BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Makijaż Uroda

Jak w skuteczny sposób pozbyć się cieni pod oczami?

Skóra, która się znajduje wokół oczu jest stosunkowo cienka. Dlatego też jej pielęgnacja powinna być wykonywana w odpowiedni sposób, aby zapobiec pojawianiu się różnego rodzaju problemów w tej okolicy ciała. Wiele osób zmaga się z takimi problemami jak opuchlizna pod oczami oraz cienie pod oczami. Dzięki nim podkreślone jest nasze zmęczenie, a twarz nie wygląda promiennie. Z całą pewnością warto dowiedzieć się, jak pozbyć się cieni pod oczami, jeśli już posiada się tego rodzaju problem.

Przyczyny cieni pod oczami

Aby w efektywny sposób móc zminimalizować ryzyko pojawiania się cieni pod oczami, należy poznać przede wszystkim przyczyny ich powstawania. Dzięki temu będzie im można w bardzo dobry sposób zapobiegać. Cienie pod oczami mogą być uwarunkowane genetycznie, więc jeśli krewni je mają z dużym prawdopodobieństwem pojawią się także u nas. Pojawiają się one także wraz z wiekiem, kiedy skóra zaczyna powoli tracić swoje właściwości. Jednakże cienie pod oczami mogą być spowodowane także szeregiem innych czynników, które w pośredni lub bezpośredni sposób mogą być związane ze stylem życia danej osoby. Przede wszystkim wśród czynników powodujących powstawanie cieni można wymienić nieodpowiednią dietę, która na przykład zawiera zbyt duże ilości soli. Jednak może to być także nadmiar stresowych sytuacji w życiu i nerwów z tym związanych lub zbyt mała ilość snu podczas doby. Cienie pod oczami mogą być także spowodowane przez różnego rodzaju problemy zdrowotne, na przykład takie jak alergie.

Jak malować łuk kupidyna?

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Pozbycie się cieni pod oczami nie jest sprawą prostą, jednakże jest możliwe. Przede wszystkim należy podjąć wielotorowe działania profilaktyczne, które sprawiają, że cienie pod oczami nie będą się pojawiać. Związane są one w szczególności z dobrym stylem życia, a także prawidłową i dobrze zbilansowaną dietą. Dieta powinna być bogata w świeże owoce i warzywa, chude mięso, a także węglowodany złożone. Z całą pewnością powinno się w odpowiedni sposób nawadniać organizm i unikać spożywania alkoholu, który posiada bardzo negatywne działanie. W celu likwidacji cieni pod oczami należy także zadbać o odpowiednią ilość snu nocnego. Każdy, kto walczy z tego rodzaju problemem powinien spać w nocy co najmniej sześć godzin, a najlepiej jakby to było osiem. Sypialnia powinna być bardzo dobrze przewietrzona przed snem, aby dobrze się w niej spało. Istotną kwestią jest także stosowanie odpowiednich kremów na twarz, które będą posiadały stosunkowo wysokie filtry. Podczas pobytu na słońcu powinno się także używać okularów przeciwsłonecznych.

Makijaż glow – jaki jest?

Domowe sposoby na cienie pod oczami

W celu pozbycia się cieni pod oczami warto wykorzystać przede wszystkim różnego rodzaju metody domowe. W bardzo dobry sposób na ten problem działają różnego rodzaju okłady. Mogą być one wykonane z następujących rzeczy:

  • dwie małe łyżeczki, które zostały przez noc schłodzone w lodówce; warto je po wstaniu przyłożyć do powstałej opuchliny, ponieważ zimno w znaczący sposób może ją zmniejszyć,
  • torebki z zaparzoną herbatą, które należy najpierw wystudzić; substancje, które zawarte są w herbacie posiadają bardzo dobre właściwości obkurczające naczynia krwionośne, dzięki czemu będą minimalizować obrzęki,
  • okłady z ogórka, który powinien być pokrojony na plasterki oraz schłodzony w lodówce; chłód sprawi, że naczynia krwionośne zostaną obkurczone,
  • kompres z takich ziół jak rumianek, świetlik czy też nagietek, które mogą w bardzo dobry sposób rozjaśnić cienie pod oczami oraz zlikwidować istniejące podrażnienia skóry wokół oczu.

Tuszowanie cieni pod oczami

Cienie pod oczami można także w bardzo dobry sposób zatuszować przy użyciu różnego rodzaju kosmetyków. Najpopularniejszym kosmetykiem, który wykorzystywany jest do tuszowania cieni jest korektor, który może występować w różnych barwach. Warto wybierać takie, które w bardzo dobry sposób będą neutralizowały zasinienia. Wśród różnych rodzajów korektorów można wymienić przede wszystkim następujące:

  • korektor mineralny, który ma postać proszku; jego zaletą jest fakt, iż pozostaje on na skórze w swojej pierwotnej postaci,
  • korektor rozświetlający, który sprawdzi się w szczególności w przypadku, gdy cienie pod oczami nie są zbyt duże.
    Przed zastosowaniem korektora warto również wsmarować w skórę pod oczami odpowiedniego rodzaju krem. Nie powinien być on zbyt ciężki, a posiadać delikatną i łatwą do smarowania konsystencję. Dzięki temu korektor będzie się dobrze utrzymywał na skórze, a trwałość wykonanego makijażu będzie w bardzo dobry sposób zwiększona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.