BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

wzmocnienie rzęs
Uroda

Jak wzmocnić naturalne rzęsy po zabiegu przedłużania?

Która dziewczyna nie marzy o długich, grubych i gęstych rzęsach? Często w takiej sytuacji sięga się po zabieg przedłużania rzęs. Jest to praktyczne rozwiązanie, ponieważ nawet bez makijażu twarz wygląda reprezentacyjnie. Nie trzeba się codziennie rano martwić czy wystarczy czasu na zrobienie makijażu. Jednak nikt nie zastanawia się nad tym, w jakim stanie są naturalne rzęsty. Czy są w dobrym stanie, a może są zniszczone? Często wydaje się, że jak tylko skończy się przygoda z przedłużaniem rzęs – to naturalne będą czekały i dalej idealnie służyły. Nic bardziej mylnego!

Gdy nadchodzi moment rezygnacji z zabiegów przedłużania rzęs, czy to z braku czasu czy też chęci, okazuje się, że naturalnych rzęs praktycznie nie ma. A te pojedyncze, które zostały, są osłabione lub bardzo krótkie. 

Gdy nadchodzi moment odpuszczenia przedłużania rzęs i skupienie na odbudowaniu zniszczonych naturalnych rzęs, warto sięgnąć po sprawdzone produkty. Potrzebna będzie cierpliwość i trochę czasu, a także regularna pielęgnacja. W takiej sytuacji wzmocnienie rzęs jest możliwe. Początkowo to co pojawi się nad oczami będzie niewystarczające, ale z czasem rzęsy wrócą. 

Etapy wzrostu rzęs 

Zanim rozpocznie się proces odbudowywania swoich rzęs, warto zrozumieć dlaczego w ogóle rzęsy wypadają i jakie są etapy ich wzrostu. Rzęsy mogą wypadać z wielu powodów, poza przedłużaniem, takich jak silne pocieranie w celu usunięcia wodoodpornego tuszu do rzęs, stosowanie produktów, które podrażniają okolice oczu, a nawet stres. Jednak w większości przypadków rzęsty odrosną, a podczas tego procesu przechodzą kilka etapów: 

  • faza anagenu – ten etap trwa zwykle 2 tygodnie i jest okresem wzrostu każdej pojedynczej rzęsy; 
  • faza katagenu – nazywana jest fazą przejściową, w której rzęsy przestają rosnąć. Jeśli rzęsa wypadnie w tej fazie, nie odrośnie od razu, ponieważ mieszek włosowy musi zakończyć fazę, która trwa ok. 2-3 tygodni; 
  • faza telogenu – ta faza trwa od 4 do 9 miesięcy. Jest to stan spoczynku, zanim ostatni wypadnie, a na jego miejsce wzrośnie nowy. 

Ludzkie rzęsy nieustannie przechodzą przez te trzy fazy i to bardzo normalnie, że traci się kilka rzęs każdego dnia, a nawet tego się nie zauważa. 

Co zrobić aby przyspieszyć odrastanie rzęs i je wzmocnić 

Aby skutecznie przyspieszyć wzrost rzęs warto skupić się na kilku rzeczach, takich jak zdrowa i bogata w witaminy A i C dieta. Warto także spożywać produkty bogate w biotynę, niacynę i żelazo. Jeżeli w naturalny sposób ciężko uzupełnić te mikroskładniki to warto sięgnąć po suplementy diety. Każdego dnia konieczne jest dokładne zmywanie makijażu na noc i dokładne mycie rzęs. 

Dodatkowo rzęsy można wzmocnić poprzez użycie specjalistycznych produktów takich jak odżywki czy sera do rzęs. Wśród bogatej oferty warto wypróbować wzmacniające serum do rzęs RepairLash1 z firmy L’biotica. To niezwykle wzmacniające i ochronne serum do rzęs. Jego innowacyjne działanie oparte jest na nowoczesnej formule z kreatyną. Środek ten nie tylko wspomaga naturalny wzrost rzęs, także zapobiega ich wypadaniu. 

W tym sklepie LashBrow można zaopatrzyć się także w Vitamin Lash Bomb + Botoks do rzęs i brwiW przeciwieństwie do poprzedniego serum, ta emulsja zwiększa naturalną objętość włosa, nawet o 100%. Dzięki temu zabiegowi rzęsy wyglądają na odbudowane i maksymalnie wzmocnione. Niezwykłe dobranie składników sprawia, że uszkodzone części rzęs zostają ponownie wypełnione.