BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

makijaż permanenty
Makijaż

Makijaż permanentny – co warto o nim wiedzieć?

Na rynku zabiegów kosmetycznych znaleźć można naprawdę ogromną ilość propozycji. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością zaczyna się cieszyć makijaż permanentny. Czym on jest, na czym konkretnie polega i dlaczego warto go wykonywać? A może istnieją jakieś przeciwskazania i są osoby, które takiego makijażu nie powinny sobie robić z uwagi np. na stan zdrowia?

Czym jest makijaż permanentny?

Każda kobieta doskonale wie, że pomimo największych chęci, najlepszych kosmetyków czy też najuważniejszego obchodzenia się z posiadanym makijażem, wystarczy tylko nieco wilgoci w postaci np. łez lub potu, czy też nawet zwykłego zatarcia skóry twarzy ręką, aby makijaż uległ zniszczeniu. Jest to nieuniknione i prędzej czy później posiadany makijaż musi się zniszczyć. Czy aby na pewno?

Problem nietrwałego makijażu zajmował kosmetologów od dawna. Starali się różnymi technikami i przy użyciu różnych kosmetyków stworzyć makijaż, który będzie na tyle trwały, aby mógł przetrwać np. całą noc bez poprawek. Jak się okazało, było to na tyle trudne do osiągnięcia, że część osób zdecydowała się na makijaż permanentny. Czym on jest?
Makijaż permanentny to taki rodzaj makijażu, który pozostaje na skórze dłuższy czas, często nawet kilka lat. Powstaje on poprzez umieszczenie pod skórą pigmentu za pomocą bardzo cienkiej igły. W ten sposób można wykonać przede wszystkim makijaż brwi, lecz również ust czy też oczu. Jak to jednak wygląda w szczegółach?

Sprawdź też: https://blogmakijaz.pl/opadajaca-powieka-makijaz-jak-malowac/.

Jakie są przeciwskazania do makijażu permanentnego? 

Na samym początku podczas zastanawiania się nad tym, czy wykonać taki zabieg trzeba się dowiedzieć o tym, czy w ogóle możemy go zrobić. W tym celu trzeba poznać wszystkie czynniki wykluczające daną osobę z wykonania takiego makijażu. O czym konkretnie mowa?

Makijażu permanentnego nie powinny robić osoby, które chorują na serce, posiadają nowotwory, mają cukrzyce, czy też nawet gorączkę. Z takiego makijażu wykluczają również zmiany skórne, grzybica, czy też skłonność do tworzenia się na skórze blizn. Oprócz tego, takiego makijażu nie powinny robić kobiety w ciąży oraz osoby, które przyjmują leki steroidowe, antybiotyki oraz leki przeciwzakrzepowe.

makijaż permanentny

Jak się przygotować do zabiegu?

Jeśli nie jest się w grupie, która nie powinna wykonywać takiego makijażu, trzeba następnie przejść do przygotowania przed zabiegiem. O czym dokładnie mowa?

Właściwe przygotowanie się do wykonania takiego zabiegu spowoduje, że szybciej się makijaż zagoi, a także uzyska się nim lepsze efekty. Przede wszystkim w miejscu wykonywania takiego makijażu nie powinno się przez minimum dwa tygodnie przed zabiegiem stosować żadnych kosmetyków. Co więcej, wykluczone jest picie alkoholu na 24 godzin przed zabiegiem.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg?

Skoro już wiadomo, kto może przystąpić do takiego zabiegu, a także czego nie należy robić przed jego wykonaniem, trzeba teraz się zastanowić nad tym, jak wygląda sam zabieg.

Wykonywanie takiego makijażu polega na nakłuwaniu danego miejsca igłą, a następnie wprowadzaniu pod skórę pigmentu barwiącego. Po takiej czynności pojawi się po zabiegu na danym miejscu strup, który jest oczywiście normalnym zjawiskiem. Organizm w taki sposób będzie się bronił przed wprowadzonym do skóry pigmentem.
Warto sobie jeszcze w tym miejscu zadać pytanie, czy wykonywanie takiego makijażu boli? Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że jest to zabieg bezbolesny, lecz z drugiej strony nie można również powiedzieć, że wywołuje cierpienie. Oczywiście każdy ma inaczej ustalony próg bólu, lecz można przyjąć, że jest to zabieg pozbawiony bólu.

makijaż permanentny

Co robić po zabiegu?

Jak jednak wygląda gojenie się takiego makijażu, a także jak przebiega proces powracania danego miejsca ciała do zdrowia? Jak już zostało wcześniej wspomniane w miejscu, w którym makijaż został wykonany, pojawi się w niedługim czasie strup. Pozostanie on tam nawet przez 50 dni i nie można go ruszać, ponieważ pod nim następuje naturalny proces gojenia. Jeśli strup odpadnie, oznaczać to będzie, że skóra się już zagoiła. Po tym czasie zaleca się wykonanie jeszcze raz takiego makijażu, tym razem utrwalającego. Efekt powinien utrzymać się do około 3 lat, po czym niezbędne będzie kolejne utrwalenie.

Zobacz także: https://blogmakijaz.pl/czym-jest-makijaz-glow-strobing-make-up/.

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego?

Najbardziej popularny jest makijaż permanentny brwi. Można wykonywać go różnymi metodami, ale większość osób decyduje się na sposób pudrowy bądź też piórkowy. W ostatnim czasie na popularności zyskał także makijaż permanentny oka. Można stworzyć tam trwałą kreskę, która na co dzień wcale nie wygląda sztucznie! Tutaj również sprawdza się metoda pudrowa, w której czerń jest delikatnie rozmyta. Oko będzie pięknie podkreślone przez optyczne zagęszczenie linii rzęs. Warto pomyśleć także o makijażu permanentnym ust! Możemy wydobyć czerwień wargową, co wpływa na uwydatnienie ust i ich powiększenie. Pięknie podkreśli to także łuk kupidyna! Całość nie prezentuje się wcale sztucznie, jeśli tylko zabieg będzie odpowiednio wykonany!

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca do wykonania makijażu permanentnego. Najlepiej jest mieć poleconego specjalistę lub kierować się pozytywnymi opiniami w Internecie. Wtedy mamy pewność, że trafimy w dobre ręce i makijaż będzie wyglądał dobrze!

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!