BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

tatuaż
Lifestyle

Zdrowotne zalety i wady tatuaży

Jeszcze kilkanaście lat temu osobę z tatuażem uważano za kryminalistę. Większość kojarzyła sobie tego typu rysunki na ciele z więzieniem, gangsterami lub mafią. W dzisiejszych czasach na szczęście są one całkowicie normalne, a jedynymi przeciwnikami są starsze osoby. Tatuaż pozwala w pewien sposób ujawnić emocje, jakie komuś towarzyszą, a także są doskonałą okazją, aby upamiętnić bardzo ważny moment w życiu. Czym dokładnie jest tatuaż? Jakie wady i zalety zdrowotne ma obraz wykłuty igłą? Na te pytania odpowiada ten artykuł.

Czym jest tatuaż?

Tatuaż, jest to dowolny znak graficzny, rysunek, napis, który powstaje poprzez trwałe wszczepienie specjalnego barwnika pod skórę, za pomocą odpowiedniej igły. Na tego typu ozdoby ciała mogą pozwolić sobie tylko osoby, które ukończyły 18 rok życia. Jednak w przypadku, gdy opiekunowie prawni udzielą zgody, to nastolatek ma możliwość zrobienia sobie tatuażu kilka lat później. Co ciekawe, istnieją 3 metody tatuowania. Pierwsza z nich to „wydziergiwanie” wzoru za pomocą igieł. Druga polega na zaznaczaniu ostrym narzędziem konturów tatuażu, a następnie wprowadzanie w nie barwnika. Trzecia metoda polega na wprowadzaniu pod skórę nici, które wykonane są ze zwierzęcych ścięgien zanurzonych w barwnikach. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy tatuaż jest bolesny, bowiem każda osoba odczuwa ból inaczej. Pewne jest, że wszyscy poczują jakiś dyskomfort- mniejszy lub większy.

Studio tatuażu Syndicate z Warszawy

Niebezpieczeństwo związane z tatuażami.

Niestety tatuaż wiąże się z ryzykiem i jest ono nieuniknione. Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo, warto wybrać najlepsze studia tatuażowe, aby mieć pewność, co do kompetencji osoby, która będzie przebijać naszą skórę. Z pewnością największe ryzyko związane jest z infekcjami. Podczas wykonywania tatuaży ciągłość skóry jest wielokrotnie przerywana. Dlatego też placówki, w których robione są tatuaże, muszą być sterylnie czyste, podobnie jak w przypadku narzędzi. Należy także wiedzieć, że jesteśmy narażeni na wirusy zakażenia wątroby typu A, B i C. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać miejsce, w którym jest dokładnie tak czysto, jak na sali chirurgicznej. Należy zwrócić uwagę także na ewentualne składniki, aby uniknąć niebezpiecznych reakcji alergicznych. Jest to duże niebezpieczeństwo dla osób, które podatne są na blizny. Nie można także zapominać o ziarniniakach, interakcjach z rezonansem magnetycznym, a także o dużych trudnościach z usunięciem.

Zalety posiadania tatuaży

Niestety ciężko wskazać jest zdrowotne zalety posiadania tatuaży. Jednakże dość niedawno naukowcy z Uniwersytetu Alabamy udowodnili, że pojedynczy tatuaż negatywnie wpływa na funkcjonowanie systemu immunologicznego, ale co ciekawe, każdy kolejny już go hartuje, czyniąc organizm odporniejszy na wszelkie infekcje. Podczas badania naukowcy mierzyli stężenie immunoglobuliny A, czyli czynnika biorącego udział w obronie organizmu. Osoby, które poddawały się pierwszemu zabiegowi, poziom immunoglobuliny A spadał, jednak za drugim razem taki spadek nie występował, co oznacza wzrost odporności na stres i infekcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.