BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Lifestyle

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

W ostatnich latach coraz częściej się zdarzają takie sytuacje jak rozstania różnych osób. Obecnie problem ten dotyka coraz większą liczbę związków. Dotyczy to zarówno związków z długim stażem, jak i związków z krótkim stażem. Warto wiedzieć, jakie są najczęstsze przyczyny rozstań, a także jaki mają one wpływ na stan psychiczny oraz stan cielesny każdego człowieka. Z całą pewnością można wyróżnić zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki rozstań. Czasami ciężko wyobrazić sobie tą sytuację, jednak warto się dowiedzieć, jak poradzić sobie z rozstaniem.

Przyczyny rozstań

Przyczyny rozstań dwojga ludzi mogą być bardzo zróżnicowane. Zależą one także od stażu danej pary, ponieważ inne przyczyny występują w krótkich związkach, a inne w długich. Rozstania w krótkich związkach najczęściej następują na skutek stwierdzenia, że dwie osoby z pary tak na prawdę do siebie nie pasują i nigdy nie pasowały. Często zdarza się tak, że zakochanie oraz zauroczenie może przyćmić inne elementy, takie jak na przykład zachowanie lub charakter drugiej osoby. Natomiast gdy pierwsze zakochanie mija, zaczyna się dostrzegać rzeczy, których wcześniej się nie widziało. Najczęściej także para w bardzo dobry sposób się ze sobą dogaduje, gdy nie mieszka razem. Chodzą wtedy na randki i cieszą się sobą. Jednak po wspólnym zamieszkaniu sytuacja diametralnie się zmienia i już nie jest taka pozytywna jak na początku. Natomiast długoletnie związki rozpadają się najczęściej z takich przyczyn jak zmiana planów życiowych, zdrada, pojawienie się uzależnienia lub choroby.

Negatywne skutki rozstania

Rozstanie może nieść za sobą szereg różnego rodzaju konsekwencji, wśród których można wymienić wszelkie negatywne skutki rozstania. Negatywne konsekwencje rozstania związane są zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio z osobą, która została porzucona. W szczególności cierpi ona, jeśli została porzucona, a zależało jej na utrzymaniu tego związku. W tym czasie mogą się u niej pojawić takie uczucia jak smutek, rozgoryczenie, a nawet wyrzuty sumienia. Mogą pojawiać się myśli związane z tym, czy dało się w jakikolwiek sposób zapobiec wystąpieniu takiej sytuacji oraz czy mogła podjąć jakieś działania. U osoby porzuconej mogą się także pojawić różnego rodzaju problemy ze snem i zasypianiem, problemy z jedzeniem i brak apetytu lub nadmierny apetyt. Z całą pewnością osoba, która została porzucona przez długi czas będzie rozmyślać nad alternatywnymi, możliwymi rozwiązaniami całej sytuacji, a także czy może były partner do niej wróci. W zaawansowanej sytuacji mogą się także pojawić takie uczucia jak złość, irytacja, a nawet agresja oraz nienawiść do byłego partnera.

Pozytywne skutki rozstania

Rozstanie może mieć także szereg pozytywnych skutków. Dzieje się to w szczególności w przypadkach, gdy związek dwóch osób był dla nich lub jednej z nich źródłem samych negatywnych uczuć, a także gdy nie był on w żaden sposób satysfakcjonujący. Pozytywne skutki rozstania z całą pewnością będą także odczuwały wszystkie osoby, które przez krótki lub długi czas tkwiły w różnego rodzaju toksycznych związkach. Mimo że ciężko jest zakończyć tego rodzaju związek to po czasie ulga jest bardzo duża i można zacząć swoje życie od nowa z tak zwaną czystą kartą. Zdarzają się także takie sytuacje w związkach, że jeden partner przytłacza w niekorzystny sposób drugiego. W tych przypadkach rozstanie również jest bardzo korzystną opcją. Żadne rozstanie nie jest proste, jednak po czasie może się okazać, że była to bardzo dobra decyzja i warto było ją podjąć.

Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Mimo istnienia pozytywnych aspektów, dla większości osób rozstanie jednak nie będzie sytuacją łatwą i prostą. Dlatego warto zastanowić się, co można zrobić, aby rozstanie powodowało jak najmniej nieprzyjemnych uczuć. Przede wszystkim nie warto próbować się kontaktować w żaden sposób z byłym partnerem, ponieważ trzeba się przyzwyczaić, że już go obok nie ma. Bez wątpienia należy się powstrzymać od chęci powiedzenia byłemu partnerowi kilku niemiłych słów pod wpływem emocji, ponieważ może mieć to bardzo niekorzystne skutki dla stanu psychicznego obojga partnerów. Ponadto nie warto trzymać w sobie negatywnych uczuć, takich jak na przykład żal. Warto za to zadbać o zdrowe nawyki i stać się aktywnym w różnych dziedzinach życia. Z całą pewnością umożliwi to nowe możliwości działania i próbę odsunięcia od siebie myśli związanych z przeszłością. Warto pamiętać, że nawet pomimo rozstania jest się człowiekiem o dużej wartości, który wiele znaczy dla innych osób. Dlatego można przyjąć pomoc od przyjaciół, która jest ważna, szczególnie w tym trudnym dla siebie czasie.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!