BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Makijaż

Jak wybrać dobry podkład do twarzy? Najlepsze produkty!

Wybór odpowiedniego podkładu do naszej twarzy to bardzo ważny krok. Pełni on kluczową rolę w makijażu, będąc podstawą całości. Podkład ma wiele zadań na naszej twarzy. Tylko sprawdzony, odpowiednio dobrany i przetestowany będzie naprawdę dobry. Dlatego dziś zajmiemy się kwestią kupna podkłady idealnego. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jak wybrać kolor? Jakie są rodzaje podkładów? Czy jeden sprawdzi się na każdą okazję? I na koniec najważniejsze pytanie – jak wybrać dobry podkład do twarzy? Odpowiedzi na wszystkie te kwestie znajdziecie w naszym artykule!

Jakie są rodzaje podkładów?

Zacznijmy od poznania wszystkich dostępnych opcji. Podkłady są bardzo różnorodne. Możemy wybierać między markami, formułami, kolorami, rodzajami wykończeń oraz różnymi składnikami dodatkowymi. To, jaki rodzaj podkładu wybierzemy, zależy w głównej mierze od typu naszej cery oraz tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. 

Podkłady mają między innymi takie efekty: zmatowienie, rozświetlenie oraz mocne krycie. To najpopularniejsze i najbardziej ogólne formy wykończenia tego produktu. Dodatkowo podkład może mieć różną konsystencje. Są produkty mineralne, w płynie, płynniejsze lub bardziej gęste, fluidy itp. Do tego wszystkiego dochodzą kolory. W zależności od marki, podkłady mogą mieć kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kolorów!

Jak wybrać dobry podkład do twarzy?

Odpowiedni podkład należy dobrać przede wszystkim do naszych potrzeb. Dla każdego co innego znaczy „dobry podkład”. Dlatego powinniśmy zacząć od poznania naszej cery i zaobserwowania, co lubi, co na nią dobrze wpływa oraz jakie produkty ją uczulają. Na podstawie tego wszystkiego można zacząć poszukiwania odpowiedniego podkładu. Gdy już wiemy, czy chcemy zmatowić, rozświetlić czy osiągnąć dobre krycie, możemy przejść do koloru. Bogatą ofertę rożnych podkładów znajdziesz na stronie https://www.wizazsklep.pl/42-fluidy-podklady. Choć wybór może wydawać się prosty, to jest to najtrudniejsza część całych zakupów! Kolor to nie tylko najjaśniejszy, jasny, średni, ciemny czy najciemniejszy odcień. Każda skóra ma inne tony, co również ma wpływ na to, jaki podkład powinniśmy wybrać. Niestety, nie każda marka kosmetyczna oferuje tak zróżnicowany wybór. CO wtedy powinniśmy zrobić?

Jak osiągnąć idealny kolor podkładu?

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać dobry podkład, to musisz znać te kilka tricków. Czasem znajdziemy produkt o idealnych właściwościach, jednak nie możemy wybrać idealnego koloru. Wtedy mamy kilka opcji, jak samodzielnie osiągnąć odpowiedni odcień. Wystarczy zaopatrzyć się w produkt, który służy do przyciemniania lub rozjaśniania podkładów! Drugi sposób to stosowanie dwóch kolorów zmieszanych razem. Jeszcze inne działanie to odpowiednie konturowanie twarzy, aby w pewnych miejscach ją rozjaśnić, a w innych przyciemnić.

Idealny podkład często jest bardzo ciężki do znalezienia. Jednak przy odrobinie chęci i wiedzy uda nam się osiągnąć zamierzony efekt! Ruszaj na zakupy i wybierz produkt idealny! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.