Makijaż glow, czyli strobing, to najbardziej popularny trend ostatniego sezonu. Specjaliści wizażu polecają ten sposób malowania się, udzielając przy tym wielu porad i wskazówek. Również w sieci wymieniane są wskazówki i ciekawe triki, jak wykonać strobing.
Najpierw jednak trzeba wyjaśnić znaczenie tych określeń
Nie każdy przecież jest znawcą ostatnich hitów w tematyce wizażu. Makijaż glow, jak wskazuje jego nazwa, to typ make-upu, który ma dawać efekt silnego rozświetlenia. Jego głównym zadaniem jest nadanie cerze blasku, jasności i sprawienie, aby stała się naturalnie nawilżona, zdrowa, pełna energii, świeża i pozbawiona zmęczenia. Cały pomysł strobingu wywodzi się od znanej celebrytki Kim Kardashian. Podstawowym założeniem jest tu porzucenie typowego matu i zastąpienie go naturalnym błyskiem. Należy więc pożegnać się z silnie matującymi pudrami, podkładami czy korektorami, a postawić na inny typ kosmetyków, czyli rozświetlacze. Ponadto ważnym elementem będzie również produkt do konturowania twarzy, a także odpowiednia baza i krem.
Jak wykonać makijaż glow?
Ulubiony podkład należy zmieszać z rozświetlaczem, oczywiście w odpowiedniej ilości – przesada nie jest wskazana, ponieważ nie chcemy osiągnąć komicznego efektu i świecić się jak bombka. Całość należy nałożyć na twarz i wklepać, najlepiej stosując przy tym gąbeczkę do makijażu. Przyda się również jasny korektor na oczy i ich okolice. Kolejny krok strobingu to konturowanie na mokro. W tym wypadku przyda się dobrze dobrany pod względem koloru bronzer oraz pędzle przeznaczone do nakładania takiego typu produktu. Konturując, należy skupić się na kościach policzkowych, ale nie można zapomnieć o zaznaczeniu linii czoła, kości żuchwy, a nawet nosa. Dodatkowo można również użyć odrobiny różu. Kosmetyk ten nadaje przyjemnego, zdrowego kolorytu i sprawia, że skóra prezentuje się naprawdę pięknie.
Sprawdź też: https://blogmakijaz.pl/opadajaca-powieka-makijaz-jak-malowac/.
Makijaż glow to jednak przede wszystkim blask
Zatem kolejny etap wymaga użycia rozświetlacza. Gdzie go nakładać? Przede wszystkim na górne części policzków (niedaleko oczu), miejsce nad górną wargą (łuk kupidyna), nos (a właściwie jego grzbiet) oraz okolice tuż pod brwiami. Jeśli chodzi o oczy, makijaż glow można wykonać dowolnym cieniem – najlepiej jednak skupić się na odcieniach brązowych, beżowych czy kremowych, dodatkowo blendując je. Na powiece nie powinno zabraknąć również rozświetlacza, który sprawi, że oko stanie się optycznie powiększone. Całość należy uzupełnić odpowiednią maskarą. Na koniec pozostaje malowanie brwi i ust. Bezbarwny błyszczyk będzie doskonałą opcją, ale można również użyć pomadki w kolorze cielistym, łososiowym czy jasnoróżowym. Dobrym pomysłem jest także konturówka do ust, którą należy delikatnie obrysować wargi, nadając im właściwego kształtu. Makijaż glow nie skupia się jednak jedynie na twarzy – rozświetlacz można także śmiało zastosować na obojczyk czy dekolt. Zamów kurs online z certyfikatem i zobacz jak wykonać makijaż glow krok po kroku.
Storbing
Strobing wymaga dużej wprawy, więc warto ćwiczyć wykonywanie takiego rodzaju make-upu. Najlepiej uczyć się od znanych wizażystów. Dobrze zrobiony makijaż glow daje efekt, który może być naprawdę zdumiewający – skóra wygląda promiennie, jest ożywiona i nie ma na niej oznak zmęczenia czy niewyspania.
Materiał zewnętrzny
Możliwość komentowania została wyłączona.