BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

najmniej kaloryczny alkohol
Lifestyle Zdrowie

Najmniej kaloryczny alkohol – ile wódka ma kalorii?

Każdy alkohol posiada w swoim składzie zróżnicowaną ilość kalorii. Można ją poznać poprzez analizę różnego rodzaju tabel kalorii, w których zawarte są podstawowe dane. Ilość kalorii zawarta w różnych alkoholach ma przede wszystkim znaczenie dla wszystkich osób, które podejmują próby utraty wagi, a także dbają o swoją sylwetkę oraz dalej chcą spożywać alkohol w różnych postaciach. Niestety każdy alkohol zawiera stosunkowo duże ilości kalorii, jednak są one zróżnicowane w zależności od jego rodzaju. Dlatego warto dowiedzieć się, jaki alkohol ma najmniej kalorii. Jaki jest więc najmniej kaloryczny alkohol? Ile kalorii ma wódka?

Ile kalorii ma piwo?

Z całą pewnością piwo jest najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym rodzajem trunku alkoholowego w tej części świata. Dodatkowo jego popularność wciąż rośnie. Dlatego warto wiedzieć, ile kalorii znajduje się w piwie. Nie jest to najbardziej kaloryczny rodzaj alkoholu, ponieważ w innych rodzajach znajdują się dużo większe ilości kalorii. Objętość piwa najczęściej wyrażana jest w jednostkach takich jak butelka, a najmniejsze butelki tego trunku posiadają objętość 0,33 litra. W tego rodzaju butelce można znaleźć 162 kalorie piwa jasnego pełnego oraz 224 kalorie piwa ciemnego pełnego. Można więc zauważyć, że kaloryczność piwa różni się także w zależności od jego rodzaju.

Sprawdź też kaloryczność i wartości odżywcze rukoli: https://blogmakijaz.pl/rukola-wartosci-odzywcze/.

Zwykłe butelki piwa mają w swojej objętości 0,5 litra. W takiej butelce znajduje się 245 kalorii w przypadku piwa jasnego pełnego oraz 340 kalorii w przypadku piwa ciemnego pełnego. Nie jest to mała liczba, a zwłaszcza jeśli spożywa się więcej niż jedną butelkę tego rodzaju trunku. Piwo jest tak bardzo kaloryczne głównie dlatego, że posiada w swoim składzie słód. W jego skład wchodzą także liczne witaminy takie jak tiamina, niacyna, ryboflawina oraz witamina B12.

ALKOHOLKALORIE (0,5 l)
PIWO JASNE245 kcal
PIWO CIEMNE340 kcal

Ile kalorii na wino?

Kolejnym rodzajem bardzo popularnego i chętnie spożywanego trunku jest wino. Wyróżnić można różne rodzaje wina. Wśród nich można wymienić między innymi wino białe, różowe oraz czerwone, a także wina słodkie oraz wytrawne, a także różne ich kombinacje. Z całą pewnością można stwierdzić, że wino jest dużo mniej kalorycznym trunkiem niż piwo. Jego objętość najczęściej podaje się w kieliszkach, które zazwyczaj mają 120 mililitrów. W takim kieliszku wina czerwonego o wytrawnym charakterze można znaleźć 82 kalorie. W kieliszku wina białego o wytrawnym charakterze można znaleźć podobną ilość, która wynosi 79 kalorii. Bardziej kaloryczne są wina półwytrawne oraz półsłodkie. W półwytrawnym białym winie znajduje się 97 kalorii, a w czerwonym winie półsłodkim 105 kalorii. Największą kaloryczność posiadają natomiast wina słodkie.

ALKOHOLKALORIE (kieliszek – 120 ml)
WINO CZERWONE WYTRAWNE82 kcal
WINO BIAŁE WYTRAWNE79 kcal
WINO BIAŁE PÓŁWYTRAWNE97 kcal
WINO CZERWONE PÓŁSŁODKIE105 kcal
WINO CZERWONE SŁODKIE128 kcal
WIO BIAŁE SŁODKIE112 kcal

Czerwone słodkie wino zawiera w kieliszku aż 128 kalorii, a kieliszek białego słodkiego wina to 112 kalorii. Jednak w dalszym ciągu jest to mniejsza ilość kalorii w porównaniu do piwa. Dodatkowo wino jest uznawane za trunek, który posiada korzystne właściwości zdrowotne. Można w nim znaleźć przede wszystkim przeciwutleniacze. Dzięki temu w bardzo dobry sposób może obniżać cholesterol znajdujący się we krwi, a także sprawić, że organizm szybciej będzie zwalczał różnego rodzaju infekcje. W winie można także znaleźć takie składniki mineralne jak magnez, wapń czy potas oraz substancje, które w dużej mierze ułatwiają proces trawienia. Z całą pewnością można uznać wino, a w szczególności wino wytrawne, za najmniej kaloryczny alkohol.

ile wódka ma kalorii

Ile wódka ma kalorii?

Popularnym rodzajem alkoholu jest także wódka. W porównaniu do innych trunków alkoholowych posiada ona stosunkowo duże ilości kalorii. Objętość wódki najczęściej określana jest w kieliszkach, które liczą 50 mililitrów. W tak małej objętości znajduje się aż 110 kalorii, co jest dużą ilością. Ponadto w wódce nie ma żadnych wartości odżywczych, w porównaniu do piwa i wina, w których jednak można znaleźć pewne witaminy oraz składniki mineralne. Dość duże ilości kalorii posiadają także inne rodzaje wódek gatunkowych, które powstają z destylatów nierektyfikowanych. Wśród nich można na przykład wymienić rum oraz whisky. Jednak to właśnie to pytanie najczęściej się pojawia – ile wódka ma kalorii?

ALKOHOLKALORIE/ML
WÓDKA110 kcal/50 ml
RUM69 kcal/30 ml
WHISKY87 kcal/35 ml

Kieliszek rumu obejmuje objętość 30 mililitrów i można w nim znaleźć aż 69 kalorii. Natomiast w kieliszku whisky, który obejmuje 35 mililitrów można znaleźć 87 kalorii. Są to dość duże ilości kalorii, zwłaszcza w porównaniu do małych objętości tych napojów. Warto również dodać, że wódkę oraz inne jej rodzaje najczęściej spożywa się z różnego rodzaju dodatkami, takimi jak soki lub napoje. Często tworzy się z nich drinki. Soki i napoje dodawane do wódki również posiadają różną ilość kalorii, dlatego w tej sytuacji kaloryczność sporządzonego napoju alkoholowego znacząco się zwiększa. Zdecydowanie można jednak stwierdzić, że nie jest to najmniej kaloryczny alkohol

Więcej o wartościach odżywczych i kaloriach w jedzeniu i piciu: https://blogmakijaz.pl/czy-wafle-ryzowe-sa-zdrowe/.

Jaki jest więc najmniej kaloryczny alkohol?

Oczywiście są jeszcze inne alkohole. Inną kaloryczność będą miały piwa smakowe, wina musujące czy smakowe wódki. Co więcej, taki alkohol jak rum czy whisky zwykle pije się z sokami czy słodzonymi napojami. Wszystko to dokłada kaloryczności. Najlepiej więc postawić na wytrawne wino. To właśnie jest najmniej kaloryczny alkohol.

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!