BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Jaki najlepszy kosmetyk do demakijażu wybrać?

Demakijaż to jeden z najistotniejszych kroków w pielęgnacji skóry. Wykonany prawidłowo umożliwia zadziałanie innym kosmetykom w naszej rutynie pielęgnacyjnej. Podczas demakijażu usuwamy ze skóry warstwę kosmetyków kolorowych.

Kosmetyk do demakijażu – jaki wybrać?

Demakijaż nie jest jednak w stanie oczyścić dogłębnie porów. Prawidłowy demakijaż przeprowadzony jest wtedy, kiedy na skórze nie mamy już żadnych pozostałości po kosmetykach do makijażu. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór, jeśli chodzi o kosmetyki do demakijażu. Wybierając wśród olejków, płynów micelarnych i mleczek nie jesteśmy w stanie określić, jakie są potrzeby naszej skóry.

Płyn micelarny

Płyn micelarny to jedna z najczęściej wybieranych opcji. Do użycia wymaga jednak pomocy płatków kosmetycznych. Z płynów micelarnych mogą nie być zadowolone osoby noszące ciężki makijaż. Wtedy dobrym rozwiązaniem mogą okazać się olejki do demakijażu. Klasyczne olejki zmywa się mokrą ściereczką lub wacikiem kosmetycznym. Olejki hydrofilowe są natomiast zmywalne samą wodą. Takie kosmetyki dobrze łączą się nawet z wodoodpornym makijażem. Do wyjątkowo wrażliwych i suchych cer kosmetolodzy polecają mleczko kosmetyczne. Wybór preparatu do demakijażu to kwestia indywidualna. Przy zakupie takiego kosmetyku warto zwrócić uwagę na rodzaj noszonego makijażu oraz typ potrzeby naszej skóry.

Demakijaż nie jest jednak w stanie oczyścić dogłębnie porów. Prawidłowy demakijaż przeprowadzony jest wtedy, kiedy na skórze nie mamy już żadnych pozostałości po kosmetykach do makijażu. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór, jeśli chodzi o kosmetyki do demakijażu. Wybierając wśród olejków, płynów micelarnych i mleczek nie jesteśmy w stanie określić, jakie są potrzeby naszej skóry.

www.amber-mania.pl
Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!