiem kobiety i jej wnętrzem to nie lada wyczyn. Gdy dołożymy do tego jeszcze konieczność, by perfumy utrzymały się na skórze przez cały dzień – stajemy przed naprawdę trudnym zadaniem. Jak wybrać perfumy damskie, które długo pachną?

Jakie perfumy damskie, które długo pachną wybrać?

Aby cieszyć się pięknym zapachem naprawdę długo, trzeba wybrać odpowiedni typ produktu. Na rynku znajdują się różnego rodzaju wody toaletowe, wody perfumowane oraz perfumy. Ten trzeci typ pachnideł cechuje się najwyższą zawartością olejków eterycznych, a co za tym idzie – najdłużej utrzymuje się na skórze.

Pamiętaj, że często w zapachu najdłużej utrzymuje się jego najcięższa część. Dlatego wybierając perfumy damskie które długo pachną, upewnij się, co znajduje się w każdej z nut.

Dowiedz się także, jakie kwasy na twarz w domu stosować na co dzień!

Nuty perfum – co to jest?

Można wskazać trzy zapachy, które pojawiają się w wodzie perfumowanej, toaletowej czy perfumach: nutę serca, głowy oraz podstawę zapachu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mimo iż konkretne perfumy zawierają na przykład osiem zapachów – nigdy nie jest tak, że wszystkie są wyczuwalne na skórze jednocześnie.

Nuta głowy pojawia się jako pierwsza i w zasadzie poczuć ją mogą tylko osoby, które przebywają z kobietą tuż po aplikacji perfum. Ten zapach utrzymuje się bowiem przez zaledwie kilka lub kilkanaście minut, aby przejść później w nutę serca. Pierwszy z zapachów ma zazwyczaj na celu wprowadzenie kobiety w dobry nastrój, rozbudzenie jej i naładowanie pozytywną energią oraz dobrym samopoczuciem od samego rana. Jeśli zapach, na którym najbardziej zależy Ci w perfumach znajduje się właśnie w nucie głowy – nie licz, że będzie towarzyszył Ci przez większość dnia – lepiej poszukaj innego zapachu dla siebie.

perfumy damskie które długo pachną

Nuta serca jest środkową częścią kompozycji zapachowej. To ona utrzymuje się na skórze przez dłuższy czas w rożnym nasileniu. Pojawia się po upływie kilkunastu minut od rozpylenia perfum na skórę i utrzymuje się na niej cały czas. Słabną wraz z upływem godzin. Jeżeli Twój ukochany zapach należy właśnie do nuty serca w całej kompozycji – możesz śmiało wybrać właśnie te perfumy damskie, które długo pachną. Ulubiona nuta będzie Ci towarzyszyła przez większość dnia.

Podstawa zapachu to nic innego jak kompozycja, która jest wyczuwalna przez cały czas. Stanowi swego rodzaju podkład dla nuty serca oraz nuty głowy. Dlatego jeżeli preferowana przez nas woń znajduje się właśnie w podstawie perfum – zapach będzie lekko przytłumiony.

Dowiedz się, jak prawidłowo określić porowatość włosów

Najlepsze perfumy damskie, które długo pachną o pięknym zapachu

Aby zapach na pewno utrzymał się przez długi czas, wybierz na przykład Chanel, Armaniego, Elizabeth Arden, Escadę czy Bruno Banani. Oczywiście, to tylko przykładowe propozycje, a marek świetnej jakości perfum jest na rynku znacznie więcej. Wskazani wyżej twórcy dają jednak gwarancję, że ulubiony zapach pozostanie z nami od rana do wieczora.

Tego typu perfumy damskie, które długo pachną, są jednak dość drogie – w końcu jakość musi kosztować. W takiej sytuacji, by nie nadwyrężać niepotrzebnie domowego budżetu, warto zdecydować się na malutki flakonik. W ten sposób zapewnimy sobie świetny zapach bez jednoczesnego rujnowania kieszeni.

Niewielkie opakowania mają również więcej zalet. Z reguły w perfumeriach opakowania są w pełni zafoliowane i zamknięte. Co za tym idzie? Zapach nie ma szans się ulatniać. Jednak gdy otworzymy je w domu – nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, i tak w końcu zmniejszą swoją intensywność. Perfumy damskie, które długo pachną, i tak będą nieco „bladły” wraz z upływem czasu. Możliwość ich zużycia w krótszym czasie jest zdecydowaną zaletą małych opakowań.

perfumy damskie które długo pachną

Jak wybrać zapach dla siebie?

Zdecydowana większość perfum z tak zwanym ogonem to dość ciężkie i zdecydowane zapachy. Jeśli jesteś fanką takich właśnie nut, nie powinnaś mieć trudności ze znalezieniem odpowiadającej Ci opcji. Na większą trudność natrafiają te panie, które cenią sobie delikatne, ożywcze lub kwiatowe nuty. Takich perfum wśród tych utrzymujących się na skórze przez wiele godzin jest zdecydowanie mniej. Na szczęście, ich znalezienie nie jest niemożliwe – choć zapewne zajmie nieco czasu.

Zobacz także, jak podkreślić łuk kupidyna.

Wypróbowując testery sprawdź na opakowaniu, które zapachy należą do której nuty. Nie mieszaj również ze sobą innych woni – nawet na dwóch nadgarstkach. Aby przekonać się w pełni, czy zapach dobrze utrzymuje się na skórze, lepiej jest spryskiwać się jednymi perfumami dziennie: takie testy zajmą więcej czasu, jednak zapewnią znacznie bardziej miarodajne wyniki. Dzięki temu z łatwością zorientujesz się, które zapachy są najlepiej i najdłużej wyczuwalne na skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.