5 pytań, które warto zadać nowej kosmetyczce

0
206

Umówiłaś się na zabieg do nowej kosmetyczki i niewiele o niej wiesz? Chciałabyś zadać kilka pytań, ale boisz się, że zostanie to uznane za nietakt? Bez obaw! Masz prawo rozwiać wszelkie swoje wątpliwości. Oto najważniejsze kwestie, które powinnaś poruszyć z nową kosmetyczką na pierwszej wizycie. 

Jakie ma pani kompetencje i doświadczenie?

Jeśli wybierasz się do nowej kosmetyczki, możesz bez wahania zapytać ją o jej doświadczenie zawodowe oraz kompetencje. Ważne, aby miała ona ukończoną na np. Szkołę Policealną w Białymstoku na kierunku technik usług kosmetycznych, a także odbyła dodatkowe kursy i szkolenia – szczególnie, jeśli specjalizuje się w konkretnych dziedzinach (np. manicure i pedicure, makijażu czy liftingu rzęs). Podczas dwuletniej nauki w szkole policealnej, kosmetyczki uczą się obsługi aparatury do wykonywania zabiegów oraz rozpoznawania problemów skórnych. Nabywają one również specjalistyczną wiedzę z zakresu podstaw anatomii, fizjologii, fizykoterapii i dermatologii. 

Możesz również przejrzeć stronę internetową salonu, do którego się wybierasz – często posiadają one zakładkę poświęconą pracownikom, gdzie opisany jest zakres wykonywanych przez nich usług, doświadczenie, ukończone szkoły, szkolenia oraz skany certyfikatów.

W jaki sposób w gabinecie są przestrzegane zasady higieny?

Przestrzeganie zasad sterylności w gabinecie kosmetycznym to podstawa, dlatego nie bój się pytać o to, czy metalowe narzędzia są sterylizowane w autoklawie, a jednorazowe akcesoria i rękawiczki wyrzucane po każdym zabiegu. Jeśli technik usług kosmetycznych z Białegostoku nie ma nic do ukrycia, chętnie pokaże Ci pakiet narzędzi zapakowany w  sterylny sposób oraz rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości na temat zasad higieny panujących w gabinecie. Pamiętaj, że to od nich zależy Twoje zdrowie, a o zarażenie się wirusem HCV lub HIV jest nietrudno.

Na jakich kosmetykach pracuje się w gabinecie?

Kosmetyki, z których korzystają kosmetyczki podczas wykonywania zabiegów, wiele mówią o całym gabinecie. Jeśli są to marki profesjonalne, ich jakość jest wysoka, więc nie masz się czego obawiać. Jeśli jednak podejrzewasz, że gabinet sprowadza tanie podróbki z Chin, aby jak najbardziej obciąć wydatki, najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie innego miejsca. Szczególnie, że składy kosmetyków z niesprawdzonych źródeł mogą być niebezpieczne i wywoływać reakcje alergiczne. 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu, kosmetyczka musi poinformować Cię o ewentualnych przeciwwskazaniach oraz skutkach ubocznych, których efekty mogą utrzymywać się jakiś czas (np. zaczerwienienie, uczucie ściągnięcia skóry). Nie zapomnij również powiedzieć jej, że jesteś w ciąży lub cierpisz na alergie. Specjalistka z pewnością nie podejmie się wykonania zabiegu, który mógłby Ci zaszkodzić. 

Jaką pielęgnację należy stosować tuż po zabiegu?

Utrzymanie efektów zabiegu często zależy od odpowiedniej pielęgnacji, dlatego tuż po nim powinnaś otrzymać od swojej kosmetyczki klarowne zalecenia. Jeśli masz wątpliwości lub coś jest dla Ciebie niejasne, nie bój się zadawać pytań. W wielu profesjonalnych gabinetach klientki otrzymują gotowe instrukcje na kartce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here