BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

woda termalna na makijaż
Makijaż

Woda termalna – co to jest i czy można używać jej na makijaż?

Woda termalna to rodzaj bogatej w minerały wody źródlanej. Czerpie swoje unikalne właściwości z naturalnego środowiska, w którym się znajduje. Stosujemy ją od wieków jako środek leczniczy, ale w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna do stosowania w kosmetyce, ponieważ świetnie nawilża skórę. Ponadto, woda termalna może zapewnić ochronę antyoksydacyjną przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza i inne czynniki drażniące. Jednak czy woda termalna na makijaż to dobry pomysł?

Zobacz także: Mgiełka z filtrem 50 na makijaż – czy to działa?

Zacznijmy od początku

Woda termalna to woda, która jest podgrzewana w wyniku procesów naturalnych. Występuje w podziemnych warstwach wodonośnych, źródłach i źródłach geotermalnych, takich jak gorące źródła i gejzery. Wody termalne wykorzystujemy do zabiegów hydroterapii. Jej ciepło może pomagać w rozluźnieniu napiętych mięśni i obniża poziom stresu. Mogą również zawierać minerały, które mogą być korzystne dla zdrowia w zależności od ich składu. Minerały te mogą być łatwo wchłaniane przez skórę podczas kąpieli w wodzie termalnej, zapewniając szereg korzyści terapeutycznych. Ponadto, są one od wieków wykorzystywane w uzdrowiskach, do pomocy w relaksie i odmłodzeniu. Z tego powodu wiele osób chętnie odwiedza ośrodki spa. Mogą tam wykąpać się w bogatych w minerały wodach termalnych, aby uzyskać prawdziwie regenerujące doświadczenie.

Woda termalna: jak stosować?

Jest to naturalny środek o wielu zaletach leczniczych i możesz ją stosować do leczenia chorób skóry, łagodzenia obolałych mięśni i zmniejszania stanów zapalnych. Stosując wodę termalną, należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu, ponieważ różne produkty mają różne zalecane zastosowania. Ogólnie rzecz biorąc, powinnaś stosować ją miejscowo na czystą skórę dwa razy dziennie lub w razie potrzeby. Można ją również stosować w kąpielach lub dodawać do maseczek do twarzy, oraz do codziennej pielęgnacji. Od jakiegoś czasu woda termalna na makijaż również ma sens. Ponieważ możesz ją stosować na makijaż, aby pomóc utrzymać zdrowy i nawilżony wygląd skóry. Możesz ją również stosować jako bazę pod makijaż lub jako spray utrwalający, który pomaga utrwalić kolor, przedłużyć trwałość makijażu i zmniejszyć połysk. 

woda termalna na makijaż

Woda termalna na makijaż – jak to zrobić?

Stosowanie wody termalnej w mgiełce to skuteczny sposób na złagodzenie podrażnień skóry i odświeżenie twarzy po długim dniu. Używając mgiełki do twarzy, spryskaj twarz kilkoma porcjami. Pozwól mgiełce osiąść na skórze przez kilka chwil. Ten prosty rytuał pomoże zatrzymać wilgoć w skórze i zapewni jej dodatkowe nawilżenie w ciągu dnia. Woda termalna i mgiełka mogą również pomóc zmniejszyć opuchliznę i odświeżyć zmęczone oczy. Pamiętaj, aby trzymać wodę termalną w lodówce, aby pozostała chłodna i jednocześnie odświeżała i koiła Twoją skórę!

Zobacz także: Dlaczego powinniśmy zmienić krem pod makijaż na zimę?