BlogMakijaż.pl

Moda, Uroda, Zdrowie, Lifestyle, Makijaż

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu salicylowego
Uroda

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu salicylowego

Kwas salicylowy jest beta-hydrokwasem wykorzystywanym w kosmetyce. Kwas ten pozyskać można ze składników pochodzenia naturalnego, m.in. z kory wierzby białej. Regularne stosowanie kwasu salicylowego pozwala dogłębnie zwęzić pory, oczyścić skórę oraz skutecznie zwalczyć trądzik. Oprócz kwasu salicylowego w kosmetyce wykorzystuje się także kwas hialuronowy, mlekowy czy migdałowy.

Właściwości kwasu salicylowego

Głównymi właściwościami kwasu salicylowego jest działanie głęboko oczyszczające pory, zmniejszające zaskórniki oraz delikatnie złuszczające warstwę rogową naskórka. Kwas salicylowy wykazuje także działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Kosmetyki zawierające kwas salicylowy pozwolą zahamować powstawanie zmian trądzikowych oraz ognisk zapalnych, a ponadto pobudzą proces odnowy skóry. Warto pamiętać, że kwas salicylowy może pomóc w walce z chorobami skóry o podłożu zapalnym (np. łuszczyca), wspomaga także leczenie blizn przerostowych, zmniejsza blizny potrądzikowe, dzięki czemu skóra wygląda bardziej delikatnie i świeżo oraz zapobiega wrastaniu włosków po depilacji czy też goleniu. Często także sprawnie łączy się z innymi substancjami aktywnymi np. w postaci kwasu hialuronowego.

Peeling z wykorzystaniem kwasu salicylowego

Zabieg peelingu z wykorzystaniem kwasu salicylowego powinien być przeprowadzony ambulatoryjnie, przez przeszkolone do tego osoby – należy pamiętać, że niewłaściwe nałożenie kwasu na twarz może spowodować poparzenia. Zabieg ten jest zalecany osobom posiadającym cerę tłustą, zmagającym się z trądzikiem i licznymi stanami zapalnymi, chcącym zwalczyć blizny potrądzikowe.

Na samym początku zabiegu należy oczyścić skórę, a następnie nałożyć  na nią niewielkie ilości kwasu salicylowego. Osoba, u której wykonywany jest zabieg, może odczuwać delikatne pieczenie lub mrowienie skóry. Po wykonaniu peelingu kwasem salicylowym skóra staje się delikatniejsza i bardziej wrażliwa na promienie słoneczne, dlatego należy zadbać o odpowiednią ochronę przed promieniami, używając codziennie kremu z wysokim filtrem. Delikatne peelingi zaleca się stosować co ok. 4 tygodnie, natomiast peelingi głębokie co 6-12 miesięcy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • Występowanie alergii na którykolwiek ze składników peelingu,
  • Ciąża oraz karmienie piersią,
  • Posiadanie aktywnej opryszczki,
  • Występowanie chorób autoimmunologicznych,
  • Stan po zabiegu chirurgicznym w obszarze zbliżonym do obszaru wykonywania planowanego zabiegu – do 2 miesięcy przed,
  • Występowanie licznych znamion,
  • Opalanie lub terapia światłem do 14 dni przed zabiegiem,
  • Występowanie podrażnień lub uszkodzeń skóry.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem?

  • 7 dni przed zabiegiem nie zaleca się stosowania zabiegów złuszczających na bazie takich kwasów jak np. kwas hialuronowy, kwas mlekowy, kwas migdałowy,
  • 14  dni przed zabiegiem należy unikać silnego wystawiania skóry na działanie promieni UV – należy zrezygnować z korzystania z solarium oraz opalania,
  • Mężczyźni nie powinni golić się w dniu planowanego zabiegu z wykorzystaniem kwasu salicylowego,
  • Warto pomyśleć o kosmetykach przygotowujących skórę do zabiegu np. bogatych w witaminę C.
Hej! Witamy na blogu, który poświęcony jest w 100% tematyce modowej i urodowej. Znajdziesz u nas wiele informacji dotyczących pielęgnacji twarzy i ciała, zabiegów medycyny estetycznej i zdrowia. Zainspiruj się naszymi tekstami o makijażu i tworzeniu stylizacji, a może bardziej interesuje Cię tematyka lifestylowa? Zostań z nami na dłużej i przekonaj się sam!