BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Uroda

Dlaczego nie lubimy golić się jednorazową maszynką? Nowy ranking depilatorów

Do tej na pewno każdy z nas przetestował już wiele metod golenia i śmiało można stwierdzić, że najczęstszym i najtańszym wyborem są maszynki jednorazowe. Choć często przekonuje nas cena, minusów może być o wiele więcej niż plusów. Szybko okazuje się, że o wiele lepsze są lasery i depilatory. Ranking urządzeń do depilacji z bieżącego roku przedstawia najchętniej wybierane modele, które nie podrażniają skóry i gwarantują długotrwały efekt. 

Minusy golenia maszynką 

  1. Swędzenie

Golenie maszynką często może powodować swędzenie skóry, które pojawia się zwykle 1-5 dni po goleniu, gdy włoski zaczynają odrastać. Co gorsza, ciągłe swędzenie może również prowadzić do powstawania blizn, jeśli ulegniesz chęci drapania swędzącego obszaru.

  1. Oparzenia

Oparzenie brzytwą powoduje ból, stany zapalne, a także swędzenie skóry. Dzieje się tak, ponieważ często uważamy, że mocniejsze naciśnięcie ostrza pozwoli na dokładniejsze golenie. Niestety powoduje to uraz skóry i wyrządza więcej szkody niż pożytku.

  1. Wrastające włoski

Golenie może czasami powodować pojawianie się drażniących czerwonych guzków, zwłaszcza, gdy nasza skóra jest wrażliwa. Po zgoleniu włos natychmiast zaczyna odrastać. Jeśli włosy wrastają w skórę zamiast wyrastać z jej powierzchni, pojawia się bolesny, zaczerwieniony stan zapalny.

  1. Rany

Gdy korzystamy z nieostrych maszynek lub golimy się w pośpiechu, narażamy się na małe skaleczenia. Choć często są niewielkie, są bolesne i potrzebują dużo czasu na zagojenie, przez co powtarzanie golenia staje się niemożliwe. Poważniejsze zacięcia mogą pozostawiać blizny, dlatego musimy zachowywać szczególna ostrożność. 

  1. Zapalenie mieszków włosowych

Golenie może powodować zapalenie mieszków włosowych. Jest to infekcja, która ma miejsce wewnątrz mieszków włosowych. Golenie lub woskowanie powoduje drobne nacięcia na skórze, które umożliwiają bakteriom wnikanie do jej wnętrza. Te następnie się mnożą, przyczyniają się do powstawania obrzęków i stanów zapalnych w dotkniętym obszarze.

  1. Krótkotrwałość efektu 

Jednym z głównych minusów golenia jest to, że jest to rozwiązanie krótkoterminowe. Tylko włosy na powierzchni są usuwane, w związku z czym szybko odrastają. Oznacza to ciągłą, regularną powtórkę z “rozrywki”.

Na co zamienić maszynkę?

W ostatnich latach popularna stała się depilacja laserowa, która po kilku stosunkowo długich sesjach usuwa włoski. Efekt utrzymuje się o wiele dłużej niż po standardowym goleniu maszynką, jednak włosy i tak z czasem zaczynają odrastać. Jeśli chcemy cieszyć się wolnością od depilacji podczas wakacji, laser będzie odpowiedni, jeśli jednak chcemy zapomnieć o włoskach na dobre, warto poznać najnowszy ranking depilatorów. Metoda IPL (Intense Pulse Light) to najbezpieczniejsza i najłagodniejsza forma walki z odrastającymi włoskami. Pozostawia skórę idealnie gładką, bez wrastających włosków, stanów zapalnych, ani guzków. To miękka skóra przez cały rok, a nie tylko kilka godzin po goleniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *