BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Make Up sylwestrowy
Makijaż

Make Up sylwestrowy. Najlepsze makijaże na Sylwestra

Noc sylwestrowa z to z pewnością czas szczególny. Żegnamy wtedy stary rok i witamy nowy, a ich przełom o północy to czas wielkich planów, szczerych życzeń, niepohamowanych marzeń… Wielu z nas zresztą zamierza tą noc sylwestrową spędzić w jakimś wyjątkowym miejscu, może nawet na sylwestrowym balu. Zazwyczaj idzie się tam parami i przy akompaniamencie wspaniałej muzyki, szałowego wystroju oraz smacznego jedzenia wita się nowy rok.

Make-Up na Noc Sylwestrową

Nie jest więc żadną niespodzianką, że w tą wyjątkową noc szczególnie panie chcą wyglądać zjawiskowo. Większość kobiet na co dzień i tak dość pieczołowicie dba o swój wygląd, ale sylwester to taki czas, kiedy niejedna pani chciałaby wręcz zostać królową balu, oczywiście mówiąc w przenośni. Dlatego też panie na tą noc wybierają wspaniałe kreacje, ale i zazwyczaj udają się też do fryzjera, który przygotuje im szałową, nową fryzurę oraz do kosmetyczki, która postara się stworzyć na twarzy takiej pani fenomenalny i rzucający się w oczy, okazjonalny make up sylwestrowy.

Makijaż tego typu należy oczywiście do grupy makijaży okolicznościowych (dlatego należy wybrać taki salon kosmetyczny, który możliwie najbardziej specjalizuje się właśnie w makijażach okolicznościowych), ale ma też własną specyfikę i własny charakter. Z racji tego, że na sali zabaw prawdopodobnie będzie panował półmrok, makijaż sylwestrowy musi delikatnie rozświetlać twarz kobiety i wyróżniać ją spośród ciemniejszych barw otoczenia, musi dodawać jej jakby czegoś w rodzaju delikatnej poświaty.

Makijaż na Sylwestra

Warto wybrać taki salon kosmetyczny, który pracuje na kosmetykach znanych i szanowanych marek. Makijaż sylwestrowy musi być bowiem przede wszystkim trwały, nie ma prawa się rozmazywać ani rozpływać, a należy pamiętać, że pozostanie on na twarzy kobiety przez dobre kilkanaście godzin, od popołudnia w dzień sylwestra, aż do późnego poranka w dzień nowego roku. Nie może być więc tak, że makijaż będzie wręcz olśniewał innych gości na początku imprezy, a z każdą godziną będzie tracił swoją barwę, świetlistość oraz jakość.

Jako, że kobieta będzie prawdopodobnie przez dłuższy okres przebywała w warunkach słabego oświetlenia, na przykład jedynie przy blasku świec, make up sylwestrowy musi być wyraźny, a kreska zdecydowana i mocna. Powinien zawierać też intensywne, rzucające się w oczy kolory i świetnym pomysłem jest na przykład wykorzystanie olśniewającego brokatu. Co ciekawe, brokat taki nie musi się ograniczać jedynie do powiek czy twarzy, a może się też nawet znaleźć chociażby na dekolcie.

Nie należy jednak zapominać o tym, że taki makijaż na sylwester, mimo całej swojej wyrazistości i nawet niekiedy wręcz ekstrawagancji, musi być dopasowany do konkretnej osoby, jej modelu urody oraz stylu. Ma podkreślać jej naturalne piękno, choć robić to w sposób zdecydowany. Nie ma nic złego w zastosowaniu na tą okazję sztucznych rzęs, czy doklejanych perełek. W końcu w tą jedyną noc w roku każda kobieta chciałaby wyglądać szałowo, nie tylko zresztą dla swojego mężczyzny, ale i dla całego otoczenia.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!