BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Obrączki matowe
Uroda

Obrączki matowe – nietypowe, lecz bardzo efektowne

Wybór obrączek ślubnych to bardzo trudne zadanie, przed którym stoi każda przyszła Para Młoda. Do wyboru mamy różnego rodzaju pierścionki – wykonane ze srebra, ze złota, z platyny czy innego rodzaju kruszców. Często decydujemy się dodatkowo wyposażyć je w kamienie szlachetne. Nietypowym, lecz bardzo efektownym wyborem będą obrączki matowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czym jest mat?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, czym właściwie jest mat w obrączkach? Otóż jest to specjalnego rodzaju wykończenie powierzchni pierścionka, które odbija światło w zupełnie inny sposób, niż wykończenie polerowane. Obrączki matowe mogą nabrać charakteru surowego, na czym bardzo zależy niektórym parom młodym, które nie lubią błyszczących dodatków. Obrączki matowe są również bardzo eleganckie, przez co cenią je pary młode, które zawsze chcą wyglądać doskonale, dbając nawet o najdrobniejsze elementy ozdobne. Zmatowić kruszec można na wiele sposobów, jednak współcześni jubilerzy wykorzystują do tego specjalne maszyny. Co ciekawe, obrączka matowa może posiadać delikatny połysk, gdy znajdą się na niej dodatkowo elementy polerowane.

Na jakie obrączki warto się zdecydować?

Obrączka matowa niejedno ma imię, o czym z pewnością przekonały się pary, które zdecydowały się na tego rodzaju pierścionki. Profesjonalny jubiler z pewnością zapyta nas, jakie rodzaj matu wybieramy. W praktyce najwięcej par decyduje się na mat satynowy. Dlaczego?. Ponieważ można go odświeży samodzielnie, w domowym zaciszu. Wystarczy tylko sięgnąć po specjalny czyścik. Dużą popularnością cieszy się także mat piaskowy, który jest niezwykle efektowny. Wszystko dlatego, że obrączka matowa wygląda, jakby wykonana była z drobinek piasku. Co za tym idzie, delikatnie się mieni, dodaje elegancji i klasy. Bardzo trwałym rodzajem matu jest mat młotkowy. Nie wymaga on częstego odświeżania, a co więcej obrączki z matu młotkowego mogą nosić nawet osoby, które na co dzień wykonują pracę fizyczną.

Postawcie na mat!

Obrączkom matowym często zarzuca się, że trzeba je często odświeżać, a co więcej widać na nich nawet drobne zarysowania. Niemniej jednak nie jest to prawdą – jeśli wybierzemy dobrej jakości kruszec, który zostanie obrobiony w odpowiedni sposób, nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Co więcej, każdą obrączkę, z jakiegokolwiek materiału nie byłaby wykonana, trzeba od czasu do czasu odświeżyć. Nawet na polerowanych może być widać drobne zarysowania, szczególnie że obrączkę nosimy przecież na co dzień i to przez wiele lat.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!