BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Cera naczynkowa: jak o nią zadbać?

Pękające naczynka mogą stać się przyczyną gorszego wyglądu naszej cery, a w poważniejszych przypadkach – sporych kompleksów.

W jaki sposób możemy zadbać o tak problematyczny rodzaj cery, jakim jest cera naczynkowa?

Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga od nas nie tylko wyboru odpowiednich kosmetyków, ale i wprowadzenia kilku istotnych zmian w swej diecie. Dzięki temu skóra otrzyma dodatkowe wsparcie w walce z tym problemem, a nasze naczynka staną się mocniejsze. Co można zrobić? Podstawą jest ustalenie przyczyny problemów. Cera naczynkowa to cera wrażliwa, wymagająca odpowiedniej ochrony przed takimi czynnikami, jak nadmiar słońca, zbyt suche powietrze czy zmiany temperatury. Pękające naczynka mogą się też pojawiać jako skutek wypijania zbyt dużych ilości mocnej kawy oraz sięgania po zbyt ostre przyprawy. Ograniczenie ich spożycia staje się zatem jednym z najważniejszych kroków w walce o utrzymanie skóry w dobrym stanie.

A jaka pielęgnacja w przypadku cery naczynkowej stanie się najlepszym rozwiązaniem?

Z pewnością ta, w której podstawową rolę będą odgrywały kremy przeznaczone do takiej właśnie cery. Nie brak w nich składników, które pomagają wzmocnić naczynka, a jednocześnie sprawiają, że już istniejące pajączki stają się mniej widoczne. Krem na naczynka powinien jednocześnie zapewnić skórze maksymalną ochronę przed promieniowaniem – jednym z częstszych powodów nasilania się problemów z pajączkami. Z kosmetyczki warto w porę wyrzucić peelingi gruboziarniste oraz inne kosmetyki, które mogą podrażniać skórę. Im łagodniejszych środków będziemy używać, tym lepiej dla nas i dla naszej cery.

Pękające naczynka mogą poważnie utrudniać nam życie, na szczęście coraz większa wiedza na ich temat sprawia, że jesteśmy w stanie coraz skuteczniej walczyć z tym problemem. Specjalistyczny krem na naczynka, zdrowa dieta oraz prawidłowa pielęgnacja cery naczynkowej – oto podstawa w walce z tym problemem.