Najlepsze wyciskacze łez – co warto obejrzeć?

0
109

Chociaż nie zawsze posiadają szczęśliwe zakończenie, to różnorodne wyciskacze łez są jednymi z najczęściej oglądanych filmów. Mowa przede wszystkim o melodramatach, których obejrzenie bez dodatkowej paczki chusteczek jest w zasadzie niemożliwe. Mimo tego, że wywołują one przemożny smutek, ulubione wyciskacze łez potrafimy oglądać po kilka, a nawet kilkanaście razy. Wszystko to ze względu na piękno miłości. Jakie są najpiękniejsze filmy o miłości wyciskacze łez?

Zanim się pojawiłeś

W przypadku romansów koniecznie należy wspomnieć o filmie Zanim się pojawiłeś z 2016 roku. Ten film to wyjątkowe dzieło, które opowiada o bezgranicznej miłości, która pozwala na nieopisane wyrzeczenia i poświęcenia. Sam film opowiada o młodej dziewczynie z niewielkiego miasteczka, którą węzeł miłości połączył ze sparaliżowanym mężczyzną. Niestety w ich związku pojawi się problem, który może doprowadzić do zniszczenia ich pięknej relacji. Z pewnością jest to jeden z tych filmów, który obejrzany raz, będzie odtwarzany ponownie i ponownie.

Pamiętnik

Kolejny romans, który bezapelacyjnie musi znaleźć się na naszej liście to mający swoją premierę w 2004 roku film Pamiętnik. Bez cienia wątpliwości jest to jeden z najlepszych wyciskaczy łez w historii. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że jest to ekranizacją wybitnej książki Nicholasa Sparksa. Jak wiadomo Nicholas Sparks to autor, który potrafi stworzyć wyjątkowo wzruszające historie. Sama produkcja przedstawia Duke’a, który czytając pamiętnik starszej kobiecie chorującej na Alzheimera, opowiada jej niezwykłą historię młodej i majętnej dziewczyny, która zakochała się w biednym chłopaku pracującym w tartaku.

Dla ciebie wszystko

Trzeci film na naszej liście wszedł na ekrany w 2014 roku. Mowa o produkcji Dla ciebie wszystko. Zdecydowanie jest to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy pragną poczuć głębię emocji. Obejrzenie filmu Dla ciebie wszystko bezapelacyjnie doprowadzi do wypuszczenia morza łez. Sam film opowiada historię Dawsa i Amandy, byłych kochanków, których los rozłączył na wiele lat. Spotykają się oni jednak na pogrzebie wspólnego przyjaciela. Wraz ze spotkaniem odżywiają nie tylko dawne uczucia, ale również powiązane z nimi konflikty.

Gwiazd naszych wina

Mówiąc o najlepszych wyciskaczach łez, nie można nie wspomnieć o filmie Gwiazd naszych wina. Sam film, który na ekrany wszedł w roku 2014, opowiada niezwykłą historię dwojga młodych ludzi, którzy pomimo swoich słabości i niedoskonałości złączyli się we wzajemnej miłości. Produkcja opowiada historię młodej dziewczyny Hazel, która zmaga się z rakiem tarczycy. W wyniku namowy swoich rodziców Hazel zdecydowała się na uczestniczenie w spotkaniach grupy wsparcia. To właśnie tam poznaje Gusa, który w wyniku amputacji nogi musiał zrezygnować z kariery koszykarza. Oglądając ten film należy przygotować się na cały wachlarz emocji. Doświadczymy zarówno radości, wzruszenia, jak i smutku.

Życie jest piękne

Mówiąc o wyjątkowych wyciskaczach łez, nie musimy się skupiać jedynie na historiach miłosnych. Doskonałym tego przykładem jest film, Życie jest piękne z 1997 roku. Przedstawiona w nim opowieść zarówno nas wzruszy, rozweseli, jak i zasmuci. Akcja filmu toczy się w czasie II wojny światowej. Produkcja opowiada o Guido, która wraz z całą rodziną trafia do obozu koncentracyjnego. Główna bohaterka przez cały okres pobytu obozie przedstawia synowi sytuację jako zabawę.

Zielona mila

Na naszej liście najlepszych wyciskaczy łez w historii nie mogło zabraknąć wydanego w 1999 roku filmu Zielona mila. Z pewnością jest to jeden z najpopularniejszych wyciskaczy łez w historii, który większość z nas zdążyła już obejrzeć. Film opowiada o czarnoskórym mężczyźnie Johnie, który zostaje skazany na śmierć ze względu na zabicie dwóch dziewczynek. Mimo wyroku grający Paula Tom Hanks, ze względu na wyjątkowość mężczyzny, zaczyna powątpiewać w jego winę.

Nietykalni

Na naszej liście najlepszych wyciskaczy łez znalazł się również wyemitowany w 2011 roku francuski film Nietykalni. Film przedstawia prawdziwą przyjaźń, która nie podlega żadnym barierom ani ocenom. Oglądając film Nietykalni, poznamy historię młodego czarnoskórego mężczyzny z przedmieścia, który zostaje opiekunem niepełnosprawnego milionera. Pomimo wpadek i różnorodnych nieporozumień pomiędzy chłopakiem a milionerem powstaje trwała i bezgraniczna więź. Warto zwrócić uwagę, że sam film oparty jest na prawdziwej historii.

Wyjątkowe filmy

Niezależnie od tego, czy interesują Cię najpiękniejsze filmy o miłości wyciskacze łez, czy też dramaty w powyższym zestawieniu każdy odnajdzie coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here