BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

biustonosz bez fiszbin
Moda

Kiedy warto nosić biustonosz bez fiszbin?

Na rynku dostępne są dziś zarówno biustonosze posiadają fiszbiny, jak i modele, które ich nie mają (tak zwane staniki miękkie).Choć kobiety najczęściej decydują się na modele z fiszbinami, w niektórych sytuacjach o wiele lepiej sprawdzi się biustonosz bez fiszbin. Kiedy warto zdecydować się na dobrej jakości biustonosze bez fiszbin?

Biustonosz dla nastolatki

Młode osoby, które ciągle przechodzą przez okres dojrzewania, powinny wybierać biustonosz bez fiszbin. Dlaczego? Otóż biust w młodym wieku ciągle rośnie i nie jest jeszcze odpowiednio uformowany. Co więcej, nastolatki często skarżą się na ból piersi, który nie wynika na przykład z obecnego momentu cyklu menstruacyjnego. Jego winowajcą często są fiszbiny, które znajdują się w biustonoszu. Stanik bez fiszbin jest bardziej miękki, przez co piersi nie są narażone na otarcia czy ucisk. Jeśli więc młoda osoba odczuwa dyskomfort, nosząc klasyczny stanik, dobrym wyborem dla niej będzie biustonosz bez fiszbin.

Biustonosz dla młodej mamy

Biustonosze bez fiszbin bardzo często wybierane są przez kobiety, które niedawno urodziły dziecko. Jeśli karmią je w sposób naturalny, to powinny zdecydować się na dedykowane biustonosze do karmienia. Większość z nich nie posiada fiszbin. Niemniej jednak nawet kobiety, które nie karmią dziecka piersią, najchętniej wybierają właśnie biustonosz bez fiszbin, przynajmniej przez kilka tygodni po porodzie. Powodem jest fakt, iż zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie kobiety w połogu, nie pozostają bez wpływu na jej biust. Nie tylko zmienia on swoją wielkość (a czasami również i kształt), ale także jest bardziej tkliwy. Biustonosz bez fiszbin zapobiega nadmiernemu uciskowi czy otarciom, a więc daje większe poczucie komfortu. Nie ulega wątpliwości, że wygoda to coś, na co zasługuje każda młoda mama. Wiele z nich zaprzyjaźnia się z biustonoszami bez fiszbin do tego stopnia, że nosi jeszcze długo po porodzie.

Biustonosz po domu

Specjaliści radzą, aby w domu dać piersiom nieco odpocząć i zrezygnować z noszenia biustonosza. Niemniej jednak wiele kobiet nie czuje się bez niego komfortowo – te panie powinny zdecydować się na domowy biustonosz bez fiszbin. Może być to model sportowy bądź klasyczny, w zależności od preferencji. Biustonosz bez fiszbin pozwala wykonywać wszystkie obowiązki domowe bez poczucia ucisku. Sprawdzi się on doskonale także w czasie relaksu, gdy wygodnie siadamy w fotelu i słuchamy muzyki bądź oglądamy ulubiony serial. Biustonosz po domu musi być przede wszystkim wygodny, dlatego warto postawić na model bez fiszbin.