BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Lifestyle Uroda

Kreatynowe prostowanie włosów – zalety tego zabiegu

W dzisiejszych czasach kobiety bez wątpienia dbają bardziej o swój wygląd, niż dawniej. Na pierwszy rzut oka można zauważyć przede wszystkim włosy. Ich pielęgnacja wymaga jednak dużego zaangażowania. Aby były zdrowe i rosły w prawidłowy sposób, należy regularnie chodzić do fryzjera. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić najlepszy sposób na idealnie proste i zdrowe włosy. Żeby osiągnąć efekt pięknych włosów trzeba skorzystać z podstawowych zabiegów, które są wykonywane głównie przez fryzjerów.

Zalety kreatynowego prostowania włosów

Hitem salonów na całym świecie jest oczywiście kreatynowe prostowanie włosów. Nie da się ukryć, że zabieg ten cieszy się ogromną popularnością i powinien być stosowany regularnie przez każdą kobietę. Szczególnie powinny skorzystać z niego kobiety, które mają gęste, długie włosy, ale puszące. Z puszącymi włosami zmaga się w tych czasach wiele kobiet. Żadna nie lubi tego uczucia. Fryzura nie wygląda wtedy zbyt estetycznie. Warto również wspomnieć o tym, że takie włosy rozczesuje się bardzo powoli i nieprzyjemnie. Każda kobieta marzy o błyszczących, długich, idealnych kosmykach. Aby osiągnąć taki efekt, trzeba zapisać się do fryzjera, który w profesjonalny sposób wykona zabieg kreatynowego prostowania włosów.

Farbowanie bardzo osłabia cebulki włosa, warto o tym pamiętać. W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej poddają się dziwnym eksperymentów, co widać na pierwszy rzut oka. Używa się zbyt wiele specyfików, które nie posiadają zbyt dobrych składów. Keratynowe prostowanie oznacza, że we włosy wprasowuje się keratynę. Składnik ten to przede wszystkim białko, które naprawdę doskonale wpływa na strukturę włosa. Fryzjer nakłada na głowę oraz całą długość kosmyków odpowiedni preparat, który powinien zdziałać cuda. Następnie należy wyprostować włosy specjalną prostownicą, dzięki czemu keratyna zostania wchłonięta natychmiastowo, a włosy będą proste na dłużej. Taki efekt z całą pewnością zachwyci wiele kobiet, które dbają o swój wygląd.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Keratynowe prostowanie włosów cena

Wiele kobiet zastanawia się nad tym czy taki zabieg jest drogi. Otóż, trzeba przyznać, że nie. Kreatynowe prostowanie włosów nie kosztuje dużo, co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla osób, które nie lubią wydawać wiele pieniędzy u fryzjera. Na zabieg należy przygotować około dwieście, trzysta złotych. Jak widać – cena ta nie jest, aż tak duża, ponieważ warto wspomnieć o tym, że cały zabieg utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy. W rezultacie takiego procesu pasma włosów zostają całkowicie odżywione i od razu prezentują się perfekcyjnie. Są bowiem idealnie gładkie, wyglądają na bardzo zdrowe. Aby zabieg przebiegał skutecznie musi trochę potrwać. Fryzjerzy zdają sobie sprawę, że tego typu prostowanie włosów wymaga czasu, aby wszystkie składniki zostały wchłonięte przez kosmyki. Idąc do fryzjera warto sobie zarezerwować dwie, trzy godziny. W tym czasie dobry fryzjer zrobi wszystko co w jego mocy, aby klient był zadowolony z efektu, który powstanie na włosach.

Kreatynowe prostowanie włosów – czy warto udać się na taki zabieg?

Warto pamiętać o tym, że kreatynowe prostowanie włosów to nie wszystko, jeśli zależy nam na pięknych kosmykach przez dłuższy czas. Po zabiegu trzeba o nie zadbać w odpowiedni sposób. Fryzjerka z całą pewnością przedstawi swoje sposoby pielęgnacyjne. Oprócz tego, powinna ona polecić odpowiednie kosmetyki, które kobieta będzie mogła stosować w swoim domu. Jest to naprawdę bardzo ważne, ponieważ nie każde produkty nadają się do stosowania po takim prostowaniu. Dobry fryzjer na pewno da klientowi znać, co powinien robić kilka miesięcy po zabiegu ze swoimi włosami. Jeśli chodzi o keratynowe prostowanie włosów w domu to bez wątpienia jest to możliwe. Kobieta sama może przeprowadzić taki proces, gdyż nie jest on zbyt skomplikowany.

Warto jednak pamiętać o tym, że profesjonalna fryzjerka zrobi to lepiej. Jeśli kogoś nie stać na wizyty w salonach fryzjerskich, to można zrobić to w domowym zaciszu. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów, które pozwalają na przeprowadzenie keratynowego prostowania włosów. Można je kupić za niewielką kwotę – co z całą pewnością będzie ogromną zaletą dla wielu kobiet.

Jak zrobić fale na włosach?

Keratynowe prostowanie włosów w domu to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością, jednak jeśli kobieta chce być zadowolona w stu procentach z efektu powinna udać się do odpowiedniego salonu fryzjerskiego. Dobry fryzjer sprawi, że włosy będą maksymalnie odżywione, a pod względem wizualnym zachwycą naprawdę wiele osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.