BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Perfekcyjny makijaż
Makijaż

Perfekcyjny makijaż – na których obszarach twarzy skupić się najbardziej

Choć wiele kobiet maluje się codziennie, opanowanie sztuki perfekcyjnego makijażu nie jest wcale łatwe. Od tego, w jakiej kolejności i ilości nałoży się kosmetyki, zależny jest efekt końcowy. Początki mogą być trudne, lecz jeśli makijaż będzie często nakładany, stanie się mniej czasochłonny. Jakie są najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać podczas robienia make-upu?

Nakładanie kosmetyków krok po kroku

Kolejność używania kosmetyków jest bardzo ważna, by efekt końcowy nie był karykaturalny. Sugerowane jest następujące stosowanie produktów:

  • Nałożenie korektora – zakrycie niedoskonałości to jeden z podstawowych celów makijażu. Korektor należy nakładać miejscowo na przebarwienia, miejsca pokryte trądzikiem i popękane naczynka za pomocą aplikatora, pędzelka lub gąbeczki;
  • Nałożenie podkładu – na nawilżoną twarz należy nałożyć dostosowany do potrzeb skóry podkład. Musi być dobrany tak, by szyja nie odróżniała się odcieniem od twarzy;
  • Nałożenie korektora pod oczy – korektor pod oczy powinien być rozświetlający, by zatuszować cienie i worki;
  • Nałożenie pudru – może być transparentny lub kolorowy, ważne, by po nałożeniu nie wyglądał ciężko i sztucznie;
  • Podkreślenie oczu – przy malowaniu powiek najpierw należy nałożyć bazę, a następnie nakładać coraz ciemniejsze cienie;
  • Wytuszowanie rzęs – najlepiej wybierać produkty, które pogrubią i wydłużą rzęsy;
  • Podkreślenie brwi – wyregulowane brwi należy wypełnić kredką lub cieniem, a następnie wymodelować szczoteczką z żelem;
  • Nałożenie różu na policzki – ważne, by produkt miał naturalny odcień i został odpowiednio roztarty;
  • Podkreślenie ust – by szminka trzymała się dłużej, usta można wcześniej przykryć podkładem i przypudrować. Kobiety, które nie chcą mocno podkreślać warg, mogą użyć błyszczyka.

Podkreślenie rzęs

Oprawa oczu jest bardzo ważnym i przykuwającym spojrzenia elementem, dlatego warto poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej miejsca. Kluczowe jest wybranie odpowiedniego tuszu. Dodatkowo wrażliwe osoby powinny wybierać kosmetyki hipoalergiczne. Dobry tusz do rzęs to taki, który je pogrubi, wydłuży i podkręci. W celu osiągnięcia lepszego efektu można wytuszować rzęsy dwa razy, lecz należy robić to szybko, by produkt nie zdążył wyschnąć i nieestetycznie ich oblepić. Najpopularniejsze są tusze czarne, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by w mniej formalnych sytuacjach eksperymentować z produktami kolorowymi.

Podkreślenie brwi

Mocno podkreślone brwi mogą w znacznym stopniu odmienić wygląd całej twarzy. Panie, które nie mają wprawy w regulowaniu brwi, mogą skorzystać na początek z pomocy kosmetyczki. Tym, które mają nieco więcej doświadczenia, przyda się pęseta. Taki produkt idealnie dopasowuje się do dłoni, a precyzyjne końcówki usuwają nawet najmniejsze włoski. Kolejnym wartym uwagi kosmetykiem jest mydło do brwi. Do jego zalet należy uwydatnienie brwi, nadanie im kształtu i utrwalenie. Kształt utrzyma się cały dzień bez konieczności poprawek. 

Podsumowując

Robienie makijażu to czynność, do której trzeba nabrać wprawy. Choć każda kobieta ma własny styl i preferencje, dobrze jest pamiętać o podstawowych zasadach dotyczących kolejności nakładania kosmetyków. Nie można także przesadzić z ich ilością. Jednym z najważniejszych celów makijażu jest zatuszowanie niedoskonałości. Dobrze też pamiętać o podkreśleniu brwi i rzęs za pomocą dobrej jakości produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.