BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

kosmetyki do włosów
Makijaż

Najlepsze kosmetyki do włosów farbowanych

Co zrobić z włosami, które są już totalnie wykończone bezustannie nakładanymi na nie farbami? Jak je uratować, jeżeli pasma mocno się rozdwajają i kruszą lub co gorsza wypadają? W przypadku gdy włos zmienił swoją strukturę, zmienić należałoby również codzienną pielęgnację, uwzględniając w niej wyłącznie te preparaty, które są odpowiednie dla włosów farbowanych.

Jakie kosmetyki do włosów trzeba mieć?

Takie specjalistyczne kosmetyki do włosów farbowanych w pewnym sensie można też tworzyć samodzielnie. Nie trzeba ich wcale kupować. Świetną kuracją dla zmęczonych i osłabionych pasm będzie olejowanie – ostatnio zresztą bardzo modny i zachwalany przez wszystkich zabieg. Tego zabiegu raczej nie przeprowadza się w salonach fryzjerskich, gdyż nie jest on zbyt powszechny i wiele osób nie wierzy w jego działanie. Warto jednak sprawdzić go na własnej skórze, bo niektóre typy włosów bardzo pozytywnie reagują na olejowanie, zwłaszcza jeśli poddaje się je działaniu olejków regularnie – przynajmniej raz w tygodniu.

kosmetyki do włosów

Jak w praktyce zastosować zabieg olejowania?

Otóż przed umyciem włosów należy pokryć je wybranym olejem. Powinien być on dostosowany do typu włosów. Na niektóre pasma najlepiej zadziała klasyczna oliwa z oliwek, podczas gdy inne (zwłaszcza te falowane i kręcone) polubią się z olejem kokosowym. Zawsze też przed nałożeniem oleju trzeba zastosować jakiś podkład, czyli np. pokryć włosy wodą z dodatkiem cukru. Olej należy zmyć odżywką i później zastosować zwykłe oczyszczające kosmetyki do włosów. Pasma dzięki takiemu zabiegowi zostaną świetnie odżywione i nawilżone.

tricologica.pl