BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Makijaż Uroda

Jak działają dobre kremy nawilżające do twarzy?

W celu stosowania odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy warto stosować produkt taki jak krem nawilżający. Posiada on szereg zalet. Przede wszystkim ma on lekką konsystencję, dzięki której stosunkowo łatwo się wchłania. Posiada fantastyczne właściwości nawilżające oraz nie przetłuszcza skóry. Dobry krem nawilżający do twarzy jest jednym z najbardziej podstawowych rodzajów produktów, które są stosowane przez wiele kobiet. Dlatego warto wiedzieć, jak w odpowiedni sposób wybrać dobry krem nawilżający do twarzy.

Działanie kremów nawilżających

Kremy nawilżające posiadają bardzo dobre działanie na skórę twarzy, które jest skuteczne i efektywne. Jego fantastyczne działanie spowodowane jest przede wszystkim posiadaniem w składzie wielu substancji o aktywnym działaniu. Wśród nich można wymienić przede wszystkim substancje o działaniu nawilżającym, ale także różnego rodzaju inne substancje, których celem uszlachetnienie kremu, nadanie mu odpowiedniej konsystencji oraz właściwości utleniających. W kremie zawarte są najczęściej także liczne substancje zapachowe, które z całą pewnością nadadzą mu unikalnego charakteru. Wszystkie składniki, które są zawarte w kremach nawilżających w bardzo dużym stopniu wpływają na jego jakość. Dlatego warto wybierać kremy z bogatym składem, które posiadają najwyższe parametry jakościowe. Istotne jest również pochodzenie składników aktywnych, które znajdują się w danym preparacie. Najlepiej jeśli są one w pełni naturalnymi substancjami, które zostały pozyskane w odpowiedni sposób. Kosmetyki naturalne nie zawierają żadnych niekorzystnych składników, takich jak na przykład barwniki, silikony czy SLS. Wśród naturalnych substancji, które posiadają działanie nawilżające można na przykład wymienić aloes lub masło Shea, dzięki którym stan skóry z całą pewnością się w bardzo dobry sposób poprawi.

Aktywne składniki kremów nawilżających

W dobrych kremach nawilżających można znaleźć liczne składniki aktywne, które sprawiają, że ich działanie jest bardzo skuteczne oraz efektywne. Przede wszystkim kremy nawilżające powinny w bardzo dobry sposób odbudowywać warstwy naskórka, aby w naturalnie zapobiegać utracie wody, która znajduje się w skórze twarzy. Sprawi to, że warstwa skóry stanie się odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, a także w odpowiednim stopniu nawilżona. Kremy nawilżające posiadają także właściwości kojące oraz z całą pewnością można stwierdzić, że w bardzo dobrym stopniu łagodzą one istniejące podrażnienia. Wśród najbardziej popularnych składników aktywnych w dobrych kremach nawilżających do twarzy można w szczególności wyróżnić substancje takie jak:

 • emolienty,
 • humektanty.
  Emolienty są bardzo dobrymi składnikami każdego kremu o działaniu nawilżającym. Przede wszystkim posiadają one działanie natłuszczające skórę, które zapobiega utracie z niej wody. Dzięki ich istnieniu w składzie krem posiada odpowiednią wilgotność, co sprawia, że w bardzo łatwy sposób się go nakłada. Natomiast humektanty sprawiają, że woda w skórze jest w odpowiednim stopniu wiązana. Minimalizuje to ryzyko jej dużej utraty ze skóry. Humektanty sprawiają także, że skóra na twarzy staje się dużo bardziej jędrna oraz elastyczna.

Substancje nawilżające do kremów

Dobre kremy w swoim składzie posiadają także fantastyczne substancje o działaniu nawilżającym. Wśród różnego rodzaju substancji nawilżających można między innymi wyróżnić następujące składniki:

 • wazelina, która jest jednym z najbardziej popularnych składników stosowanych w kremach nawilżających, w dużym stopniu minimalizuje ona parowanie wody ze skóry,
 • parafina ciekła, która posiada przede wszystkim właściwości natłuszczające oraz ochronne, a także zmiękczające skórę,
 • tłuszcze roślinne, takie jak masło Shea oraz olej migdałowy posiadają bardzo pozytywne działanie na skórę,
 • tłuszcze zwierzęce, które w bardzo dobry sposób zmiękczają warstwę skóry,
 • kwasy tłuszczowe, wśród których można wymienić na przykład kwas mlekowy,
 • woski takie jak wosk pszczeli, który posiada przede wszystkim właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne, a także sprawia, że skóra staje się odpowiednio miękka i sprężysta,
 • fosfolipidy, które są substancjami w bardzo dobry sposób odżywiającymi skórę na twarzy, a także ją zmiękczającymi,
 • sterole, które sprawiają, że skóra jest mniej szorstka, a także staje się odpowiednio zmiękczona oraz jędrna,
 • silikony, które również posiadają bardzo dobre właściwości nawilżające, a także nie zostawiają na skórze tłustej warstwy.
  Odpowiednie dobranie wszystkich składników sprawia, że kremy nawilżające działają w sposób skuteczny i dobrze nawilżają skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.