BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Makijaż

Tajniki delikatnego i subtelnego makijażu uniwersalnego

Wbrew pozorom zrobienie delikatnego i subtelnego makijażu nie jest taką prostą sprawą. Trzeba się troszeczkę wysilić, by wszystkie elementy make- upu ze sobą współgrały. W końcu każda kobieta chce wyglądać jak królowa, a nie wamp z horroru.

Dlaczego należy uważać podczas robienia makijażu?

Z dwóch powodów. Pierwszy jest prozaiczny. Niektóre kosmetyki uczulają, w związku z czym należy uważać. Żadna z pań nie chciałaby mieć czerwonej, zapuchniętej twarzy, która pokryta by była czerwonymi krostami. Oczy czerwone jak u królika też na nikim nie zrobiłyby pozytywnego wrażenia. Po drugie robiąc makijaż, trzeba uważać, by przypadkiem nie przesadzić z ilością pudru czy podkładu. Delikatny makijaż ma raczej za zadanie ukryć niedoskonałości skórne, a nie je uwypuklić. Jest pewne, że cera po zdjęciu zbyt ostrego make- upu nie wyglądałaby korzystnie.

Co jest potrzebne do zrobienia delikatnego makijażu?

Z pewnością odpowiedni podkład rozświetlający. Powinien on być dostosowany do rodzaju cery, a jego kolor powinien stapiać się ze skórą. Idealny podkład powinien być też lekki i dobrze byłoby, gdyby zawierał składniki odżywcze takie jak witamina E. Drugim istotnym ogniwem udanego makijażu jest korektor. Winien on być o ton jaśniejszy od koloru podkładu. Korektor jak sama nazwa wskazuje, służy do maskowania wszelkich niedoskonałości typu wypryski czy zaczerwienienia. Kolejnym przydatnym kosmetykiem jest puder. Trzeba pamiętać, by dokładnie rozprowadzić go po twarzy. Można to zrobić za pomocą gąbeczki lub pędzla. Równie przydatny w procesie tworzenia makijażu jest rozświetlacz- sprawi on, że skóra będzie promienna i piękna. Żaden make-up nie obędzie się również bez cieni do powiek. Ich zadanie polega na optycznym powiększeniu oka. Chodzi o to, by było ono bardziej ponętne, a jego spojrzenie bardziej wyraziste. Ostatnim ogniwem każdego makijażu jest tusz do rzęs. Powinien on nadać rzęsom zmysłowości lekkości oraz sprawić, że będą wyglądały na dłuższe.

Jak zrobić uniwersalny makijaż?

Całą tę skomplikowaną logistyczną operację trzeba zacząć od nałożenia podkładu. Należy go nakładać od nosa ku policzkom i skroniom, tak by uniknąć efektu maski i gromadzenia się kosmetyku na żuchwie oraz czole. Następnym krokiem jest użycie korektora. Nakłada się go pędzelkiem pod oczy. Najlepiej zrobić łuk pod powiekami z liniami odchodzącymi ku dołowi twarzy. Do rozmycia jasnych śladów można użyć gąbeczki blendującej lub palca wskazującego, który wklepie kosmetyk w twarz. Co do pudru to nakłada się go oczywiście pędzlem. W delikatnym makijażu puder różowy lub bananowy będzie najkorzystniejszą opcją. Nie dość, że zakryje wszystkie skórne mankamenty, to jeszcze ślicznie pachnie. Równie łatwo posługiwać się rozświetlaczem. Rozprowadza się go na kości policzkowej. Można zaaplikować go wzdłuż nosa pod łuki brwiowe, nad łukiem kupidyna oraz na brodę. Jeśli chodzi o cienie, to ich nakładanie zaczyna się od wyboru odpowiedniej bazy. Dopiero potem następuje operacja właściwa, czyli malowanie powiek ulubionym kolorem. Ostatnim elementem wieńczącym subtelny makijaż jest tusz do rzęs. Warto zaaplikować go zarówno na górne, jak i dolne rzęsy, tak by były one jeszcze bardziej zalotne.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!