BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Dieta przy suchej skórze: o czym warto pamiętać?

Sucha skóra to poważny problem, z którym można walczyć na wielu frontach. Rolę bardzo ważną odgrywa tu odpowiednia pielęgnacja oraz wybór tych kosmetyków, które suchej cerze zapewnią możliwie jak najlepsza ochronę. Nie można jednak zapominać o tym, że pielęgnacja suchej skóry to nie tylko sięganie po dobre kosmetyki, ale i właściwe odżywianie. Jaka dieta przy suchej skórze sprawdzi się najlepiej?

Jakie produkty spożywcze koniecznie trzeba w niej uwzględnić?

Dieta przy suchej skórze to przede wszystkim odpowiednie nawilżanie organizmu od wewnątrz. Niezwykle ważne staje się tu wypijanie odpowiednich ilości wody, którą można wzbogacić sokiem z malin lub sokiem z żurawiny. Dzięki temu nasz organizm otrzyma dodatkową porcję witamin, mogących przełożyć się na nasze samopoczucie oraz na kondycję naszej skóry. Zdrowa dieta, mająca być wsparciem dla przesuszającej się skóry, nie może się obejść bez świeżych warzyw oraz owoców. Są one źródłem ważnych dla dobrej formy witamin, nie brak w nich też wody – niezwykle ważnej w diecie mającej pomagać nam w rozwiązywaniu problemów ze zbyt suchą skórą.

Kwasy omega-3

Warto też sięgać po te produkty, w których pojawiają się kwasy tłuszczowe omega-3 oraz po oleje roślinne. Dla naszej skóry zbawienny będzie olej lniany, idealnie sprawdzający się jako dodatek do surówek oraz sałatek. Pestki dyni, nasiona słonecznika – oto kolejni sojusznicy zdrowej i pięknej skóry. A czego unikać? Dla suchej skóry wielkim zagrożeniem jest kawa, która przyczynia się do wypłukiwania z organizmu sporych ilości wody. Warto też zrezygnować z alkoholu, który jest wielkim obciążeniem i dla naszego wyglądu, i dla ogólnego stanu naszego zdrowia.

Zobacz więcej na klubkosmetyczny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.