BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Lifestyle Makijaż Uroda

Co możemy zabrać ze sobą na pokład samolotu, czyli kosmetyki w bagażu podręcznym

Podróż samolotem może być stresującym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli musisz się martwić o to, jakie kosmetyki możesz zabrać ze sobą w bagażu podręcznym. Każdy z nas kiedyś miał kłopot z pakowaniem się na wyjazd – co możemy zabrać ze sobą do samolotu, a co musi zostać w domu. Jeśli chodzi o przewożenie kosmetyków w bagażu podręcznym, jest kilka ważnych rzeczy do rozważenia. Pamiętaj, że należy starannie podejść do wyboru i nie wrzucać do torby tego co wpadnie Ci w ręce.

Wszystko dokładnie przeanalizuj

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem, przeanalizuj dokładnie dokąd i na jaki czas wyjeżdżasz. Zupełnie inaczej musisz się spakować na dłuższy wyjazd, niż na krótką wycieczkę. Cel twojej podróży jest również szalenie istotny. Czy wybierasz się na wakacje, zwiedzanie, a może ważny wyjazd służbowy. To wszystko jest ważne, ponieważ w zależności od tego, twoje zapotrzebowanie na różne kosmetyki będzie inne. Dodatkowo często kiedy jedziemy gdzieś na dłużej, nie lecimy z samym bagażem podręczny, przez co nie musimy się wtedy martwić mocno ograniczoną przestrzenią na nasz bagaż. 

kosmetyki w bagażu podręcznym
kosmetyki w bagażu podręcznym

To gdzie lecimy

Weź pod uwagę klimat miejsca, do którego się wybierasz. Jeśli wybierasz się w gorące i wilgotne miejsce, możesz potrzebować dodatkowej ochrony przed oparzeniami słonecznymi lub ukąszeniami owadów. Z drugiej strony, jeśli wybierasz się w chłodniejsze miejsce, poszukaj produktów, które zapewniają dodatkową ochronę, nawilżenie i nawodnienie skóry.

Najważniejsza zasada

Istnieją jednak pewne ograniczenia, jeśli chodzi o płyny i żele. Wszystkie produkty płynne i żelowe muszą być zapakowane w pojemniki mieszczące nie więcej niż 100ml każdy. Dodatkowo wszystkie pojemniki muszą być umieszczone w jednej, przezroczystej, szczelnie zamkniętej plastikowej torbie o pojemności nie większej niż 1 litr. Dotyczy to m.in. szamponów i odżywek, płynów do mycia ciała, kremów do twarzy i kremów do opalania.

Pamiętaj, aby odpowiednio zapakować te płyny i żele w ich oryginalne pojemniki lub małe butelki w rozmiarze podróżnym. Wszelkie większe butelki kosmetyków należy umieścić w bagażu rejestrowanym. Jeśli przewozisz perfumy lub wodę toaletową, upewnij się, że są one bezpiecznie zamknięte i nie przekraczają maksymalnej dopuszczalnej ilości 100 ml.

No to lecimy

Stosując się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, że nie spotkasz problemów na lotnisku. Pamiętaj tylko, aby spakować wszystko poprawnie i bezpiecznie zgodnie z przepisami linii lotniczych, a będziesz gotowa do podróży. Bon voyage!

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!