BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Zakupy

Moda Uroda

Perfumy damskie, które długo pachną – jak je wybrać?

Wybór pięknego, kobiecego zapachu, który będzie harmonizował z wizerunkiem kobiety i jej wnętrzem to nie lada wyczyn. Gdy dołożymy do tego jeszcze konieczność, by perfumy utrzymały się na skórze przez cały dzień – stajemy przed naprawdę trudnym zadaniem. Jak wybrać perfumy damskie które długo pachną?

Jakie perfumy są trwałe?

Aby cieszyć się pięknym zapachem naprawdę długo, trzeba wybrać odpowiedni typ produktu. Na rynku znajdują się różnego rodzaju wody toaletowe, wody perfumowane oraz perfumy. Ten trzeci typ pachnideł cechuje się najwyższą zawartością olejków eterycznych, a co za tym idzie – najdłużej utrzymuje się na skórze.

Pamiętaj, że często w zapachu najdłużej utrzymuje się jego najcięższa część, dlatego wybierając perfumy dla siebie, upewnij się, co znajduje się w każdej z nut.

Nuty perfum – co to jest?

Można wskazać trzy zapachy, które pojawiają się w wodzie perfumowanej, toaletowej czy perfumach: nutę serca, głowy oraz podstawę zapachu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mimo iż konkretne perfumy zawierają na przykład osiem zapachów – nigdy nie jest tak, że wszystkie są wyczuwalne na skórze jednocześnie.

Nuta głowy pojawia się jako pierwsza i w zasadzie poczuć ją mogą tylko osoby, które przebywają z kobietą tuż po aplikacji perfum. Ten zapach utrzymuje się bowiem przez zaledwie kilka lub kilkanaście minut, aby przejść później w nutę serca. Pierwszy z zapachów ma zazwyczaj na celu wprowadzenie kobiety w dobry nastrój, rozbudzenie jej i naładowanie pozytywną energią oraz dobrym samopoczuciem od samego rana. Jeśli zapach, na którym najbardziej zależy Ci w perfumach znajduje się właśnie w nucie głowy – nie licz, że będzie towarzyszył Ci przez większość dnia – lepiej poszukaj innego zapachu dla siebie.

Nuta serca jest środkową częścią kompozycji zapachowej. To ona utrzymuje się na skórze przez dłuższy czas w rożnym nasileniu. Pojawia się po upływie kilkunastu minut od rozpylenia perfum na skórę i utrzymuje się na niej właściwie do końca ich działania, słabnąc wraz z upływem czasu. Jeżeli Twój ukochany zapach należy właśnie do nuty serca w całej kompozycji – możesz śmiało wybrać właśnie te perfumy: ulubiona nuta będzie Ci towarzyszyła przez większość dnia.

Podstawa zapachu to nic innego jak kompozycja, która jest wyczuwalna przez cały czas. Stanowi swego rodzaju podkład dla nuty serca oraz nuty głowy, dlatego jeżeli preferowana przez nas woń znajduje się właśnie w podstawie perfum – musimy liczyć się z tym, że zapach będzie lekko przytłumiony.

Najlepsze damskie perfumy o pięknym zapachu

Aby zapach na pewno utrzymał się przez długi czas, wybierz na przykład Chanel, Armaniego, Elizabeth Arden, Escadę czy Bruno Banani. Oczywiście, to tylko przykładowe propozycje, a marek świetnej jakości perfum jest na rynku znacznie więcej. Wskazani wyżej twórcy dają jednak gwarancję, że ulubiony zapach pozostanie z nami od rana do wieczora.

Tego typu perfumy są jednak dość drogie – w końcu jakość musi kosztować. W takiej sytuacji, by nie nadwyrężać niepotrzebnie domowego budżetu, warto zdecydować się na malutki flakonik. W ten sposób zapewnimy sobie świetny zapach bez jednoczesnego rujnowania kieszeni.

Niewielkie opakowania mają również więcej zalet. Z reguły w perfumeriach opakowania są w pełni zafoliowane i zamknięte, a co za tym idzie – zapach nie ma szans się ulatniać. Jednak gdy otworzymy je w domu – nawet przy zachowaniu najwyższej staranności perfumy będą nieco „bladły” wraz z upływem czasu. Możliwość ich zużycia w krótszym czasie jest zdecydowaną zaletą małych opakowań.

Jak wybrać zapach dla siebie?

Zdecydowana większość perfum z tak zwanym ogonem to dość ciężkie i zdecydowane zapachy – jeśli jesteś fanką takich właśnie nut, nie powinnaś mieć trudności ze znalezieniem odpowiadającej Ci opcji. Na większą trudność natrafiają te panie, które cenią sobie delikatne, ożywcze lub kwiatowe nuty – takich perfum wśród tych utrzymujących się na skórze przez wiele godzin jest zdecydowanie mniej. Na szczęście, ich znalezienie nie jest niemożliwe – choć zapewne zajmie nieco czasu.

Wypróbowując testery sprawdź na opakowaniu, które zapachy należą do której nuty. Nie mieszaj również ze sobą innych woni – nawet na dwóch nadgarstkach. Aby przekonać się w pełni, czy zapach dobrze utrzymuje się na skórze, lepiej jest spryskiwać się jednymi perfumami dziennie: takie testy zajmą więcej czasu, jednak zapewnią znacznie bardziej miarodajne wyniki. Dzięki temu z łatwością zorientujesz się, które zapachy są najlepiej i najdłużej wyczuwalne na skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *