BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Chirurgia plastyczna – poznaj 5 najpopularniejszych zabiegów poprawiających wygląd

Chirurgia plastyczna to gałąź medycyny, która nieustannie się rozwija i umożliwia Pacjentom na całym świecie poprawę mankamentów urody. W okresie I Wojny Światowej była głównie wykorzystywana w celach zdrowotnych i rekonstrukcyjnych, dopiero w późniejszym czasie doceniono jej możliwości estetyczne i zaczęto przeprowadzać operacje mające za zadanie poprawę zewnętrznego wyglądu człowieka. Oto 5 zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, które od wielu lat, niezmiennie cieszą się ogromną popularnością.

1.     Chirurgia plastyczna – powiększanie piersi implantami

Piersi nazywane są bardzo często atrybutem kobiecości jednak zbyt małe lub asymetryczne mogą być przyczyną wielu niepotrzebnych kompleksów. W klinice Medicus Clinic znajdziesz kilka rodzajów zabiegów  z zakresu chirurgii piersi, w tym powiększanie biustu implantami, które pomogą Ci uzyskać wymarzony kształt i rozmiar Twoich piersi. Operacja przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego chirurga plastyka, odbywa się w pełnej narkozie i trwa około 1-2 godzin.

2.     Chirurgia plastyczna – korekta nosa

Nos pełni wiele ważnych funkcji. Nie tylko odpowiada za odczuwanie zapachów, ale stanowi także centralny element na twarzy człowieka. Zbyt duży, asymetryczny, garbaty czy mocno zadarty może zaburzyć równowagę twarzy i znacząco obniżyć samoocenę Pacjenta. Dodatkowo jeżeli nos nie spełnia prawidłowo swojej fizjologicznej roli np. z powodu krzywej przegrody, operacja plastyczna może okazać się niezbędna zarówno z powodów zdrowotnych, jak i estetycznych. W zależności od rozległości czynności chirurgicznych operacja trwa od 1,5 do 2 godzin i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

3.     Chirurgia plastyczna – lifting twarzy

Skóra twarzy i szyi codziennie narażona jest na zanieczyszczenia, promieniowanie UV i wiele innych czynników, które wywierają negatywny wpływ na kondycję naskórka. Wraz z upływem lat można dostrzec ich działanie w postaci kurzych łapek, zwiotczenia skóry i utraty jej jędrności. Chirurgia plastyczna Wrocław oferuje rozwiązanie tego problemu w postaci liftingu twarzy i szyi. W Medicus Clinic lekarz usuwa nadmiar zwiotczałego naskórka oraz przesuwa powięzie mięśniowe, dzięki temu pozostała skóra ładnie układa się na twarzy. Cera jest wyraźnie odmłodzona, a po całkowitym wygojeniu się twarzy Pacjenci zyskują świeży i promienny wygląd.

4.     Chirurgia plastyczna – liposukcja

Liposukcja – wbrew wielu opiniom – nie jest zabiegiem odchudzającym. Ma ona na celu usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z konkretnego rejonu ciała. Liposukcję najczęściej wykonuje się w obrębie ud, brzucha oraz ramion. Po operacji Pacjent musi przez kilka tygodni nosić specjalne uciskowe ubranie, które wspomaga procesy gojenia się organizmu.

5.     Chirurgia plastyczna – plastyka brzucha

Znaczące otłuszczenie lub wisząca skóra na brzuchu to poważny estetyczny problem wielu osób, nie tylko kobiet. Abdominoplastyka, czyli operacja plastyczna brzucha polega na chirurgicznym wycięciu skórno-tłuszczowego fałdu skórnego. Jeżeli otłuszczenie dotyczy dolnej części brzucha można wykonać miniabdominopastykę, która jest zabiegiem o mniejszej rozległości, dzięki temu skraca się okres rekonwalescencji.

Medicus Clinic oferuje szeroki wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, a w tym m.in:

  • ginekomastię,
  • pomniejszanie piersi,
  • podniesienie piersi,
  • korektę uszu,
  • plastykę powiek.

Zainteresowana? Wejdź na stronę medicusself.pl lub odwiedź naszą klinikę Medicus zlokalizowaną pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław.

Źródło: Klinika MedicusClinic z Wrocławia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.