BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Jak prawidłowo dobrać rozmiar obrączki?

Narzeczeni kilka miesięcy przed ślubem odwiedzają jubilerów, by wybrać idealny model obrączek, które będą oboje nosić przez całe życie. Jest to niezwykle ważny symbol, dlatego też tak wiele osób przykuwa ogromną uwagę do tego, by zarówno rozmiar, jak i ich wygląd pasował w 100% do swoich użytkowników. Jak dobrać rozmiar obrączki prawidłowo? Na co zwrócić uwagę przy ich kupnie? Poniżej ważne wskazówki.

By uniknąć niezręcznej wpadki

Ile razy się słyszy o sytuacji, gdy para młoda w Kościele po sakramentalnym „tak” ma problem z włożeniem swojemu partnerowi obrączki na palec? Zdziwienie jest ogromne, gdyż w momencie ich zakupu biżuteria pasowała jak ulał. Tymczasem, by uniknąć takiej niezręcznej wpadki i niepotrzebnego stresu, warto na spokojnie podejść do tego zakupu i zastosować się do kilku rad, które przyczynią się do tego, że obrączki będą pasować doskonale zarówno u jubilera, jak i podczas oficjalnego ich nałożenia na palec.

Termin zakupu

Zdarzają się osoby, które obrączki kupują z rocznym wyprzedzeniem. To nie jest dobre rozwiązanie, gdyż wiele osób (szczególnie panie) postanawia schudnąć przed dniem ślubu. Przy zgubieniu nawet kilku kilogramów, chudną i wysmuklają się także nasze palce. Dlatego też, wystarczające jest zamówienie obrączek maksymalnie miesiąc, dwa miesiące przed ceremonią, by mieć pewność, że rozmiar palca nie ulegnie zmianie.

Dokładne przymiarki

Zdarzają się osoby, które dokładnie wiedzą, jaki posiadają rozmiar palca. Warto jednak pamiętać, że sieciówki z biżuterią oraz małe, zakłady jubilerskie mogą mieć rozmiarówkę, która trochę się od siebie różni. Warto więc poprosić o zmierzenie kilku obrączek, by mieć pewność, że ten wybrany przez nas model będzie dobrze pasował do naszego palca. Robienie takich zakupów też nie zawsze wychodzi na dobre. Przeróbki obrączek w przypadku nieprawidłowego rozmiaru są bowiem dość kosztowne i czasochłonne.

Odpowiedni rozmiar

Warto zwrócić uwagę, że nie powinno się kupować ani za małych, ani za luźnych obrączek z myślą, iż one po czasie same się do nas dostosują. Noszenie za małej obrączki grozi wieloma nieprzyjemnymi odczuciami. Natomiast luźną biżuterię można bardzo szybko zgubić. Jeżeli kupujący nie mają pewności, czy wybrany przez nich model jest odpowiedni, dobrze jest skonsultować się ze sprzedawcą, który zazwyczaj jest fachowcem od doboru biżuterii i doskonale w każdej kwestii podpowie i poradzi klientom. Zarówno panie, jak i panowie powinni osobiście zmierzyć swoje obrączki w dniu zakupu i oboje powinni być zgodnie, iż wybrany przez nich rozmiar jest właściwy.

Przeczytaj także: Jak dobrać rozmiar pierścionka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *