BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

esperal
Zdrowie

Czy warto wszyć sobie Esperal?

Nałogi potrafią skutecznie zniszczyć i zdezorganizować całe życie. Łatwo się uzależnić od różnego rodzaju substancji, lecz o wiele trudniej z nich zrezygnować. Przykładem najczęściej występującego nałogu jest uzależnienie od picia alkoholu. Może zaczynać się niewinnie od zapijania drobnych smutków codziennej egzystencji. Czasem jednak trudno zauważyć ten moment, w którym cienka granica pomiędzy degustacją a uzależnieniem zostaje przekroczona. Wiele osób chce sobie pomóc, ale nie wie, w jaki sposób, ponieważ ich silna wola nie daje sobie rady w starciu z chęcią napicia się. Jedną z możliwych form terapii jest wywoływanie u osoby uzależnionej wstrętu do alkoholu. Do tej terapii wykorzystuje się Disulfiram WZF, który kiedyś był bardziej znany pod nazwą Esperal. 

Jaka jest cena Esperalu i jak się go wszywa pod skórę? 

Koszt jednorazowego zaaplikowania preparatu, który utrzymuje się w organizmie od 8 do 12 miesięcy waha się od kilkuset złotych do ok. 2000 zł. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dużo, lecz codzienne kupowanie trunków również kosztuje niemało. Najwięcej zabiegów implementacji Esperalu (https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/) wykonuje się w miejscach takich jak Warszawa i okolice oraz w każdym większym mieście w Polsce. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej Disulfiram wszywa się w pośladek lub łopatkę. Istnieje oczywiście możliwość usunięcia wszywki na każde żądanie pacjenta. Jakie skutki wywołuje Disulfiram? Podstawą działania preparatu jest substancja czynna zwana właśnie disulfiramum. Gdy rozejdzie się po organizmie człowieka, każde picie alkoholu będzie powodowało pojawianie się aldehydu octowego, który ma wywołać silnego kaca, który może trwać nawet do 10 godzin. Wówczas na porządku dziennym są takie dolegliwości jak nudności i wymioty, uderzenia gorąca, tachykardia, podwyższone ciśnienie, niepowstrzymane uczucie nagłego strachu przed zgonem. Osoba, która to przeżywa naprawdę może mieć wrażenie, że umiera. Niektórym taka terapia szokowa skutecznie pomogła w walce z nałogiem, lecz są i tacy, którzy nie odczuli żadnych objawów, nawet jeśli spożywali napoje procentowe po implementacji. 

Czy w wyniku terapii Esperalem można przestać pić? 

Choć Esperal nie jest klasycznym lekiem, to jednak może mieć swój realny wkład w odstąpienie od nałogu. Bez preparatu osoby uzależnione zazwyczaj wpadają w ciąg upojenia alkoholowego i w takim stanie nie myślą o odstawieniu alkoholu. Jeśli jednak w wyniku działania Disulfiramu i w obawie przed bólem, przynajmniej przez jakiś czas będą trzeźwe, istnieje spore prawdopodobieństwo, że przemyślą swoje postępowanie i zechcą naprawdę się leczyć. Niestety, są również tacy pacjenci, którzy po usunięciu wszywki lub po ustaniu działania preparatu, wracają do jeszcze intensywniejszego picia.

Artykuł sponsorowany

Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!