BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

opadająca powieka
Makijaż

Opadająca powieka makijaż – jak malować?

Dobrze wykonany makijaż to idealny sposób na podkreślenie naturalnego piękna twarzy. Dodatkowo odpowiednio dobrany make-up potrafi ukryć nawet bardzo uciążliwe mankamenty naszej urody. Podczas wykonywania makijażu należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, które pomogą w osiągnięciu pożądanego efektu. No więc jak malować opadające powieki?

Opadająca powieka – o czym pamiętać podczas malowania?

Bez wątpienia jest to problem, który dotyczy wielu kobiet. Opadająca powieka najczęściej pojawia się z wiekiem i bezpośrednio wiąże się z utratą jędrności skóry. Może być też jednak wynikiem predyspozycji genetycznych. Opadająca powieka sprawia, że twarz nabiera smutnego, przygnębionego wyglądu. Wiele pań poszukuje więc skutecznych sposobów na walkę z tym małym, aczkolwiek niezwykle dokuczliwym problemem.

Podstawą dobrze wykonanego makijażu – w tym także makijażu opadającej powieki – jest zaopatrzenie się w dobrej jakości kosmetyki, które pomogą w uzyskaniu naturalnego i trwałego efektu. Dobre cienie, tusz i pędzle znacznie ułatwią precyzyjne wykonanie nawet bardzo trudnego makijażu.

opadająca powieka makijaż

Makijaż na opadająca powiekę to przede wszystkim mocne otwarcie oka, które doda spojrzeniu głębi, nie pozbawiając go przy tym lekkości. Przy makijażu opadającej powieki należy unikać wszelkich produktów, które mogłyby optycznie obciążyć i zmniejszyć oko.

Opadająca powieka makijaż – jakie produkty wybrać?

Przy makijażu opadającej powieki koniecznym będzie zastosowanie odpowiednio dobranych produktów. Przy doborze kosmetyków warto pamiętać o tym, że opadająca powieka nie może pozwolić sobie na wszystkie kolory i konsystencje.

Kolor cieni, który najlepiej sprawdzi się przy makijażu opadającej powieki to brąz. Świetnym rozwiązaniem okażą się różnego rodzaju matowe cienie takie jak czekolada, grafit czy granat. Ruchomą powiekę trzeba wycieniować jasnym, ale nie perłowym cieniem. Należy unikać również brokatowego i błyszczącego cienia, gdyż produkty tego typu dodatkowo wzmacniają efekt opadającej powieki.

Zobacz także: https://blogmakijaz.pl/czym-jest-makijaz-glow-strobing-make-up/.

Kolejnym bardzo ważnym elementem makijażu opadającej powieki jest dobór odpowiedniego tuszu do rzęs. Rzęsy u pań z opadającą powieką powinny być przede wszystkim mocno wytuszowane. Najlepszym pomysłem jest wybór tuszu zapewniającego efekt mocnego podkręcenia i pogrubienia rzęs. Pomocnym akcesorium może okazać się również zalotka, która szybko i bezboleśnie podkręci nawet bardzo proste i sztywne rzęsy.

Makijaż opadającej powieki to bardzo często także sztuczne rzęsy. Przy wyborze sztucznych rzęs warto zwrócić uwagę na ich gęstość i poziom podkręcenia – im bardziej podkręcone rzęsy, tym lepszy i bardziej spektakularny efekt otwarcia oka.

Zobacz także, jak podkreślić łuk kupidyna.

Makijaż opadającej powieki – czego unikać?

Często popełnianym błędem przy wykonywaniu makijażu dla opadającej powieki jest malowanie kreski i nakładanie cieni w kierunku dolnej powieki. Zarówno cienie, jak i kreski powinno się zawsze malować do góry. Malowanie ku dołowi dodatkowo obciąża spojrzenie, przyczyniając się do wzmocnienia efektu opadania powieki. Cień rozcieramy powyżej linii zgięcia powieki w kierunku zewnętrznego kącika oka.

opadająca powieka makijaż

Wewnętrzną część dolnej powieki należy pomalować jasną kredką, która otworzy i rozświetli spojrzenie. Ciemna kredka na linii wodnej oka to kosmetyk zarezerwowany dla pań o dużych oczach, zastosowana przy opadającej powiece przyczyni się do dodatkowego obciążenia spojrzenia.

Sprawdź: https://blogmakijaz.pl/makijaz-permanentny-co-warto-o-nim-wiedziec/.

Makijaż opadającej powieki a brwi

Odpowiednio wykonany malunek brwi to niezbędne dopełnienie każdego makijażu. W przypadku makijażu opadającej powieki brwi odgrywają szczególnie ważną rolę – nadając spojrzeniu odpowiednie ramy, skutecznie odwracają uwagę od wszelkich, nawet najdrobniejszych niedoskonałości.

Kształt i kolor brwi powinny zostać dopasowane do kształtu i kolorytu naszej twarzy, ale także do koloru włosów i oprawy naszych oczu. Brwi powinny być widoczne, nie powinny jednak zbyt mocno przytłaczać oka. Regulacja brwi u pań z opadająca powieką powinna zostać wykonana pod okiem doświadczonej i sprawdzonej specjalistki.

Tutaj znajdziesz tutorial, jak krok po kroku wykonać makijaż opadającej powieki:

Hej, jestem Justyna i jestem instruktorką makijażu. Ukończyłam studia kosmetologiczne, a także wiele kursów związanych z makijażami na różnorodne okazje. W wolnym czasie kształcę się w kierunku stylizacji paznokci oraz rzęs. Moim kolejnym hobby jest moda, układanie stylizacji i charakteryzacje. Zachęcam do lektury moich artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą i inspiruję wiele kobiet, do rozwijania swoich pasji i dbania o siebie!