BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Jak pozbyć się cellulitu?

Pomarańczowa skórka to zmora niejednej kobiety. Cellulit może być źródłem wielu kompleksów. Prezentuje się on mało atrakcyjnie. Nasze nogi mogą sprawiać wrażenie zaniedbanych pomimo tego, że nie stronimy od zabiegów pielęgnacyjnych. Warto podkreślić, że nie istnieje jeden sposób na to, aby pozbyć się problemu. Walka o gładką oraz jędrną skórę nie zawsze jest łatwa. Warto spróbować poniższych sposobów.

Wprowadź aktywność fizyczną

Cellulit zwykle pojawia się na udach, pośladkach oraz brzuchu. Wbrew pozorom nie występuje on jedynie u kobiet z nadwagą. Wiele osób uważa, że skuteczną bronią w starciu z pomarańczową skórką jest aktywność fizyczna. Niestety bez ćwiczeń ciężko jest ujędrnić skórę. Ich dobór zależy od indywidualnego przypadku. Ważne jest to, aby pobudzić problematyczny obszar naszego ciała.

W przypadku cellulitu na udach pomocna może okazać się jazda na rowerze, przysiady, czy też wymachy nóg. Dobrą opcją jest również jogging, czy też pływanie. Możliwości jest wiele – istotne jest to, aby znaleźć coś, co będzie nam sprawiać prawdziwą przyjemność. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zmiana nawyków powinna mieć charakter stały. W innym przypadku cellulit powróci niczym bumerang.

Pij dużą ilość wody

Picie zbyt małej ilości płynów negatywnie wpływa na stan skóry. Problem pojawia się pomimo tego, że prowadzimy aktywny tryb życia. Może on świadczyć o tym, że nasz organizm jest niedostatecznie nawodniony. Nie zapominajmy, że zaleca się picie minimum 1,5 – 2 l dziennie. Wiele kobiet zapomina o tej zasadzie, przez co ich skóra traci na elastyczności oraz jędrności.

Pozbądź się obrzęków

Usuwanie cellulitu stanie się łatwiejsze, jeśli właściwie określimy jego typ. Być może borykamy się z cellulitem wodnym. Jest on spowodowany nadmiernym gromadzeniem się wody. Nasz organizm zatrzymuje zbyt duże jej ilości, co jest przyczyną pojawiania się obrzęków. W takim przypadku rozwiązaniem problemu jest usprawnienie gospodarki wodnej np. poprzez wprowadzenie ruchu, właściwych nawyków żywieniowych, czy też zmianę przyjmowanych leków hormonalnych.

Wprowadź zabiegi antycellulitowe

Zabiegi antycellulitowe znacząco przyspieszają walkę o piękne ciało. Mogą być one wykonywane zarówno w domu, jak i salonach kosmetycznych świadczących chociażby usuwanie cellulitu Szczecin. To różnego typu masaże, które mają na celu trwałe wygładzenie skóry. Stosuje się do tego rozmaite akcesoria oraz produkty pielęgnacyjne, takie jak np. kremy, czy też balsamy. Należy podkreślić, że wspomniane zabiegi nigdy nie zastąpią nam zdrowego trybu życia.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!